2p

A katonai fellépést egyre kevesebben támogatják.

Az amerikaiak kevéssel több mint harmada támogatja Izrael katonai fellépését a Gázai övezetben, ami jelentős csökkenés tavaly novemberhez képest, amikor még ötven százalékuk állt Izrael mögött - derül ki a Gallup közvélemény-kutató március első felében készített felméréséből.

A rafahi menekülttábor a Gázai övezet déli részén egy izraeli légicsapás után 2024. február 12-én
A rafahi menekülttábor a Gázai övezet déli részén egy izraeli légicsapás után 2024. február 12-én
Fotó: EPA/HAITHAM IMAD

A friss adatok szerint azok aránya, akik egyetértenek a Hamász elleni offenzívával, öt hónap alatt 50 százalékról 36-ra csökkent. Azok száma, akik elutasítják a hadműveletet, 45 százalékról 55-re bővült, miközben csaknem 10 százaléknak nincs véleménye - áll az elemzésben.

Az Izrael mögötti kiállást tekintve márciusra még meghatározóbbá vált a politikai hovatartozás. A republikánus szavazóknak 64 százaléka ért egyet az izraeli katonai akcióval, ami enyhe csökkenés tavaly novemberhez képest, amikor 70 százalék támogatta a fellépést. A demokrata szavazóknak csupán 18 százaléka fogadja el a katonai műveletet, ami pontosan fele a novemberi aránynak.

A párthoz nem tartozó függetlenek 29 százaléka sorolható az izraeli fellépéssel egyetértők táborába, miközben öt hónappal ezelőtt még csaknem felük (47 százalék) ide tartozott.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Betaláltak az orosz drónok: egy román falutól méterekre lángol egy olajtanker a Dunán
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 19:59
A hajó tele van.
Nemzetközi Zelenszkij és Macron kezet fogtak: Ukrajna örülhet
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 17:35
Szándéknyilatkozatot írtak alá.
Nemzetközi Meghívót kapott a magyar miniszter Ukrajnába – ez a válasza
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 15:49
Az informális miniszteri csúcsra hívták.
Nemzetközi Komoly árnyoldalai is lehetnek az amerikai LNG-szállításoknak
Wéber Balázs | 2025. november 17. 15:26
Washington amerikai LNG-vel is helyettesítené az orosz gázt Európában, amiben elosztóközpontként kulcsszerepet szán Görögországnak. A tervnek azonban megvannak a hátulütői: az amerikai cseppfolyósított földgáz jelenleg nagyon drága, az infrastruktúra-kiépítés környezetvédelmileg aggályos, a megújulók előretörése pedig lassulhat.
Nemzetközi Korrupciós gyanúba keveredett ukrán cégben tűnt fel Trump korábbi fontos embere
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 13:56
Új területen kapott munkát a volt külügyminiszter,
Nemzetközi Távollétében ítélték halálra a diáklázadást vérbe fojtó miniszterelnököt Bangladesben
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 13:20
Megszületett a bangladesi ítélet.
Nemzetközi Nagy a baj? Már a svájci GDP is csökken
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 12:57
2023 óta nem történt ilyen.
Nemzetközi Tusk: szabotázs volt a vasúti robbantás Lengyelországban
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 11:39
A cél egy vonat felrobbantása lehetett.
Nemzetközi Orosz rakétatámadás Harkivnál: három halott, tíz sebesült
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 08:44
Az éjszakai támadás többemeletes lakóházakat rongált meg.
Nemzetközi Putyin nem fog örülni, ha ezt az adatot megmutatják neki
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 07:50
Az orosz GDP növekedése 0,6 százalékra lassult a harmadik negyedévben éves szinten a második negyedévi 1,4 százalékról – közölte nem végleges adatként a statisztikai hivatal.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG