2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Az ukrán katonai hírszerzés azt állítja, hogy az információk átadásán kívül mással is segítették a Wagner zsoldosainak megsemmisítését az afrikai országban.

Andrij Juszov, az ukrán GUR katonai hírszerző ügynökség szóvivője hétfőn azt jelentette be, hogy a Wagner zsoldosai által is támogatott mali kormány elleni „lázadók megkapták a szükséges információkat, és nem csak információkat, amelyek lehetővé tették egy sikeres katonai művelet végrehajtását az orosz háborús bűnözők ellen” - számol be róla a The Guardian.

Juszov nem árulta el, hogy ukrán katonai személyzet részt vett-e a harcokban vagy jelen volt-e az országban. Azonban hozzátette, hogy az ukrán katonai hírszerzés „jelenleg nem tárja fel a részleteket, de lesz még folytatás".

A mali kormány több mint egy évtizede különböző felkelésekkel küzd az ország északi részén. A 2020-ban hatalomra került katonai junta kért segítséget a Wagnertől.

Mali hatalmas ország, északon kiterjedt sivatagi régióval
Mali hatalmas ország, északon kiterjedt sivatagi régióval
Fotó: Wikipédia

Egy, a Wagner vezetéséhez kapcsolódó Telegram csatorna hétfőn elismerte, hogy a csoport súlyos veszteségeket szenvedett a múlt heti mali harcok során. A csatorna szerint a Wagner és a mali fegyveres erők „heves csatákat vívtak" öt napon keresztül egy, az ország sivatagos északi részén élő tuareg szeparatista erőkből és dzsihádista csoportokból álló koalíció ellen, akik nehézfegyvereket, drónokat és öngyilkos merénylőket is használtak. Számos Wagner-harcos, köztük egy parancsnok, Szergej Sevcsenko, meghalt, közölte a csatorna.

Az ukrán katonai hírszerző ügynökség azt állította, hogy részt vett a rajtaütésben, több ezer kilométerre az ukrajnai frontvonaltól. A Kyiv Post hétfőn közzétett egy fényképet, amelyen állítása szerint mali lázadók ukrán zászlót tartanak, amelyet egy kijevi védelmi forrás is hitelesített.

Szudánban is?

Egyes források szerint az ukrán erők Szudánban is aktívak, egy másik, a Száhel-övezetben fekvő afrikai országban, ahol a Wagner csapatok jelentős mértékben vesznek részt a helyi polgárháborúban.

Ez azt jelzi, hogy Kijev harca Moszkvával globális dimenziókat öltött.

 

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Washington azt ígéri, hogy kulcsszereplő marad a NATO-ban
Privátbankár.hu | 2026. január 24. 16:51
Ugyanakkor készen áll arra, hogy „határozott cselekvéssel”, érzékelhető módon érvényesítse az amerikai érdeket, olvasható az új védelmi stratégiában.
Nemzetközi Trump most Davosban vetített nagyot – mutatjuk, mik a tények
Csabai Károly | 2026. január 24. 14:36
Az amerikai elnök a szokásos svájci Világgazdasági Fórumon az egyéves regnálása alkalmából jól kiosztott mindenkit. Mit sem zavartatva magát a tényektől. Érdemes a négy legnagyobb lódítását megcáfolni a makacs adatokkal, tényekkel.
Nemzetközi Újabb légvédelmi rakétákat kért Zelenszkij a súlyos orosz támadás után
Privátbankár.hu | 2026. január 24. 14:01
Az ukrán elnök a szombat hajnali súlyos orosz légicsapások után üzent a Nyugatnak.
Nemzetközi Kijevben 800 ezren maradtak energia nélkül a mínusz 11 fokban az újabb orosz támadások miatt
Privátbankár.hu | 2026. január 24. 12:46
A támadások már csak azért is üzenetértékűek, mert eközben az Egyesült Arab Emírségekben orosz, ukrán és amerikai küldöttség tárgyal a tűzszünetről. 
Nemzetközi Amerika elárulta szíriai kurd szövetségeseit
Bózsó Péter | 2026. január 24. 10:16
A szíriai kormány gyors előrenyomulását a hosszú ideje a kurdok vezette Szíriai Demokratikus Erők (SDF) ellenőrzése alatt álló területek rovására a január elején Damaszkuszban, Párizsban és Irakban tartott találkozók döntései tették lehetővé – mondta el a Reutersnek kilenc, a zárt ajtók mögötti egyeztetésekről tájékoztatott forrás.
Nemzetközi Mégsem bukik meg az egyik nagy uniós ország kormánya
Privátbankár.hu | 2026. január 24. 09:16
Elbuktak a francia kormány ellen benyújtott bizalmatlansági indítványok a Nemzetgyűlésben pénteken.
Nemzetközi Megint lecsapott az Egyesült Államok
Privátbankár.hu | 2026. január 24. 08:16
Az amerikai kormány újabb iráni szervezeteket és tartályhajókat érintő szankciókról döntött a teheráni vezetésre való nyomásgyakorlásként pénteken.
Nemzetközi Kemény büntetést kapott a Tisza Párt saját EP-frakciójától
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 18:21
Fél évig nem szólalhatnak fel az EP-ben, mivel nem vettek részt a néppárti Ursula von der Leyen elleni bizalmatlansági indítvány szavazásán.         
Nemzetközi Ezt is meglépte Trump: faképnél hagyta az USA az egyik legrangosabb világszervezetet
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 16:31
Az Egyesült Államok véglegesítette kilépését az Egészségügyi Világszervezetből (Worldh Health Organization – WHO) – közölte az amerikai külügyminisztérium pénteken.
Nemzetközi Brüsszel segít fűteni a fagyoskodó ukránoknak
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 15:51
Az Európai Unió 447 aggregátort juttat az orosz dróntámadások miatt áram nélkül maradt ukrajnai lakosság megsegítésére – tájékoztatott az Európai Bizottság pénteken.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG