3p

Kedd esti összefoglaló Oroszország ukrajnai inváziójáról.

  • Harkiv megyében Vovcsanszk városa felé hajtanak végre támadóműveleteket az orosz erők,  kedd reggel óta már csaknem 40 katonai összecsapás történt a fronton - közölte az ukrán vezérkar. Nazar Volosin alezredes, a keleti országrészben harcoló csapatok Horticja elnevezésű hadműveleti és stratégiai csoportosításának szóvivője cáfolta az Interfax-Ukrajina hírügynökségnek, hogy az orosz erők elfoglalták volna Ivanyivszke falut a donyecki régióban lévő Csasziv Jar mellett. "A település Ukrajnához tartozik, az ukrán fegyveres erők ellenőrzik a helyzetet a térségben" - szögezte le.
  • Elfoglalta az orosz hadsereg a Harkiv megyei Timkivka és a luhanszki régióban lévő Artemivka települést az elmúlt nap folyamán, miközben hatból öt frontszakaszon előrenyomult, és hét ukrán ellenrohamot vert vissza - közölte kedden az orosz védelmi minisztérium. A moszkvai katonai tárca szerint az ukrán hadseregnek több mint 2150 katonája esett el vagy sebesült meg súlyosan a harci érintkezési vonal mentén.  
  • Az ukrán vezérkar közzétette, hogy az ukrán erők egy újabb orosz Szu-25-ös orosz csatarepülőgépet lőttek le a Donyeck megyei Pokrovszknál. A vezérkar legfrissebb, keddi összesítése szerint az orosz hadsereg ukrajnai embervesztesége hozzávetőleg meghaladta az 528 ezret. Az ukrán erők hétfőn megsemmisítettek a Szu-25-ösön felül 23 orosz harckocsit, 46 tüzérségi és öt légvédelmi rendszert, valamint 13 drónt.
  • A Donyeck megyei ügyészség kedden közölte, hogy az orosz hadsereg hétfő éjjel 500 kilogrammos irányított légibombát dobott a régióban lévő Kosztyantinyivka lakóövezetére, aminek következtében öt ember megsérült. Vadim Filaskin, a megye kormányzója arról adott hírt, hogy az elmúlt nap során orosz ágyúzások miatt egy helyi lakos vesztette életét, és kilenc sebesült meg a régióban.
  • Ukrajna júliusban 1,5 milliárd eurót kap a befagyasztott orosz vagyonokból származó bevételekből, és már ebben a hónapban 1,9 milliárd eurót az EU Ukrajna-eszköze keretében - közölte Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke.
  • Megkezdődött Oroszországban a harcászati nukleáris erők hadgyakorlatának második szakasza. A második szakaszban az orosz és a fehérorosz fegyveres erők egységeinek a harcászati nukleáris fegyverek harci alkalmazására való közös felkészítése zajlik a két ország alkotta Szövetségi Állam szuverenitásának és területi integritásának feltétel nélküli biztosítása érdekében.

(MTI, The Guardian)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi 21 perccel a rajt előtt kizártak az olimpiáról egy ukrán versenyzőt
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 10:51
A tárgyalások nem vezettek áttöréshez.
Nemzetközi Elárulta Iránnal kapcsolatos terveit Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 07:52
Az amerikai elnök továbbra is a tárgyalásos rendezést helyezi előtérbe.
Nemzetközi Sztrájkoló pilóták béníthatják meg fél Európát
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 07:27
A munkabeszüntetésben mintegy 4800 pilóta vesz részt.
Nemzetközi Népszavazás lesz Svájcban arról, korlátozzák-e az ország népességét
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 19:59
Svájc népessége elérte a 9 millió főt, a jobboldali Svájci Néppárt pedig nem szeretné, ha 10 millióan laknának az országban. Népszavazást kezdeményeztek, a kormány pedig június 14-re ki is írta.
Nemzetközi A nap képe: váratlan vendéget fogadott Szijjártó Péter
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 15:16
A kínai külügyminiszter érkezését ma délelőtt jelentette magyar kollégája. 
Nemzetközi 90 milliárd euró Ukrajnának – döntött az Európai Parlament
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 13:32
Több mint 450 szavazattal, sokkal kevesebb ellenző mellett döntött az Európai Parlament az Ukrajnának folyósítandó 90 milliárd eurós hitelről. Ha az Európai Tanács úgy dönt, az összeghez már áprilisban hozzáférhetnek. 
Nemzetközi Nem hagyja magát tovább fenyegetni az Európai Unió
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 12:15
Az Európai Bizottság előterjesztett egy olyan cselekvési tervet, amelyet az Európai Unió biztonságára nézve egyre nagyobb kockázatot jelentő drónfenyegetések ellen alkotott meg.
Nemzetközi Nem akárki lesz Szijjártó Péter vendége
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 10:21
Egy ázsiai nagyhatalomtól érkezik kollégája.
Nemzetközi Újabb orosz dróntámadás, kisgyerekek is meghaltak
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 09:17
Harkiv közelében történt a csapás.
Nemzetközi Hatalmas bejelentést tehet Zelenszkij, ami a háború sorsát is eldöntené
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 08:15
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hamarosan bejelenti: elnökválasztás lesz Ukrajnában, a lakosság pedig szavazhat arról, elfogadja-e a háborút lezáró béketervet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG