1p

Menesztette az amerikai hadsereg egyesített vezérkarának főnökét, Charles Brown tábornokot Donald Trump. 

Az elnök a közösségi médiában mondott köszönetet a légierő tábornokának több mint 40 éves szolgálatáért, amiből az utolsó 16 hónapot az amerikai hadsereg vezérkari főnökei bizottságának vezetőjeként töltött. Donald Trump a távozó főtisztet „finom úriembernek és kiváló vezetőnek” nevezte – írja az MTI.

Az elnök egyben megnevezte jelöltjét a pozícióra Dan “Razin” Caine, a légierő altábornagya személyében, akit bizonyított pilótaként, nemzetbiztonsági szakértőként, sikeres vállalkozóként méltatott, valamint háborús és különleges műveletekben szerzett tapasztalatait emelte ki. Az elnök választása indokaként említette, hogy első elnöki időszaka idején Dan Caine tevékeny szerepet vállalt az Iszlám Állam kalifátusának megszüntetésében.

A most menesztett Charles Brown-t Joe Biden nevezte ki egyesített vezérkar főnöki pozíciójára még 2023-ban. 

A BBC hozzáteszi, hogy Brown tábornok 2020-ban került a címlapokra, amikor George Floyd halála után a fajról beszélt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Bűnösnek találták Marine Le Pent, elúszhat az indulása
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 12:01
Akár öt évre is eltilthatják a közhivatal viselésétől, ami kizárhatja a 2027-es választásból.
Nemzetközi Az uniónak szembe kell szállnia Orbánnal – darwini pillanatról írt a szakember
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 11:17
Mujtaba Rahman szerint az EU-nak ideje fellépnie Orbán Viktor obstrukciós politikája ellen.  
Nemzetközi Trump megfenyegette Oroszországot
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 09:57
Trump újabb szankciókat helyezett kilátásba az orosz olaj vásárlóival szemben.
Nemzetközi Berlin erősebb hadsereget akar – de ez nem lesz könnyű menet
Káncz Csaba | 2025. március 31. 09:32
A Trump-kormányzat közeledése Oroszországhoz idegessé teszi Berlint, ami miatt az EU vezető gazdasága most rohamtempóban erősítené a hadseregét. De azon úton több akadály és kihívás is jelentkezik. Káncz Csaba jegyzete.
Nemzetközi Magyarországot célozza az új német kormány csapása
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 07:28
Németország a jogsértő uniós tagállamok szavazati jogának felfüggesztését is szorgalmazza.
Nemzetközi Forrong Törökország: új fegyvert vetnek be Erdogan ellen
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 06:54
Tízezrek tüntetnek Erdogan ellen, a bojkott kormányközeli cégeket és médiát céloz.
Nemzetközi Bombázással fenyegetett Donald Trump: „Olyan bombázás, amilyet még sosem láttak”
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 06:18
Donald Trump katonai csapással és újabb szankciókkal fenyegette meg Iránt, ha nincs megállapodás.
Nemzetközi Ezt kérheti majd Orbán Viktortól az izraeli kormányfő jövő heti látogatásán
Wéber Balázs | 2025. március 30. 16:46
Az izraeli miniszterelnök, aki ellen nemzetközi elfogatóparancs van érvényben, szerda este érkezik majd Budapestre, a magyar kormányfő meghívására.
Nemzetközi Kiállt Donald Trump mellett egy nagy európai ország kormányfője
Privátbankár.hu | 2025. március 30. 12:46
Giorgia Meloni olasz miniszterelnök szerint Európának úrrá kell lennie a transzatlanti kapcsolatokban kialakult feszültségeken.
Nemzetközi Eddig bírta Trump oltásszkeptikus miniszterét az FDA egyik vezetője
Privátbankár.hu | 2025. március 30. 11:36
Távozik posztjáról az amerikai élelmiszer- és gyógyszerfelügyelet (FDA) oltásokért felelős biológiai és kutatási központjának igazgatója az új egészségügyi miniszterrel való közös munka ellehetetlenülésére hivatkozva.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG