2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Az orosz elnök nem fog megállni?

Az amerikai hírszerző ügynökségek nem látnak arra utaló jelet, hogy Oroszország hajlandó lenne kompromisszumot kötni Ukrajnáról — derül ki egy friss hírszerzési értékelésből, amelyet az NBC szemlézett.

A dokumentum szerint Vlagyimir Putyin minden eddiginél elszántabban akarja folytatni a háborút, és katonailag akar győzelmet aratni. A jelentést a hónap elején ismertették az amerikai kongresszus tagjaival.

Putyin eltökélt?
Putyin eltökélt?
Fotó: MTI/EPA/Szputnyik/Kreml pool/Gavriil Grigorov

Az elemzés szerint a hírszerzés nem lát semmilyen kompromisszumkészséget Moszkva részéről, miközben Donald Trump lehetséges béketárgyalások felé próbál közvetíteni.  A jelentés szerint Putyin most még inkább elkötelezett, mint korábban: annak ellenére, hogy az orosz hadsereg súlyos veszteségeket szenvedett, és az ország gazdasága is meggyengült, továbbra is célja ukrán területek elfoglalása és Oroszország befolyásának kiterjesztése – mindezt azért, hogy igazolja a háború emberi és pénzügyi áldozatait.

Trump is türelmetlenebb

A cikk szerint Trump egyre növekvő frusztrációját jelzi az orosz hozzáállással szemben, hogy a múlt héten felfüggesztették a Putyinnal tervezett budapesti találkozót, és januári hivatalba lépése óta most először vezetett be büntetőintézkedéseket Moszkva ellen: szankciókat rendelt el két nagy orosz olajvállalat ellen.

„Egyszerűen úgy éreztem, hogy eljött az ideje” – mondta Trump újságíróknak a portál szerint, „hatalmasnak” nevezve az új szankciókat. Hozzátette, hogy „már régóta várt” a bevezetésükkel, de reméli, „nem maradnak érvényben sokáig”.

„Reméljük, hogy a háború hamarosan rendeződik” – tette hozzá.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nem indultak meg a menekültek Iránból Európa felé
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 12:50
A német belügyminiszter értékelése szerint.
Nemzetközi Irán megint lezárta a Hormuzi-szorost
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 12:11
Meg is indokolták, miért.
Nemzetközi Az ENSZ-nek dolgozó sofőröket öltek meg izraeli katonák
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 10:48
Ivóvizet szállítottak.
Nemzetközi Rossz éjszakája volt a kikötőknek az orosz-ukrán háborúban
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 10:15
Mindkét háborúzó fél kikötőket támadott.
Nemzetközi Trump újabb ultimátumot adott
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 08:24
Különben véget vet a tűzszünetnek. 
Nemzetközi A Hormuzi-szoros tartós és teljes újranyitását kérik Macronék
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 19:16
Teljes körű újranyitását kérte a Hormuzi-szorosnak a Perzsa-öböl hajózhatóságának biztosításáról Párizsban pénteken csúcstalálkozót tartott csaknem ötven – magát semlegesnek nevező – ország vezetője, nem sokkal azután, hogy Irán bejelentette a hajózási útvonal megnyitását.
Nemzetközi Óriási bejelentést tett Trump a Hormuzi-szorosról
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 16:11
Irán megnyitja a Hormuzi-szorost – közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken.
Nemzetközi Nagyon aggasztó bejelentést tett az ukrán hírszerzés
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 14:35
Oroszország új szárazföldi offenzívára készül Ukrajna délkeleti részén, és szeptemberig az egész Donyec-medencét el akarja foglalni – jelentette ki Vadim Szkibickij, az ukrán katonai hírszerzés főnöke a Financial Timesnak adott interjújában, amelyet az Ukrinform állami hírügynökség ismertetett pénteken.
Nemzetközi Pusztító csapással fenyeget Irán, ha megint megtámadná az Egyesült Államok és Izrael
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 13:21
 „Pusztító csapást” helyezett kilátásba az Egyesült Államokkal és Izraellel szemben az iráni Forradalmi Gárda az iráni hadsereg napja alkalmából pénteken, amennyiben azok katonai erővel lépnek fel.
Nemzetközi Soha nem fogynak ki a drónokból az oroszok?
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 12:27
Az orosz csapatok péntek éjjel támadást indítottak Odessza megye kikötői infrastruktúrája ellen.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG