2p

Franciaország fokozni kívánja a nyomást az izraeli kormányra, hogy vessen véget a gázai háborúnak – jelentette ki pénteken a francia külügyminiszter, remélve, hogy az Európai Unió tagállamai is csatlakoznak szankciók bevezetéséhez.

„Természetesen továbbra is fokozni akarjuk a nyomást az izraeli kormányra, nem pedig az izraeli népre, amellyel Franciaországnak szoros kapcsolatai vannak” - fogalmazott pénteken Jean-Noël Barrot a France Inter közrádióban. Kiemelte, hogy bár az Európai Unió nem tudott egyhangúlag szankciókat hozni Izrael ellen, a helyzetben változás tapasztalható.

„Szerdán az Európai Parlamentben tartott beszédében az Európai Bizottság elnöke először nyitott bizonyos izraeli vezetők szankcionálására, valamint az Európai Unió és Izrael közötti társulási megállapodás egyes kereskedelmi vonatkozásainak felülvizsgálatára” – vélte a tárcavezető, aki ugyanakkor üdvözölte, hogy pénteken az ENSZ várhatóan elfogad egy, a Hamász palesztin terrorszervezetet elítélő szöveget.

„Szeptember 12-re a Hamász végleges nemzetközi elszigeteltségének napjaként fogunk emlékezni” – hangsúlyozta a külügyminiszter. „Ma, Franciaország kezdeményezésére, az ENSZ először fogja elítélni a Hamászt” – tette hozzá.

A külügyminiszter úgy vélte, hogy a Franciaország és Szaúd-Arábia által előkészített szöveg, „amely elítéli a Hamászt és bűneit, felszólít a terrorszervezet lefegyverzésére és végleges kizárására a palesztin kormányzatból, széles körű támogatást fog kapni”.

Az ENSZ Közgyűlése pénteken dönt arról a nyilatkozatról, amelynek célja, hogy új lendületet adjon az izraeli és palesztin kétállami megoldásnak, de egyértelműen kizárja a Hamászt.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Trump nyomába lép a magyar kormány – Szijjártó Péter új lépést közölt
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 20:11
Az Antifát terrorszervezetté tetetné az EU-n belül a kormány.  
Nemzetközi Újabb lépés az orosz-ukrán béke felé, Zelenszkij garanciákat kér
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 19:50
Alapvetően optimistán nyilatkoztak a felek a hétfői találkozókról.
Nemzetközi Nem jött össze a kormánybuktatás Magyarország szomszédjában
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 17:19
A miniszterelnököt és a pártját is ki akarták dobni a koalícióból.
Nemzetközi Zelenszkij komoly ajándékkal térhet haza Lengyelországból?
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 16:55
Vadászgépeket adnának át a lengyelek.
Nemzetközi Bendarzsevszkij Anton megindokolta: ezért mondott le Zelenszkij a NATO-tagságról?
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 14:36
Ez az ukrán kompromisszum része lehet.
Nemzetközi Bejelentést tett a miniszter: Magyarország pereskedik, ez az indoklása
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 14:09
Beadták a keresetlevelet. 
Nemzetközi Nem sokon múlt a katasztrófa Venezuelánál – nagy felelőtlenség az amerikai légierőtől?
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 13:38
Veszélyesen közel került egy katonai géphez egy utasszállító.
Nemzetközi Az Európai Unió egy fontos kiskaput zárna be Oroszország előtt
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 13:15
Az Európai Unió külügyminiszterei szankciókat készülnek kivetni az úgynevezett árnyékflottához tartozó további mintegy 40 hajóra, amelyek segítségével Oroszország megkerüli az Ukrajna elleni háború miatt bevezetett uniós büntetőintézkedéseket – jelentette ki Kaja Kallas, az EU kül- és biztonságpolitikáért felelős főképviselője Brüsszelben.
Nemzetközi Az oroszok máris nekimentek az Európai Uniónak a befagyasztott vagyon miatt
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 13:00
Az orosz központi bank több mint 18 ezer milliárd rubel (csaknem 196 milliárd euró, 230 milliárd dollár) összegű keresetet nyújtott be az Euroclear letétkezelő ellen – közölte hétfőn a Moszkvai Választottbíróság sajtószolgálata.
Nemzetközi Orosz területre sújtottak le az ukránok
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 12:45
Rakétacsapást mért az ukrán hadsereg Belgorod városra, a műszaki infrastruktúrában súlyos károk keletkeztek, sérültek nincsenek – közölte Vjacseszlav Gladkov, az oroszországi Belgorod megye kormányzója hétfőn a Telegram-csatornáján.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG