Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
5p

Odesszában sebesültek, sérült áramhálózat maradt az orosz dróntámadás után, Szudzsában hatalmast robbant a gázvezeték – de ki lőtt rá?

Odesszában három ember megsebesült a péntek hajnali tömeges orosz dróntámadásban, több helyen tűz ütött ki, egyes városrészekben akadozik az áramszolgáltatás – közölték katonai és helyi közigazgatási forrásokra hivatkozva ukrán hírügynökségek és hírportálok.

Csütörtökön nem sokkal éjfél előtt Oleh Kiper katonai kormányzó az Unian hírügynökség jelentése szerint megerősítette, hogy az Odesszát ért dróntámadás miatt a polgári infrastruktúrában, egyebek többek között egy lakóépületben, egy bevásárlóközpontban és üzletekben is károk keletkeztek.

A városban legkevesebb tizenöt robbanást észleltek, három ember – köztük egy kiskorú lány – megsebesült.

Az elnöki hivatal vezetője, Andrij Jermak megerősítette, hogy az orosz drónok civil objektumokat találtak el, többen megsebesültek.

A helyi áramszolgáltató vállalat hivatalos közleménye szerint Odessza több városrészében nincs áram a lokális vészleállások következtében. Néhány villamosjárat ideiglenesen nem közlekedik.

A légierő parancsnokságának jelentése szerint péntekre virradó éjjel az orosz hadsereg 214 drónt vetett be ukrajnai célpontok ellen, közülük 114 harci drónt lelőtt a légvédelem.

Emellett 81 úgynevezett megtévesztő drón „negatív következmények nélkül” eltűnt a radarokról. Az orosz légitámadás Odessza, Hmelnickij, Szumi és Kijev térségében okozott károkat – áll a légierő hivatalos közleményében.

Ma reggel Ukrajna Fegyveres Erőinek vezérkara hivatalos közleményben utasította vissza azokat az orosz vádakat, miszerint az ukrán védelmi erők lőtték volna az orosz-ukrán határon található Szudzsa gázmérő állomást.

„Ezek a vádak alaptalanok. Az állomást ugyanis maguk az oroszok lőtték többször is”

- hangsúlyozza a vezérkar. A közlemény a tüzérségi támadást az oroszok hamis információs befolyáskeltés céljából véghezvitt provokációjaként értékeli.

„Az oroszok továbbra is számos álhírt gyártanak, és igyekeznek félrevezetni a nemzetközi közösséget. Kérjük, hogy csak a hivatalos forrásokban bízzanak, ellenőrizzék az információkat, és ne engedjenek a manipulációknak” – hívta fel a figyelmet az Ukrán Fegyveres Erők vezérkara.

Ukrán tűzszünet-sértés történt?

Szándékosan felrobbantotta a Szudzsa gázmérőállomást csütörtökön az ukrán hadsereg, a létesítményben jelentős károk keletkeztek – jelentette ki pénteken Szvetlana Petrenko, az orosz Nyomozó Bizottság (SZK) szóvivője.

Közölte, hogy az ügyben terrorcselekmény címén indult büntetőeljárás, amelynek során azonosítják és bíróság elé állítják a bűncselekmény elkövetőit.

Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő kijelentette: az, hogy Ukrajna megsértette az energetikai létesítményekre vonatkozó 30 napos tűzszünet feltételeit, azt jelzi, hogy „mennyire lehet megbízni (Volodimir) Zelenszkij (ukrán elnök) és a kijevi rezsim más képviselőinek szavában”, és erre Moszkva korábban figyelmeztetett. Mint mondta, Vlagyimir Putyin orosz elnöknek az ukrán energetikai létesítmények támadását tiltó parancsa továbbra is érvényben van.

Az ukrán hadsereg augusztus 6-án hatolt be Oroszország határ menti kurszki régiójába, a harcok még mindig tartanak. Az orosz védelmi minisztérium március 13-án jelentette be Szudzsa város felszabadítását.

(via MTI)

A gázvezetéken és Ukrajnán keresztül 2025-ig szállítottak gázt Európába. Január 1-jén az orosz Gazprom és az ukrán Naftohaz közötti vonatkozó szerződés lejárta után teljesen leállt az üzemanyag-szállítás.

Az orosz védelmi minisztérium közölte, hogy katonái Szudzsa környékén a gázvezetéken keresztül hatoltak be az ukrán védvonalak mögé.

Az orosz védelmi minisztérium közleménye szerint a Kurszk megyéből visszavonuló ukrán egységek által pénteken, 0 óra 20 perckor végrehajtott robbantás a határtól néhány száz méterre található Szudzsa gázmérőállomáson

„szándékos provokáció Kijev részéről, hogy lejárassa az amerikai elnök békekezdeményezéseit”.

A robbantás a közlemény szerint az orosz energetikai létesítményekre mért csapások sorozatába illeszkedik. A tárca rámutatott, hogy a Szudzsa energetikai infrastrukturális létesítmény, amelyen keresztül korábban napi több mint 40 millió köbméter gázt szivattyúztak az európai fogyasztó országokba, 2024. augusztus 7-től mostanáig az ukrán fegyveres erők ellenőrzése alatt állt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Elítéltként is érvényesült Orbán Viktor szövetségesének akarata
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 3. 07:41
Megszavazta az új kormányt a boszniai szerb parlament, az új miniszterelnököt az a Milorad Dodik boszniai szerb elnök javaslatára választották meg, akit a bosznia-hercegovinai szövetségi bíróság hat évre eltiltott a hivatali tevékenységtől.
Nemzetközi Itt a bejelentés Trump egészségügyi állapotáról
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 3. 06:26
Maga az amerikai elnök cáfolta azokat a pletykákat, melyek szerint nincs jól.
Nemzetközi Káncz Csaba: Orbán Viktor Ukrajnában is szembemegy a nemzeti érdekkel
Izsó Márton - Wéber Balázs | 2025. szeptember 3. 06:01
A magyar miniszterelnök és a NER-vezérkar a magyar nemzeti érdekkel ellentétes vonalvezetést visz, legyen az a magyar-ukrán, a magyar-Balkán vagy a magyar-euroatlanti viszony, jelentette ki Káncz Csaba a Klasszis Média műsorában, a Klasszis Podcastban.
Nemzetközi A Nemzeti Tömörülés előrehozott választásokat sürget Franciaországban
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 2. 19:59
François Bayrou francia miniszterelnök és a szélsőjobboldali Nemzeti Tömörülés (RN) párt vezetői között kedden, a szeptember 8-i bizalmi szavazás előtt tartott tárgyalások nem vezettek kompromisszumra.
Nemzetközi 14 év után újraindult a szíriai olajexport Tartuszból
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 2. 19:30
Szíria hétfőn 600 ezer hordó nehéz nyersolajat indított útnak Tartusz kikötőjéből, egy kereskedelmi céggel kötött megállapodás részeként.
Nemzetközi Irán hallani sem akar rakétái korlátozásáról, de tovább tárgyal az amerikaiakkal
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 2. 17:55
Irán szerint továbbra is nyitva áll az út a Washingtonnal folytatott nukleáris tárgyalások előtt, ám az amerikai követelések, amelyek az iráni rakétaprogram korlátozására vonatkoznak, ellehetetlenítik az egyeztetéseket – jelentette ki kedden egy magas rangú teheráni tisztviselő.
Nemzetközi Bezzeg Románia: a kolozsvári repülőtér teljesíti a szomjas utasok kérését
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 2. 17:25
Szerdától megemelik a folyadékokra vonatkozó korlátozást egészen két literig.
Nemzetközi Az adatok állítólag cáfolják Ursula von der Leyen kemény állítását az oroszokról
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 2. 16:55
Az Európai Bizottság elnöke vasárnap Bulgáriába utazott, és a Bizottság közlése szerint a repülőgép GPS-navigációját orosz beavatkozás zavarta meg, ám Moszkva határozottan tagadta a vádat.
Nemzetközi Belgium is erre készül a szeptemberi ENSZ-közgyűlésen
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 2. 14:05
Belgium hivatalosan is elismeri a palesztin államot az ENSZ Közgyűlésén – jelentette be kedden Maxime Prevot külügyminiszter. A lépéssel Brüsszel csatlakozik Ausztrália, Nagy-Britannia, Kanada és Franciaország hasonló döntéseihez, fokozva a nemzetközi nyomást Izraelre a gázai háború közepette.
Nemzetközi Fontos bejelentést tett Vlagyimir Putyin Ukrajnával kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 2. 13:15
Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden kijelentette, hogy Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós tagságát, és elutasította azokat az állításokat, miszerint Moszkva valahogyan Európa megtámadását tervezi.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG