3p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Az amerikai elnök gyorsított engedélyezési eljárásról biztosított minden, az Egyesült Államokban beruházást tervező vállalatot – az amerikai elnök ezt arra reagálva közölte, hogy az NVIDIA chipgyártó 500 milliárd dollár új beruházás tervét jelentette be.

Donald Trump Truth Social közösségi oldalon tett bejegyzése szerint a kaliforniai központú chipgyártó a tervezett új amerikai gyártóközpontok felépítéséhez szükséges minden engedélyt gyorsított eljárásban, rövid idő alatt megkap. Hozzátette, hogy hasonló elbírálás alá esik minden olyan gyártócég, amely amerikai beruházást indít.

A kaliforniai székhelyű NVIDIA – hétfői bejelentése szerint – bérgyártó partnereivel közösen két szuperszámítógép-gyárat épít Texasban: Houstonban a Foxcon, Dallasban pedig a Wistron vállalatokkal együttműködésben. A gyártás 12-15 hónapon belül megkezdődhet az NVIDIA bejelentése szerint.

Minden gyártócégre vonatkozna
Minden gyártócégre vonatkozna
Fotó: Depositphotos

A tajvani TSMC félvezetőgyártó óriáscég szintén hétfőn jelentette be, hogy új arizonai üzemében megkezdődött a termelés, a többi között a mesterséges intelligenciával működő szoftverek képzéséhez és működtetéséhez szükséges chipek gyártása, amelyek teljesítménye sokszorosa a hagyományos chipekének. Az NVIDIA chipjei a mesterséges intelligencia virágzó üzletágának kulcsfontosságú technológiájává váltak. Többségüket Tajvanon, a TMSC közreműködésével gyártják, de mostantól az Egyesült Államokban is, mivel a Kínával szemben éleződő geopolitikai feszültség akadályozhatja a félvezetők ellátását.

Csi Huej-kuo, Tajvan gazdasági minisztere kedden közölte, hogy minden lehető módon párbeszédre törekszik az Egyesült Államok kormányával az együttműködést tekintve, részben az Egyesült Államok részéről bevezetett vámokról.

Az amerikai adminisztráció a chipekre, további számítástechnikai és elektronikai termékekre pénteken felfüggesztette a viszonossági vámok alkalmazását.

Donald Trump elnök ugyanakkor vasárnap világossá tette, hogy a chipek mint nemzetbiztonsági szempontból kiemelt termékek külön elbírálás alá esnek majd az amerikai vámpolitikában, és ezek gyártását belföldön képzelik el. Howard Lutnick kereskedelmi miniszter vasárnap 1-2 hónapon belül ígért döntést a chipeket is magába foglaló félvezetők árucsoportjának vámjait illetően.

A Donald Trump vezette amerikai adminisztráció kiemelt törekvése, hogy olyan kulcsfontosságú iparágakban, mint az autóipar, a félvezetők iparága és a gyógyszeripar bővítsék a belföldi gyártóbázist.

Az elmúlt hónapokban az amerikai Apple számítástechnikai vállalat 500 milliárd dollár értékű befektetést jelentett be az Egyesült Államokban, a tajvani TMSC pedig 100 milliárd dollár további beruházásra tett ígéretet.

(MTI) 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Újabb oroszok végezték az EU szankciós listáján
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 19:05
Vegyes indoklással kerültek a listára.
Nemzetközi Győzködik a magyar kormányt a vétó miatt – Kaja Kallas meglepődött
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 17:35
Az EU külügyi főképviselője arról is beszélt, hogy szerinte a magyar kormány vétója nem hoz szavazatokat.
Nemzetközi Leírhatatlanul drága lehet Ukrajna újjáépítése
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 16:57
A becsült összeg pedig egyre csak emelkedik.
Nemzetközi Zelenszkij embere elárulta: újabb tárgyalás közeleg az orosz-ukrán háború lezárásához
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 15:40
Még a héten sor kerülhet rá.
Nemzetközi Szijjártó Péter megüzente: komoly elhatározást tett a kormány Ukrajna ügyében
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 14:15
Semmilyen Ukrajnának kedvező döntést nem fognak támogatni.
Nemzetközi Vérfürdőbe fordult a drogháború – a Nemzetközi Büntetőbíróság elé kerül a volt elnök
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 13:46
Rodrigo Duterte 80 évesen állhat bíróság elé.
Nemzetközi Valami készül: el kell hagyni Iránt India szerint
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 12:58
Saját állampolgárait figyelmeztette újra India
Nemzetközi Putyin megindította a III. világháborút – Zelenszkij szerint
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 06:42
Még mindig nem adják fel az ukránok azt sem, hogy az 1991-es határokat helyreállítsák.
Nemzetközi Agyonlőtték Trump birtokán a betörni próbáló fegyverest
Privátbankár.hu | 2026. február 22. 16:59
Az amerikai elnök floridai rezidenciáján történt az eset, közben Donald Trump ott sem tartózkodott.
Nemzetközi Megindul a támadás Irán ellen, elfogyhatott a cérna a Fehér Házban
Privátbankár.hu | 2026. február 22. 15:22
Már csak néhány óra maradt hátra a katonai csapásig – állítják a jól értesült források. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG