2p

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Helsinkiben közölte, hogy szerdán tárgyalni fog Donald Trump amerikai elnökkel. Szerinte Vlagyimir Putyin azon ígérete, miszerint nem támadják az ukrán energetikai infrastruktúrát, ellentmond a valóságnak.

Zelenszkij Finnországban, ahol Alexander Stubb finn elnökkel találkozott, arról is beszélt, hogy országa kész megosztani energetikai létesítményeinek listáját, hogy a tűzszüneti javaslatot végre lehessen hajtani.

Az ukrán elnök szerint az Egyesült Államoknak kellene átvennie az ellenőrzést az energiaipari infrastruktúrát érintő tűzszünet ellenőrzése felett. „Ma beszélni fogok Trump elnökkel, és megbeszéljük a következő lépéseket” – mondta az ukrán elnök.

Továbbá kijelentette, hogy Vlagyimir Putyin azon ígérete, miszerint nem támadják az ukrán energetikai infrastruktúrát, teljességgel összeegyeztethetetlen a valósággal – írta az AP News az MTI szerint. 

„Még az elmúlt éjjel is, Putyin és Trump telefonbeszélgetése után, amikor Putyin azt állította, hogy utasítást adott az ukrán energetikai létesítmények elleni csapások leállítására, 150 drónt indítottak éjszaka, amelyek közül több is energiaellátó létesítményeket célzott meg” – mondta Zelenszkij a finn elnökkel tartott közös sajtótájékoztatón Helsinkiben.

Alexander Stubb szerint Ukrajnának vitathatatlan joga, hogy megvédje magát, és Oroszországnak kell megmutatnia, hogy békét akar. 

A finn elnök úgy véli, Vlagyimir Putyin orosz elnöknek igennel vagy nemmel kellene válaszolnia a Trump tűzszüneti javaslatára. Mint mondta: Helsinki mindaddig támogatja Kijevet, ameddig szükséges.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nyugtalan estéje volt a románoknak az orosz drónok miatt
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 16:57
Felszállt két román vadászgép. 
Nemzetközi Zelenszkij megerősítette: leül tárgyalni Trumppal a területi kérdésekről
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 15:05
Az ukrán elnök elutazik az amerikai elnökkel egyeztetni.
Nemzetközi Kudarcot mondott a kormányalakítás, jön az előválasztás Koszovóban
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 11:58
Február óta nem sikerült a kormányalakítás.
Nemzetközi Napokon belül találkozhat Trump és Zelenszkij
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 11:12
Amerikai sajtóértesülések szerint.
Nemzetközi Felszálltak a lengyel vadászgépek egy ólálkodó orosz repülő miatt
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 10:26
A lengyel légtér közelében repült.
Nemzetközi Putyin újabb bírálója kerül börtönbe
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 09:48
Háborúpárti, de Putyint kritizálta.
Nemzetközi Kellemetlen találatot vihetett be Ukrajna az oroszoknak
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 08:55
Robbanások történtek egy olajfinomítónál.
Nemzetközi Trump egy katonai csapással ünnepelte a karácsonyt
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 08:25
A Iszlám Államot támadta Nigériában az Egyesült Államok.
Nemzetközi Ötven éve nem láttak ilyet Szomália fővárosában
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 16:31
Mogadishunak a lakói csütörtökön önkormányzati választásokon szavaztak. Ezeket a voksolásokat annak érdekében tartották, hogy előkészítsék az utat a kelet-afrikai ország első közvetlen, országos választásaihoz, amelyekre több mint fél évszázada nem került sor.
Nemzetközi Még nem volt elég a japán jegybank elnökének?
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 14:10
A japán jegybank elnöke, Ueda Kazuo csütörtökön a kamatemelés folytatásáról beszélt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG