1p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az ukrán elnöki hivatal vezetője a közösségi médiában osztotta meg álláspontját kedden.

Andrij Jermak elmondta, hogy a Szaúd-Arábiában folytatott amerikai tárgyalások során ismertette Ukrajna „vörös vonalait”, amelyek átlépéséről nem hajlandóak tárgyalni.

„Ukrajna támogatta az Egyesült Államok javaslatát a feltétel nélküli, 30 napos tűzszünetre. A béke felé vezető első lépésként javasoltuk a hadifoglyok cseréjét, a civil fogvatartottak szabadon bocsátását és az elhurcolt gyermekek hazatérését” — írta a Telegramon.

„Ugyanakkor elengedhetetlen, hogy minden kezdeményezés szakértői értékelésen alapuljon. Különösen a tűzszüneti ellenőrzési mechanizmusok kidolgozása igényel egyértelmű eljárásokat és szakmai megoldásokat.

Kiemeltem Ukrajna »vörös vonalait« is:

Nem tárgyalunk semleges státuszról, sem a fegyveres erőink létszámának csökkentéséről. Soha nem fogjuk elismerni az ideiglenesen megszállt területeket orosz fennhatóság alatt” — hangsúlyozta Jermak.

A 2024. március 11-i dzsiddai tárgyalásokat követően Ukrajna jelezte, hogy kész végrehajtani egy 30 napos tűzszünetet, feltéve, hogy Oroszország is betartja azt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Korrigált a forint a dollárral szemben, de az euró drágább, mint tegnap
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 07:25
Erősödött a dollárral és a svájci frankkal szemben a forint, az euróhoz viszonyítva minimális gyengüléssel indult péntek reggel.
Nemzetközi Ukrán külügyminiszter: Túszul ejtettek hét ukrán pénzszállítót a magyar hatóságok
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 06:50
Két pénzszállító autót tartóztattak fel a magyar hatóságok, és túszul ejtették az ukrán állami bank hét dolgozóját – erről írt az ukrán külügyminiszter péntek hajnalban. Az Oschadbank dolgozói a Raiffeisen Bankhoz indultak a készpénzzel, de Magyarországon elvesztette velük a kapcsolatot az ukrán fél.
Nemzetközi Mentőjáratok indulnak: Ammánból, Rijádból és Maszkatból is jönnek haza a magyarok
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 19:39
Több ezer magyar vár a hazatérésre.
Nemzetközi Spanyol hadihajók indultak Kréta felé
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 18:22
Spanyolország hadihajóval segíti Ciprus védelmét, miután a szigetországot iráni dróntámadások érték.
Nemzetközi Amerikai gépek landolhatnak Franciaországban
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 17:11
De ezek a gépek nem vesznek részt az Irán elleni műveletekben.
Nemzetközi Nem tűri a provokációt az azeri elnök – készek a válaszcsapásra Iránnal szemben
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 16:29
Az iráni nagykövetet már berendelték. 
Nemzetközi Az új háború miatt Zelenszkij elhalasztaná a találkozót Moszkvával
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 15:51
Kérdéses lett az ukrán–orosz–amerikai egyeztetés.
Nemzetközi Putyin elengedte a magyar hadifoglyokat, közben Magyarországnak is üzenhetett
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 15:17
Mégis kértek valamit az oroszok?
Nemzetközi Irán szerint nem ők állnak az Azerbajdzsánt ért dróntámadás mögött
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 14:17
A támadásért Izraelt hibáztatják.
Nemzetközi Putyin léphet: Oroszország az európai gázpiac elhagyását készíti elő
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 14:04
Hivatalos döntés még nincs. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG