3p

Elárulta az orosz elnök, kivel tárgyalna a békéről. Hát nem Zelenszkijjel és nem is csak Donald Trumppal.

Meg kell tárgyalni, hogy az ENSZ és néhány ország égisze alatt ideiglenes kormányzást vezessenek be Ukrajnában, az ottani választások megtartása érdekében – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök az Arhangelszk atomtengeralattjáró legénységével csütörtökön megtartott találkozóján.

Putyin szerint Oroszország számára nem világos, hogy kivel kellene bármilyen megállapodást aláírnia az ukrán félnél, mivel oda „holnap más vezetők fognak jönni”. Álláspontja szerint az ukrajnai választások megtartása után megkezdődhetnének a tárgyalások a békeszerződésről.

„Az ENSZ, az Egyesült Államok, az európai országok, természetesen partnereink és barátaink égisze alatt meg lehetne vitatni az ideiglenes kormányzás lehetőségét Ukrajnában. A demokratikus választásokat megtartása érdekében, hogy egy cselekvőképes és a nép bizalmát élvező kormányt hozzunk hatalomra”

- mondta.

Felidézte, hogy volt már példa az ENSZ égisze alatt működő külső kormányzás bevezetésére Kelet-Timorban, Új-Guineában és a volt Jugoszlávia egyes részein. Ugyanakkor megjegyezte, hogy „ez csak az egy a lehetőségek közül”.

„Nem azt mondom, hogy nincs más (lehetőség). A helyzet gyorsan változik” – fogalmazott Putyin.

Az orosz elnök szerint mivel Ukrajnában nem volt elnökválasztás – legutóbb 2019-ben tartottak ilyet – az ottani polgári hatóságok illegitimek, és úgy vélte, hogy „neonáci formációk” fogják ténylegesen irányítani az országot.

„Támogatjuk, hogy mindezeket a kérdéseket békés eszközökkel oldjuk meg. Azonban meg kell szüntetni a jelenlegi helyzethez elvezető kiváltó okokat”

- mondta az ukrajnai rendezésről.

„Oroszország biztonságát mindenképpen hosszú történelmi távlatban kell szavatolnunk. Minden olyan lépést, amely ennek a feladatnak a megoldását célozza, üdvözölni fogunk” – tette hozzá Putyin.

Kifejezte meggyőződését, hogy Donald Trump amerikai elnök őszintén véget akar vetni az ukrán konfliktusnak. Kilátásba helyezte, hogy Moszkva „együtt fog működni minden olyan partnerrel, aki erre törekszik”.

„Ez nemcsak az Egyesült Államok, hanem a Kínai Népköztársaság, India, Brazília, Dél-Afrika, a BRICS-országok és sokan mások, köztük a KNDK, amellyel szerződést kötöttünk” – hangoztatta az orosz államfő.

Leszögezte: Oroszország nem fog többé olyan hibákat elkövetni, amelyek az úgynevezett partnereibe vetett túlzott bizalmon alapulnak.

Az elnök azt mondta, hogy a harci érintkezés teljes hosszában a stratégiai kezdeményezés az orosz csapatoké, amelyek fokozatosan, de kitartóan és folyamatosan haladnak a „különleges hadművelet” valamennyi célkitűzésének megvalósítása felé;

’Van okunk azt hinni, hogy végezni fogunk velük"

- hangoztatta Putyin, hozzáfűzve, hogy „Luhanszki Népköztársaságnak” a 99, a „Donyecki Népköztársaságnak”, Herszon és Zaporizzsja megyének pedig a 70 százaléka már „felszabadult”.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Beintettek a spanyolok Trump háborújának – lezárják a légteret ezen gépek előtt
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 17:22
Újabb lépést jelentett be a spanyol kormány.
Nemzetközi Irán nem menekül az uniós szankciók alól
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 16:59
Az uniós tagállamok kormányait tömörítő Tanács meghosszabbította az Iránnal kapcsolatos korlátozó intézkedések alkalmazását – közölte hétfőn a testület.
Nemzetközi Máris szemet vetett Trump az iráni olajra
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 10:46
És mérlegeli, hogy elfoglalja-e az olajexport nagy részét bonyolító Kharg-szigetet.
Nemzetközi Trump a rezsimváltásról: „tárgyalunk, aztán fel kell robbantanunk őket”
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 07:47
Meglehetősen morbidra és kegyetlenre sikeredett nyilatkozat az amerikai elnöktől az iráni helyzet értékeléseként.
Nemzetközi Összeomolhat ez az ország, de jajj nekik: Trump megint szemet vetett területükre
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 06:11
Ha hétfő, akkor az amerikai elnök újabb nyílt fenyegetést fogalmazott meg egy déli országgal kapcsolatban.
Nemzetközi Irán véres büntetést ígért arra az esetre, ha amerikai bakancsok lépnek a földjére
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 16:02
Hiába a békülékenynek ható üzenetek, ha közben az eddiginél is súlyosabbra készülnek az amerikaiak – hangzik az iráni vélekedés.
Nemzetközi Kifakadt a római pápa a háború miatt – Trump imádkozhat, de úgy tűnik, hiába
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 14:09
Ma van virágvasánap ünnepe. A katolikus egyház feje pedig meglehetősen eréjelyes üzenetet küldött. 
Nemzetközi Nagypályás: 30 millió eurót csúsztatott ki a síszövetségből a sportvezető
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 12:28
Az Interpol is rajta van a Törökországba szökött szakági vezető elfogásán.
Nemzetközi Zelenszkij vasökle porrá zúzta a nagy kémjátszmát
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 08:31
Az oroszok műholddal végrehajtott fedett akcióját vágtak haza az ukránok?
Nemzetközi Brüsszel újra napirendre tűzte az óraátállítás ügyét
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 16:45
Vasárnap megint egy órával előre kell tekerni az óráinkat. Jó hír, hogy az Európai Bizottság kijelentette: továbbra is napirenden van az óraátállítás eltörlése, ezért még idén tanulmányt nyújt be annak felszámolásáról.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG