2p

A Human Rights Watch (HRW) „népirtás tetteivel” vádolja Izraelt. Szerintük az izraeli vezetés szándékosan vonta meg a vizet a palesztinoktól, amivel ezrek halálát okozta.

A New York-i székhelyű emberi jogvédő szervezet csütörtökön nyilvánosságra hozott jelentésében azt állítja: az izraeli hatóságok olyan életkörülményeket idéztek elő szándékosan a Gázai övezetben, amelyek célja az ottani lakosság egy részének az elpusztítása.

Ennek részeként 2023 októberétől (válaszul a Hamász Izrael elleni, október 7-i terrortámadására) szándékosan megakadályozták a palesztin civileket abban, hogy elegendő vízhez jussanak, és ezzel valószínűleg ezrek halálát okozták.

Egy palesztin kisfiú megpihen vízzel töltött palackok cipelése közben a Gázai övezet középső részén fekvő Deir al-Balah városban létesült menekülttáborban
Egy palesztin kisfiú megpihen vízzel töltött palackok cipelése közben a Gázai övezet középső részén fekvő Deir al-Balah városban létesült menekülttáborban
Fotó: MTI/AP/Abdel Karim Hana

Ezáltal – teszik hozzá – az izraeli hatóságokat felelősség terheli „kiirtásért, mint emberiesség elleni bűntettért,” valamint „népirtás tetteiért.” Ezek a „visszatérő mintákat mutató” cselekmények – amelyekhez olyan állásfoglalások társultak, amelyek szerint egyes izraeli tisztségviselők célja a palesztinok elpusztítása – „népirtás bűntettével” érhetnek fel.

A HRW szerint a kormányoknak és a nemzetközi szervezeteknek mindent meg kell tenniük „a népirtás megelőzése érdekében” a Gázai övezetben. Tehát nem szabad több fegyvert szállítaniuk Izraelnek, felül kell vizsgálniuk a kétoldalú egyezményeket és a diplomáciai kapcsolatokat, valamint támogatniuk kell a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) és más szervek elszámoltatásra vonatkozó törekvéseit (az ICC idén novemberben elfogatóparancsot adott ki Benjamin Netanjahu ellen).  A 179 oldalas vizsgálat eredménye itt érhető el

December elején egy másik emberi jogvédő szervezet, az Amnesty International szintén azt állapította meg, hogy Izrael a palesztinok fizikai megsemmisítésére tör, és „szubhumán csoportként” kezeli őket. A szervezet népirtással vádolta meg az izraeli vezetést. Az izraeli külügyminisztérium „teljesen hamisnak” nevezte a jelentést.  

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Észak-Korea nagyon kiakadt Trump lépése miatt
Privátbankár.hu | 2026. január 4. 12:28
A rezsim erős hangvételű nyilatkozatban reagált.
Nemzetközi Remigráció – a tudománytól a szélsőjobbig, és tovább?
Bózsó Péter | 2026. január 4. 11:29
A remigráció – amely egykor a szélsőjobboldali, etnikai kisebbségek kitoloncolását szorgalmazó elképzelés volt – most egyre nagyobb teret hódít az Egyesült Államok republikánus köreiben, ahogy Donald Trump elnök kitölti a második ciklusa első évét.
Nemzetközi Egy 15 éves fiút és egy halászt is megölhettek Gázában
Privátbankár.hu | 2026. január 4. 10:50
Izrael egyelőre nem reagált a hírekre.
Nemzetközi Rossz éjszakája volt az Iszlám Államnak
Privátbankár.hu | 2026. január 4. 10:23
A dzsihadista terrorszervezet szíriai állásait támadta a brit királyi légierő (RAF).
Nemzetközi Kinevezték az elhurcolt venezuelai elnök utódját, de Trumpnak más tervei vannak
Privátbankár.hu | 2026. január 4. 09:51
Alelnöke kapta meg az átmeneti hatalmat.
Nemzetközi Páratlanul hízik a kínai drónok piaca
Privátbankár.hu | 2026. január 4. 09:18
Néhány év alatt is jelentős az emelkedés.
Nemzetközi Ebben a börtönben várja a sorsát az elrabolt venezuelai elnök
Privátbankár.hu | 2026. január 4. 08:46
Egy brooklyni intézményről van szó. 
Nemzetközi Trump lerántotta a leplet: így fogták el a venezuelai elnököt
Privátbankár.hu | 2026. január 3. 16:51
Több amerikai katona is belesebesült abba, hogy „acélajtókon kellett” áthatolniuk.
Nemzetközi Érdekes fordulat az amerikaiak által lecsukott venezuelai házaspár ügyében
Privátbankár.hu | 2026. január 3. 15:55
A vádemelés immár Nicholas Maduro elnök feleségére is kiterjed – posztolta ki a közösségi oldalára Pam Bondi amerikai igazságügyi miniszter.
Nemzetközi Az USA-ban áll bíróság elé az elrabolt venezuelai elnök
Privátbankár.hu | 2026. január 3. 13:58
Ezt egy amerikai szenátor közölte, miután beszélt Marco Rubio külügyminiszterrel, amit az Egyesült Államok főügyésze is megerősített.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG