1p

Nem akar eszkalációt. De akkor küld vagy nem küld?

Donald Trump nem akar eszkalációt látni az orosz-ukrán háborúban, és ennek megfelelően hozza meg a döntést nagy hatótávolságú rakéták rendelkezésre bocsátásáról – az amerikai elnök erről hétfőn a Fehér Házban beszélt.

Donald Trump újságírók előtt közölte: közel áll ahhoz, hogy meghozza a döntést a Tomahawk-rakétákkal kapcsolatban, amelyek a NATO-n keresztül juthatnak rendeltetési helyükre. Hozzátette, hogy az eszközök felhasználásával kapcsolatban fel fog tenni kérdéseket, amelyek arra irányulnak majd, hogy az eszközök hol és milyen módon kerülnek felhasználásra.

Az ukrajnai konfliktussal kapcsolatban megismételte, hogy soha nem lett volna szabad elkezdődnie, amivel kapcsolatban megjegyezte, hogy mindkét oldal, Oroszország és Ukrajna rossz helyzetértékelése vezetett a háborúhoz.

"Senki nem áll jól abban a háborúban

- jegyezte meg Donald Trump.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Fontos beismerést tett egy ukrán képviselő az új ukrán rakétákról
Privátbankár.hu | 2025. október 7. 09:24
Már Oroszország felett is szálltak a Flamingók, de nem ez az egyetlen új fejlesztés, ami miatt fájhat az oroszok feje.
Nemzetközi Hatalmas pácban van Macron, ő is követheti miniszterelnökét a süllyesztőbe?
Privátbankár.hu | 2025. október 7. 08:17
Tovább pörög a francia kormányválság, most már az elnök lemondása is valós lehetőségnek tűnik.
Nemzetközi Egy másik, népirtással vádolt vezetővel csevegett Putyin
Privátbankár.hu | 2025. október 7. 08:03
Megtárgyalták a közel-keleti helyzetet.
Nemzetközi Az amerikai legfelsőbb bíróság elutasította Ghislaine Maxwell fellebbezésének tárgyalását
Privátbankár.hu | 2025. október 6. 19:20
Jeffrey Epstein társát 2022-ben 20 év börtönbüntetésre ítélték szexkereskedelem és kapcsolódó bűncselekmények miatt.
Nemzetközi Korán pezsgőztek a Karmelitában – nem lesz második Orbán Viktor Andrej Babisból?
Litván Dániel | 2025. október 6. 18:35
Hiába a fölényes győzelem, még a kormányalakítás sem fog könnyen menni Andrej Babišnak. De mennyire fog együtt menetelni Orbán Viktorral?
Nemzetközi Izrael kitoloncolta Greta Thunberget és további 170 aktivistát Görögországba és Szlovákiába
Privátbankár.hu | 2025. október 6. 18:10
Izrael hétfőn bejelentette, hogy további aktivistákat toloncolt ki annak a nemzetközi flottillának az utasai közül, akiket a múlt héten megakadályozott abban, hogy segélyt szállítsanak Gázába.
Nemzetközi Ég a legnagyobb orosz lőszergyár
Privátbankár.hu | 2025. október 6. 17:15
Hétfőn éjszaka az ukrán erők másodszor mértek csapást az orosz állami tulajdonú Szverdlov gyárra, amely az ország egyik fő robbanóanyag- és lőszergyártója, jelentette az ukrán vezérkar.
Nemzetközi A nap képe: Szijjártó Péter szinte megkoronázza látogatását
Privátbankár.hu | 2025. október 6. 16:16
A külgazdasági és külügyminiszter az Európai Unió és az Öböl Menti Együttműködési Tanács (GCC) közös külügyminiszteri ülésén vett részt Kuvaitvárosban, ahol kétoldalú találkozókra is sort kerített.
Nemzetközi Madagaszkár több városában is kiújultak a kormányellenes tüntetések
Privátbankár.hu | 2025. október 6. 15:20
A tüntetők hétfőn visszatértek Madagaszkár városainak utcáira, hogy elkezdjék a kormányellenes tüntetések harmadik hetét, és most már Andry Rajoelina elnök lemondását követelik.
Nemzetközi Oroszország üdvözli Donald Trump ezen megjegyzését
Privátbankár.hu | 2025. október 6. 13:58
Az amerikai elnök szerint Vlagyimir Putyin elnök javaslata, miszerint önkéntesen fenntartaná az új START-szerződésben meghatározott nukleáris fegyverek korlátozását még egy évig, jó ötletnek hangzik.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG