2p

Az ukrán elnök a nemzetközi közösség fokozott aktivitását várja, hogy megakadályozzák az ázsiai rezsim beavatkozását a háborúba.

„Hálás vagyok minden országnak és vezetőnek, akik elítélték Észak-Korea részvételét az orosz háborúban” — fejezte ki az ukrán elnök keddi beszédében.

„Nyilvánvaló, hogy Phenjan, akárcsak Moszkva, nem számol emberekkel, és nem értékeli az emberi életeket. De mindannyian a világon egyformán érdekeltek vagyunk a háború befejezésében, nem pedig annak meghosszabbításában. Ezért együtt kell megállítani Oroszországot és szövetségeseit. Ha Észak-Korea be tud avatkozni az európai háborúba, akkor a rezsimre nehezedő nyomás határozottan nem elég erős” — fogalmazott Volodimir Zelenszkij.

Az ukrán elnök Volodimir Zelenszkij gyakran szól népéhez és a világhoz
Az ukrán elnök Volodimir Zelenszkij gyakran szól népéhez és a világhoz
Fotó: Ukrán Elnöki Iroda

Csalárd fogyatékosság

Hozzátette, hogy a Nemzetbiztonsági és Honvédelmi Tanács keddi ülése az egészségügyi alkalmasság terén elkövetett jogsértések és a tisztviselők körében elkövetett csalárd fogyatékosságok számos esetével foglalkozott. Egyébként nem csak ügyészek nyilváníttatták magukat rokkanttá. Több száz ilyen eset van egyértelműen indokolatlan fogyatékosságra a vám-, adó-, nyugdíjpénztári és önkormányzati tisztviselők körében. Mindezt alaposan és gyorsan kell kezelni. A jelenlegi rendszert meg kell szüntetni. A valódi és átfogó változáshoz azonban teljes mértékben digitalizálnunk kell a fogyatékosság-felmérési folyamat minden szakaszát— érvet az ukrán elnök.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi A Közel-Keletért aggódik az orosz elnök
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 18:11
Minél előbb véget vetne a harci cselekmények a Közel-Keleten. 
Nemzetközi Az amerikai cégek kirúgásainak negyede a mesterséges intelligencia számlájára írható
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 17:49
15 ezer munkavállalóval kevesebb egyetlen hónap alatt.
Nemzetközi Oroszország kemény üzenetet küldött a NATO-nak
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 15:05
Oroszország a NATO-t olyan szövetségnek tekinti, amely tevékenysége ellenséges vele szemben – mondta Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára.
Nemzetközi Románia nem viccel: nem akármit léptek a lej védelmében
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 14:32
Kiderült, mennyit költöttek erre.
Nemzetközi Svédország hatalmas lépésre készül a légvédelemben
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 14:19
Átszámítva 305 milliárd forintért erősítik a légvédelmi és drónelhárító rendszereket.
Nemzetközi Kína is odaszúrt egyet Trumpnak
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:06
A Hormuzi-szorosban kialakult helyzet az ő felelőssége, neki is kell megoldania – üzenik Kínából.
Nemzetközi Neonáci gyökerű párt kaphat fontos posztokat a svéd kormányban
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 10:44
Kikerülhet a karanténból a szélsőjobboldal Svédországban.
Nemzetközi Kemény válasz jött Iránból Trumpnak – meg egy kellemetlen cáfolat
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 10:22
Még pusztítóbb támadásokat ígér Irán. Tárgyalások pedig nincsenek.
Nemzetközi Trump mégis inkább a középkorba bombázná Iránt, Európát meg a sorsára hagyná
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 07:49
Nekik van olajuk, a többiek vegyék el maguknak, ha tudják. Iránt a középkorba bombázná vissza Trump.
Nemzetközi Parkolópályára állították a Hold felé tartó űrhajósokat
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 06:53
De ez is a terv része. Felszállt az Artemis.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG