2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Lesznek, akiket visszaengednének az oroszok – derült ki szavaiból.

Nyugati cégek szondázzák az Oroszországba való visszatérés lehetőségét, de a jelentős beruházásokat eszközlő orosz vállalkozások elsőbbséget fognak élvezni – jelentette ki Makszim Resetynikov orosz gazdaságfejlesztési miniszter.

„Eddig nem érkeztek hozzánk jogi igények. De nyilvánvalóan szondázás folyik az információs térben” – mondta a tárcavezető. "Itt azonban másról van szó, arról hogy ez az információs hullám meglehetősen aggasztja az üzleti világunkat. Mivel orosz emberek pénzt fektetnek be, elvárják, hogy legyen valami kiszámíthatóság.

Vannak, akik a ruházati iparba, a termékgyártásba a promócióba fektettek be, ezért nagyon fontos számunkra természetesen, hogy ez a pénz ne égjen el. Tehát egyedileg fogjuk kezelni az eseteket, természetesen nagyon alaposan meg fogjuk vizsgálni őket. Gyenyisz Manturov első miniszterelnök-helyettes korábban azt mondta, hogy Oroszország gondosan fogja mérlegelni azoknak a visszatérését, akik 2022-ben „elszöktek”.

Hangsúlyozta,

vissza fogják engedni piacra azokat, akiknek a jelenlétében Oroszország érdekelt.

Ugyanakkor a technológiai szuverenitás szempontjából kulcsfontosságú iparágakban abszolút elsőbbséget élveznek majd a hazai termelők és az Eurázsiai Gazdasági Unió vállalatai. Manturov ugyanakkor megjegyezte, hogy a nyugati cégek visszatéréséről szóló vita csak a nyugati szankciók eltörlése után lehetséges. Alekszandr Novak orosz miniszterelnök-helyettes ezzel kapcsoltaban megjegyzte, hogy számos megüresedett piaci rést már elfoglaltak az orosz vagy a baráti országokból való gyártók és szolgáltatók.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Moszkva szerint teljes egészében az oroszok kezén van Kupjanszk
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 19:37
Teljes egészében orosz ellenőrzés alatt áll a Harkiv megyei Kupjanszk, annak ellenére, hogy az ukrán fegyveres erők megpróbáltak behatolni a városba – jelentette Szergej Kuzovlev, az Ukrajnában harcoló orosz Nyugat csapatcsoportosítás parancsnoka pénteken Andrej Belouszov védelmi miniszternek.
Nemzetközi A németek segítenek fűteni Ukrajnának
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 19:16
Elkülönít 60 millió euró kiegészítő forrást Németország, hogy segítsen Ukrajnának megbirkózni az energiaellátási nehézségekkel, amelyeket a legutóbbi orosz támadások okoztak – jelentette be pénteken Johann Wadephul német külügyminiszter berlini sajtótájékoztatóján, miután találkozott osztrák hivatali partnerével, Beate Meinl-Reisingerrel.
Nemzetközi Rejtélyes fegyverszállítmányt kapott Ukrajna pénteken
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 16:31
Csak annyit árult el Zelenszkij, hogy légvédelmi rakétákról van szó.
Nemzetközi Nem fogja elhinni, mekkora nyereséget termelt az egyik amerikai nagybank
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 15:31
Négymilliárd dollárt, azaz jelenlegi árfolyamon 1463 milliárd (!) forintot – három hónap alatt.  
Nemzetközi Elmagyarázta a lengyel kormány, miért nem küld katonákat Grönlandra
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 14:22
Lengyelország meg akarja őrizni a NATO egységét, ezért nem küld katonákat Grönlandra az európai misszió keretében – közölte a lengyel nemzetvédelmi miniszter pénteken Varsóban, a litván hivatali kollégájával tarott sajtóértekezleten.
Nemzetközi Szisztematikusan hazudik az orosz vezetés az ukrán frontról amerikai elemzők szerint
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 14:01
Azt a hamis látszatot próbálják kelteni szerintük, mintha az ukrán hadsereg az összeomlás szélén állna. Putyin pedig nem enged a béke kérdésében.
Nemzetközi Megcsörrent Putyin telefonja – de most nem Ukrajnáról beszélt
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 13:16
Az iráni helyzetről egyeztetett telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnök és Benjámín Netanjáhú izraeli miniszterelnök – közölte a Kreml sajtószolgálata pénteken.
Nemzetközi Öt évre ítélték a volt koreai elnököt, de még lehet belőle halálbüntetés is
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 12:54
Ez az első ítélet a Jun Szogjol ellen zajló eljárásokban.
Nemzetközi Tanácsadói foghatták le Trump kezét Irán ügyében
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 12:24
Az asztalon tartják a katonai beavatkozás lehetőségét, de az elnök tanácsadói szerint nincs elég erejük a rezsim megdöntéséhez.
Nemzetközi Holland segítséget köszön Szijjártó Péter – háromból kettőnél tartunk
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 08:51
Újabb magyar állampolgár térhet haza venezuelai börtönből, de a háromból egy még nem szabadult.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG