2p

Honnan kerít pénzt a kormány a 14. havi nyugdíjra?
Mit okoznak a kedvezményes hitelek?
Lesz ítélet az MNB-botrányban a választásokig?

Online Klasszis Klub élőben Simor Andrással!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi jegybankelnököt!

2025. november 12. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ez alapján sejthető, hogy milyen lesz az uniós bíróság végső ítélete.

Uniós jogot sért a „a pedofil bűnelkövetőkkel szembeni szigorúbb fellépésről, valamint a gyermekek védelme érdekében egyes törvények módosításáról szóló” magyar törvény, mondta ki csütörtökön az EU bíróságának főtanácsnoka. Az indítvány nem kötelez senkit semmire, de általában megelőlegezi, milyen lesz a végső ítélet – írja a Telex.

Mint a véleményében Tamara Capeta, az Európai Unió Bíróságának horvát főtanácsnoka írja, „Magyarország az LMBTI-tartalmakhoz való hozzáférés megtiltásával, illetve korlátozásával megsértette az uniós jogot”, valamint azt javasolja az Európai Unió Bíróságának, hogy állapítsa meg, hogy a törvény megsérti az uniós alapvető értékeit meghatározó Európai Unióról szóló szerződés 2. cikket is.

Orbán Viktor kellemetlen ítéletre számíthat
Orbán Viktor kellemetlen ítéletre számíthat
Fotó: Depositphotos

Tamara Ćapeta főtanácsnok csütörtökön azt javasolta, hogy a bíróság állapítsa meg: a kereset valamennyi jogalap tekintetében megalapozott, ls a testület pedig mondja ki az alapértékekről szóló cikk különálló megsértését is. Az indítvány szerint a magyar kormány „nem szolgáltatott bizonyítékot arra vonatkozóan, hogy az LMBTI-személyek hétköznapi életét megjelenítő tartalom kárt okozhat a kiskorúak egészséges fejlődésében. Következésképpen

ezek a módosítások azon az értékítéleten alapulnak, hogy a homoszexuális és nem ciszgender személyek élete nem azonos értékű vagy státuszú, mint a heteroszexuális és ciszgender személyek élete.”

Ha a végső ítélet is elmarasztalja a magyar hatóságokat, de nem változtatnak a jogszabályon, újabb per jöhet – már pénzbüntetés megállapításáról.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nagy robbanás Delhiben, több halott is van
Privátbankár.hu | 2025. november 10. 19:12
A rendőrség megerősítette, hogy legalább nyolc ember meghalt egy autórobbanásban Delhiben, a város egyik leghíresebb épületénél, a Vörös Erőd közelében.
Nemzetközi Robert Fico ki akarja rúgni a szlovák MÁV összes vezetőjét
Privátbankár.hu | 2025. november 10. 18:14
A Szlovák Vasúttársaság teljes vezetésének leváltását követeli a közlekedési miniszterétől Robert Fico szlovák miniszterelnök.
Nemzetközi Nincs oka sok örömre a japán autógyártónak
Privátbankár.hu | 2025. november 10. 16:41
A Mazda Motor Corporation japán autógyártó veszteséggel zárta pénzügyi évének első felét, részben a járműeladások csökkenése következtében.
Nemzetközi Korrupciós botrány Ukrajnában, Zelenszkij üzlettársa elmenekült
Privátbankár.hu | 2025. november 10. 16:05
Timur Mindics órákkal a rajtaütés előtt Ausztriába szökött a hatóságok elől. A nyomozók közben az igazságügyi miniszter irodájában is megjelentek.
Nemzetközi Hatalmas légiközlekedési káosz az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2025. november 10. 15:36
A légiirányítók hiánya miatt, ami a kormányzati leállás következménye.
Nemzetközi Putyin szóvivője nem tudja hova tenni Orbán Viktor és Donald Trump kijelentését
Privátbankár.hu | 2025. november 10. 15:11
Egyelőre semmilyen egyeztetés nincs Oroszország és Magyarország között az orosz-ukrán háború rendezésről. 
Nemzetközi Megtörten nyilatkozott a börtönből Nicolas Sarközy (frissítve)
Privátbankár.hu | 2025. november 10. 14:07
Nagyon-nagyon nehéz, sőt, embert próbáló a börtönélet – mondja a volt francia elnök. 
Nemzetközi Szavazzon! Kit támogatna a választásokon Orbán Viktor washingtoni útja után?
Privátbankár.hu | 2025. november 10. 13:22
Az ön véleményére is kíváncsiak vagyunk.
Nemzetközi Súlyos csapások érték Ukrajnát az éjjel, áramkimaradások vannak az ország legtöbb régiójában
Privátbankár.hu | 2025. november 10. 12:59
Az orosz hadsereg hét különböző típusú rakétával és 67 csapásmérő, valamint álcadrónnal támadott ukrajnai célpontokat hétfőre virradóra, többen megsebesültek, és károk keletkeztek számos energetikai, valamint infrastrukturális létesítményben – közölték katonai és helyhatósági források jelentései alapján ukrán hírügynökségek és hírportálok.
Nemzetközi Ismeretlen drónokat észleltek egy belga atomerőmű fölött
Privátbankár.hu | 2025. november 10. 12:46
Három ismeretlen drónt észleltek vasárnap éjjel a belgiumi Doel atomerőmű felett – jelentette be az erőművet üzemeltető, francia tulajdonú Engie áramszolgáltató; Németország után Franciaország is segíti Belgiumot a belga légtérben észlelt drónok elhárításában – írta a La Libre Belgique című, angol nyelvű belga napilap internetes oldalán hétfőn.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG