4p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

India bekérette Ukrajna nagykövetét. Ukrajna NATO-szabványú lövedékek gyártását tervezi. Háborús híreink.

  • Az ukrán védelmi minisztérium jelentős mennyiségű és különböző kaliberű lőszert juttatott vissza a fegyveres erőknek, amelyeket korábban feleslegesnek ítéltek és ártalmatlanítás céljából megsemmisítő vállalatokhoz szállítottak Oroszország fegyveres agressziójának kezdete előtt. A védelmi minisztérium megjegyezte, hogy a visszakapott lőszereket alapos minőségellenőrzés után máris használják a csatatéren az orosz megszállók ellen. Ezek közé tartoznak a tüzérségi lövedékek, kézifegyverek lőszerei, alkatrészek, gyutacsok stb. Jurij Dzsigir helyettes védelmi miniszter megjegyezte, hogy a védelmi minisztérium belső tartalékokat keres az ukrán katonák ellátásához szükséges lőszer biztosítása érdekében.

Ha nincs nmuníciónk, csak kevésre juthatunk
Ha nincs nmuníciónk, csak kevésre juthatunk
Fotó: Depositphotos

  • Oleksandr Szirszkij, az ukrán fegyveres erők főparancsnoka köszönetet mondott az ukrán fegyveres erők rakétaegységeinek, amelyek a védelmi erők más komponenseivel együttműködve csapást mértek az ellenség S-300-as komplexumára a Donyecki régió megszállt területén. Ennek eredményeként már több mint 20 kilövőállomást és mintegy 15 radarállomást semmisítettek meg. „Folytatjuk az orosz légvédelmi potenciál szisztematikus megsemmisítését, kedvező feltételeket teremtve a csapásmérő repülőgépek sikeres bevetéséhez” – hangsúlyozta Szirszkij.
  • Volodimir Zelenszkij ukrán elnök vezette a Legfelsőbb Főparancsnok Törzsének ülését, ahol a fő témák a fő frontvonalak helyzetei, a katonák rotációja és a fegyverzet voltak. „ Olekszandr Szirszkij főparancsnok jelentést tett a főbb területek helyzetéről: Sok időt szenteltünk a brigádok felszerelésének kérdésére a legnehezebb területeken történő rotációhoz” – mondta Zelenszkij. Egy másik nagy téma, mondta, a fegyverzet volt. „A teljes saját lövedék, drón, felszerelés gyártás, valamint a partnerektől származó szállítmányok területén minden szinten együtt dolgozunk, hogy gyorsan elhárítsuk az akadályokat és felgyorsítsuk a szállításokat” – jegyezte meg az elnök.
  • Denisz Smihal ukrán miniszterelnök találkozott Petr Fiala cseh miniszterelnökkel. „Hálás vagyok Petr Fiala cseh miniszterelnöknek, hogy meghívott Prágába, hogy közös kormányközi konzultációkat tartsunk. A kétoldalú találkozó során gazdasági és védelmi együttműködésről, energetikai kihívásokról és az ukrán elnök Békeformulájának végrehajtásáról tárgyaltunk” – írta Smihal.
  • India bekérette Ukrajna nagykövetét, hogy megvitassák Volodimir Zelenszkij elnök nemrégiben tett kritikáját Narendra Modi indiai miniszterelnök és Vlagyimir Putyin orosz vezető találkozójával kapcsolatban. „Ez egyértelműen jelzi, hogy Újdelhi elégedetlenségét fejezi ki az ukrán kormány irányába Zelenszkij miniszterelnök megjegyzései miatt" – áll a közleményben. Eközben India elhalasztotta az ukrajnai kulturális közös munkacsoport ülését az eset miatt.

  • Olekszandr Kamisin, Ukrajna stratégiai iparágakért felelős minisztere összefoglalta az Egyesült Államokban tett látogatásának eredményeit, ahol az ukrán delegáció részt vett a NATO-csúcstalálkozón és számos kétoldalú megbeszélést folytatott amerikai védelmi vállalatokkal. Az USA-ban tett látogatás eredményeként Ukrajna megállapodást írt alá NATO-szabványú lőszerek gyártásáról a Northrop Grumman céggel. Emellett Volodimir Zelenszkij elnök találkozott 11 vezető védelmi vállalat képviselőivel.
  • Ukrajna és Moldova összehangolják lépéseiket az EU-csatlakozási tárgyalási folyamat során. Ukrajna és Moldova megosztották elvárásaikat és terveiket az EU-csatlakozási tárgyalási folyamat következő szakasza kapcsán. Erről tárgyalt Olha Sztefanisina, Ukrajna európai és euroatlanti integrációért felelős miniszterelnök-helyettese a Moldovai delegációval, melyet Kristina Gerasimov, Moldova európai integrációért felelős miniszterelnök-helyettese vezetett, aki munkalátogatásra érkezett Kijevbe.

(Ukrinform)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nyolc év után a brit miniszterelnök rászánja magát erre az útra
Privátbankár.hu | 2026. január 27. 13:50
Keir Starmer brit miniszterelnök kedden Kínába repül, azzal a céllal, hogy helyrehozza az Egyesült Királyság kapcsolatait a világ második legnagyobb gazdaságával, és csökkentse a britek függőségét az egyre kiszámíthatatlanabb Egyesült Államoktól.
Nemzetközi A választások utánra készítik a svédek a bunkósbotot az Orbán-kormány ellen
Litván Dániel | 2026. január 27. 12:23
A svéd kormány a háttérben az uniós szavazati jog felfüggesztésével fenyegető jogállamisági eljárás újraindításán ügyködik – de nem akar lapot adni Orbán Viktor kezébe.
Nemzetközi Újabb csapás a palesztinoknak? Nyílik a gázai-egyiptomi határ
Bózsó Péter | 2026. január 27. 10:29
A tervek szerint a héten megnyílik a határátkelő a gázai övezet és Egyiptom között. A múlt héten Donald Trump amerikai elnök is nyilvánosságra hozta Gáza újjáépítési tervét, miközben az általa tető alá hozott izraeli-Hamász tűzszünet a második fázisába lép. Mire számíthatnak a gázaiak?
Nemzetközi Fordulat Minneapolisban: sorsdöntő lehet a meghátrálás
Privátbankár.hu | 2026. január 27. 09:33
Eltűnhetnek a nagy kaliberek. Ez van, ha Trump nincs megelégedve az eseményekkel.
Nemzetközi Trump újra pipa: elővette a pézügyi atomot, retteg a távoli ország
Privátbankár.hu | 2026. január 27. 08:52
Újabb pénzügyi csatározásba bonyolódott bele Donald Trump, ezúttal egy meghatározó gazdasággal rendelkező országra csap le.
Nemzetközi Történelmi fordulat: megvannak az utolsó izraeli túsz maradványai a Gázai övezetből
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 17:41
Ran Gvili a Hamász meglepetésszerű támadásának napján, 2023. október 7-én halt meg.
Nemzetközi A lengyelországi kibertámadás nyomai Oroszországba vezetnek
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 15:12
Egy kiberbiztonsági cég vizsgálata szerint az orosz kormányhoz köthető hackerek álltak annak a decemberi, végül sikertelen támadásnak a hátterében, amely Lengyelország energiahálózatának egyes részeit próbálta megbénítani.
Nemzetközi Blokád alá kerültek egyes EU-s teherforgalmi határátkelők
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 14:15
Bosznia-Hercegovina, Szerbia, Montenegró és Észak-Macedónia fuvarozói hétfő délben blokád alá vonták az Európai Unióval közös teherforgalmi határátkelőhelyeket – közölték az érintett szakmai szervezetek.
Nemzetközi Ez is politika: az utolsó kínai pandákat visszaviszik Japánból
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 13:37
Több ezer ember özönlött vasárnap egy japán állatkertbe, hogy búcsút vegyen az ország utolsó két óriáspandájától, amelyek kedden térnek vissza Kínába.
Nemzetközi Bill Clintonnál és az Obama-házaspárnál is kiverte a biztosítékot az újabb haláleset
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 13:14
A volt demokrata elnököket is elborzasztotta, ami Alex Prettivel történt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG