1p

Ahmed al-Saraa vasárnap Rijádban találkozott Mohamed bin Szalmán szaúdi trónörökössel – jelentette a szaúdi állami hírügynökség, az SPA.

Az élő televíziós közvetítésen látható volt, ahogy Saraa kezet fog a trónörökössel a szaúdi fővárosban, majd tárgyalásokat folytattak. A szaúdi trónörökös a második Öböl-menti vezető, aki találkozott Saraával azóta, hogy múlt héten átmeneti időszakra elnökké nyilvánították — jelentette a Reuters.

Az első

Tamím bin Hamad Ál Tháni katari emír csütörtökön Damaszkuszban találkozott Saraával, ezzel ő lett az első államfő, aki ellátogatott a szíriai fővárosba Bassár el-Aszad decemberi megbuktatása óta.

Saraa, aki korábban az al-Kaida egyik szövetségesének számított, azóta próbál támogatást szerezni az arab és nyugati vezetőktől, hogy Bassár el-Aszadot eltávolították a hatalomból.

A látogatásra elkísérte Szíria külügyminisztere, Aszaad Hasszán al-Sibáni is.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Kínának végre sikerült, ami másoknak nemigen
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 14:20
Az ázsiai hatalom megerősítette, hogy három hajójuk haladt át a Hormuzi-szoroson.
Nemzetközi Olaszország megtagadta Donald Trumpnak a segítséget
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 14:00
Megtiltották az amerikai repülőgépeknek, hogy használják a Szicília szigetén lévő légibázist közel-keleti műveleteikhez.
Nemzetközi Együtt örül Karácsony Gergely és Vitézy Dávid a győztesnek
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 13:40
Külföldi-magyar konzorcium nyerte a Rákosrendező tervpályázatát
Nemzetközi Vlagyimir Putyin gondban, Oroszország úszik az adósságban
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 12:59
Rekordnagyságú kiadásokra kényszerült az orosz állam.
Nemzetközi Izrael kiterjeszti a halálbüntetést, emberi jogi szervezetek faji megkülönböztetésről beszélnek
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 12:41
Az izraeli parlament, a kneszet hétfő este elfogadta Benjámin Netanjahu miniszterelnök támogatásával a terroristák halálbüntetéséről szóló törvényt. A Zulat nevű emberi jogi intézet szerint a törvény „a modern történelem legsötétebb rendszereit idézi”.
Nemzetközi „Mondtam valami rosszat?” – új hangfelvétel Szijjártó Péter és Szergej Lavrov diskurálásáról (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 12:31
Szergej Lavrovnak volt egy kérése.
Nemzetközi Nem tud elég mélyre ásni Amerika Iránban – és ennek súlyos következményei vannak
Litván Dániel | 2026. március 31. 10:51
Nagyon úgy néz ki, hogy a levegőből nem lehet megsemmisíteni Irán támadókapacitásait. De miért nem működik a bunkerrobbantó csodafegyver?
Nemzetközi Csúnyán beszólt von der Leyennek egy uniós kormányfő
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 09:56
Az Európai Bizottság kettős mércét alkalmaz, Ukrajnát részesíti előnyben az európai uniós tagállamok kárára, Ursula von der Leyen európai bizottsági elnök pedig megegyezhetett Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel abban, hogy az uniós vizsgálócsoportnak nem engedik meg a Barátság kőolajvezeték állapotának helyszíni vizsgálatát – jelentette ki Robert Fico szlovák miniszterelnök Pozsonyban hétfőn.
Nemzetközi Védekezésre kényszerült az orosz hadsereg a Balti-tengernél is
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 08:21
A szentpétervári Pulkovo repülőtéren több mint hatvan járat fogadását és indítását halasztották el.
Nemzetközi Iráni dróntalálat ért egy kuvaiti olajszállító hajót Dubajban – háborús hírek
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 07:59
Meghalt két ENSZ-békefenntartó Dél-Libanonban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG