4p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az ukrán külügyminiszter meghívást kapott az EU külügyminisztereinek október 14-i tanácskozására. Háborús híreink a harcok 962. napján.

  • Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter Josep Borrell EU-főképviselővel folytatott telefonbeszélgetése során megvitatta a befagyasztott orosz eszközök felhasználásával Ukrajnának nyújtandó 35 milliárd eurós hitelnyújtás előrehaladását. Az ukrán miniszter azt is megemlítette, hogy meghívást kapott az EU külügyminisztereinek október 14-i tanácskozására.

  • A Dnyipropetrovszk régió Nikopol körzetét 20 orosz támadás érte jelentette a helyi Regionális Katonai Igazgatóság főnöke, Szerhij Liszak. „A megszállók főleg kamikaze drónokat használtak a terület terrorizálására. Ezen kívül tüzérséggel lőttek, és bombákat dobtak le drónokról.” Ennek következtében egy ipari létesítmény megsérült, de személyi sérülés nem történt.
  • A Stratégiai Kommunikációs és Információbiztonsági Központ „ellenséges ostobaságnak” minősítette a Kreml propagandistáinak azon érvelését, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök miért nem fedte fel győzelmi tervének részleteit. A Központ közleményében cáfolta Ruszlan Marmazov orosz propagandista állításait, aki szerint Zelenszkij azért halogatja a terv bejelentését, mert „a dolgok nem mennek jól”, és állítólag „pszichológiai nyomást akar gyakorolni a nyugati szponzorokra”.
  • Az orosz propaganda fokozta erőfeszítéseit az ukrajnai mozgósítás megzavarására, jelentette a Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács Dezinformáció Elleni Központja (CCD). „A közelmúltban, különösen Kijevben, a területi toborzási központok (TRC) által végzett ellenőrzésekkel kapcsolatban széles körben elterjedt a manipulatív tartalmak online terjesztése. Az ellenséges média ezt a helyzetet törvénytelenségként jeleníti meg, és megpróbálja eltúlozni jelentőségét”. Egyre több a közösségi médiában megjelenő posztok száma, amelyek különféle mobilizációellenes narratívákat hirdetnek: „az ukrajnai mozgósítás társadalmilag igazságtalan”, „az ukrán kormány az utolsó ukránig harcolni akar”, és „Ukrajnának nincs jövője”. Az intézmény rámutatott, hogy az ellenséges propagandisták hallgatnak az Oroszországon belüli szigorú mozgósítási intézkedésekről.
  • Andrij Demcsenko, az SBGSU szóvivője szerint a háború kezdete óta az Ukrán Állami Határőrség 630 „szervezett bűnözői csoportot” leplezett le, amelyek a határon átnyúló illegális embercsempészetre specializálódtak. „Ez a szám csoportokra vonatkozik, amelyekben viszont sokkal több bűnrészes személy vett részt – mind az ötletgazdák, mind a helyszíni vezetők. Mindannyian büntetőjogi felelősségre vonhatók tetteikért" – mondta.
  • Mariupolban, az Azovi-tenger partján fekvő ukrán kikötővárosban, amelyet az orosz inváziós hadsereg elfoglalt, az ellenség egyre gyakrabban használja ki a kikötői infrastruktúrát, hogy bővítse a szállított mennyiséget, beleértve a katonai rakományt is. „A héten üzembe helyezték a rakományválogató és átrakodó pontot, valamint helyreállították a nagy vasúti mérlegeket. Ez lehetővé teszi, hogy növeljék a tempót és több árut szállítsanak a kikötőn keresztül" - áll a város elűzött helyhatóságának a jelentésben.
  • A szabotázs és kémkedés „konkrét fenyegetése” miatt megerősítették a biztonsági intézkedéseket a belga hadsereg egyes laktanyáiban. Ez általában a Honvédelmi Minisztérium alkalmazottaira és különösen az érintett laktanya őrszemélyzetére vonatkozó intézkedéseket érinti. amelyek határozatlan ideig lesznek érvényben. A héten négy egymást követő napon a NoName057 oroszbarát hackercsoport DoS támadást indított számos belga kormányhivatal által üzemeltetett weboldal ellen. Egyelőre nem tudni, hogy a két esemény összefügg-e.
  • A herszoni terület egyik áramszolgáltató létesítményét áramtalanították az ágyúzás miatt. Két falu és Herson város Tavrijszkij kerületének lakóit figyelmeztetik az esetleges áramkimaradásokra.
  • Volodimir Zelenszkij elnök kijelentette, hogy a londoni, párizsi, római és berlini látogatásai eredményeként megállapodások jöttek létre a védelemre, a légvédelemre, valamint drónok és egyéb fegyverek gyártására irányuló beruházásokra Ukrajnában. Az elnök azt is megjegyezte, hogy bemutatta Győzelmi Tervének részleteit a partnereinek. „Most csoportokban fogunk dolgozni, hogy maximalizáljuk erőfeszítéseinket mind a fronton, mind a diplomácián keresztül”. „Közös feladatunk, hogy közelebb hozzuk az igazságos békét – Ukrajna és egész Európa számára” – hangsúlyozta Zelenszkij.

(Ukrinform)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ezt üzenték a magyar kormánynak a lefoglalt ukrán pénzszállítók miatt
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 15:09
Az ukrán külügyminiszter meglepődött azon, hogy a rakományt még nem adták vissza.
Nemzetközi Ismét egy NATO-tagország légterében lőttek le egy iráni rakétát
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 14:23
Törökország ismételten figyelmeztette Iránt.
Nemzetközi Törvényt hozhatnak az elfogott ukrán pénzszállító ügyében
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 13:20
A NAV külön felhatalmazást kaphatna.
Nemzetközi Döbbenet: Irán támadásai a 200 dolláros olajoshordókat célozzák
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 07:02
Még csak most kezdenek belemelegedni Iránban a harcoskedvűek.
Nemzetközi Hivatalos: a likvidált ajatollah fia, egy igazi ingatlancsászár Irán új vezetője
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 06:09
Bejelentették az ország nemrég megválasztott elsőszámú vezetőjét.
Nemzetközi Az iráni légierő keze is benne lehetett a három F-15-ös pusztulásában
Litván Dániel | 2026. március 8. 17:31
A teljesen esélytelen iráni légierő működése is fontos szerepet játszhatott a három amerikai gép pusztulásában? Hogy fordulhat elő ilyesmi?
Nemzetközi Robert Fico Orbán Viktor helyett is vétózna Brüsszelben
Privátbankár.hu | 2026. március 8. 16:46
Szlovákia kész blokkolni az Ukrajnának szánt háborús kölcsönt, és átvenni a stafétát Magyarországtól ebben, ha szükséges – jelentette ki Robert Fico szlovák miniszterelnök a közösségimédia-profilján vasárnap közzétett videóbejegyzésében.
Nemzetközi Izrael már előre megfenyegette a megölt iráni ajatollah utódját
Privátbankár.hu | 2026. március 8. 15:51
Ali Hámenei utódjáról állítólag már döntés született.
Nemzetközi Trump elismerte az új venezuelai kormányt, és megfenyegetett egy másikat
Privátbankár.hu | 2026. március 8. 11:31
Az Egyesült Államok formálisan és jogilag is elismerte a Delcy Rodriguez vezette venezuelai kormányt – közölte Donald Trump amerikai elnök szombaton.
Nemzetközi Robbanás történt egy európai ország amerikai nagykövetségénél
Privátbankár.hu | 2026. március 8. 09:46
Az oslói amerikai nagykövetségnél éjjel egy óra körül történt hangos robbanás.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG