2p

Civil szervezetek szerint több ezer hajléktalan embert távolítottak el Párizsból és környékéről az olimpiai játékok előtt.

A 90 egyesületet képviselő Le Revers de la Médaille nevű kollektíva hétfőn közzétett jelentésében azt írják, tavaly április óta fokozódtak a kitelepítések és a sátortáborok felszámolása a városban és környékén, és az elmúlt 13 hónapban 12 545 embert költöztettek el – írja a Guardian.

Az elköltöztetett személyek között vannak menedékkérők, valamint családok és gyerekek is. A rendőrség a szexmunkások és a kábítószerfüggők ellen is keményen fellépett, a civil szervezetek szerint viszont csak további problémákat generálhat, hogy a kiköltöztetésükkel ezeket az emberek eltávolították azoktól a hálózatoktól, ahol létfontosságú egészségügyi ellátásban és támogatásban részesülhettek volna. A kitelepítetteket a fővárosból buszokkal szállítják ideiglenesen felállított regionális központokba.

A kollektíva szerint a kitelepítés mellett „szétszórással” próbálják elérni a hatóságok, hogy az olimpiai játékok helyszínein ne legyenek láthatóak a problémák. A jelentés szerint bár ez az irányvonal már évek óta tapasztalható a városban, érezhető, hogy a nyári olimpia előtt felgyorsították a folyamatokat.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ott ólálkodott egy orosz felderítő, ahol nem kellett volna
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 19:19
A román F-16-osok elkapták.
Nemzetközi Netanjahuval beszélt telefonon Magyar Péter – mi jöhet a magyar-izraeli kapcsolatokban?
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 18:33
Magyarországra is meghívta.
Nemzetközi Orbán Viktor inkább nem megy el az EU-csúcsra
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 17:16
Jövő héten rendezik.
Nemzetközi Nem lesz Kínában Putyin-Trump találkozó?
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 16:50
A Kreml szóvivője válaszolt.
Nemzetközi A háború árnyékában bezár Dubaj egyik jelképe
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 14:32
Felújítás miatt bezár a Burj Al Arab, Dubaj ikonikus luxusszállodája.
Nemzetközi Ismét növekszik az Európában menedéket kérők száma?
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 13:30
De az előző év azonos időszakához képest nem.
Nemzetközi Orbán Viktor után Magyar Pétert is jó embernek nevezte Trump
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 09:02
Azt mondta, jó munkát fog végezni, és elismerte, hogy Orbán Viktor népszerűsége jelentős hátrányban volt a választás előtt.
Nemzetközi Hatalmas segély érkezik Iránba a Vöröskereszttől
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 19:45
Megérkezett az első öt teherautónyi szállítmány abból a több mint 171 tonna segélyből, amelyet a Vöröskereszt közúton indított útnak az iráni Vörös Félhold Társaság számára – jelentette be a segélyszervezet kedden Genfben.
Nemzetközi Magyar katonák indultak a Közel-Keletre
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 17:09
Elindult repülőgéppel Bejrútba a magyar katonák váltóállománya, akik az ENSZ libanoni békefenntartó missziójában teljesítenek majd szolgálatot – írja a Honvédelmi Minisztérium keddi közleménye alapján az MTI.
Nemzetközi Fontos emberrel telefonált Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 15:41
A Tisza Párt elnöke Ursula von der Leyen-nel beszélt. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG