3p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

Az Európai Bizottság elnöke szerint „meglehetősen pontos tervek” készülnek az európai fővárosokban a háború után Ukrajnának nyújtandó biztonsági garanciákról, és ezek részeként katonai alakulatok esetleges ukrajnai telepítéséről.

Ursula von der Leyen a Financial Timesnak adott, a londoni üzleti napilap online hírportálján vasárnap este megjelent interjúban kijelentette: e biztonsági garanciákat az Egyesült Államok is maradéktalanul támogatná katonai kapacitásaival.

Hozzátette: egyértelmű útiterv készült a katonai egységek lehetséges telepítéséről.

A bizottsági elnök szerint „abszolút létfontosságú”, hogy Ukrajna biztonsági garanciákat kapjon, és az ennek érdekében végzett munka „nagyon jól halad”.

Ursula von der Leyen úgy fogalmazott, hogy az európai fővárosok egy többnemzetiségű erő összeállításának tervein dolgoznak, és az alakulat mögött amerikai támogatás állna.

„(Donald) Trump (amerikai) elnök biztosított bennünket arról, hogy Amerika támogatóként jelen lesz. Ezt nagyon egyértelműen és ismételten megerősítette” - mondta az interjúban az uniós vezető.

Von der Leyen ragadozónak nevezte az orosz elnököt
Von der Leyen ragadozónak nevezte az orosz elnököt
Fotó: EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Kijelentette: az alakulatok telepítéséhez mindig is az adott országok politikai döntése szükséges, hiszen katonák kivezénylése az egyik legfontosabb szuverén döntés az érintett országok részéről. Az ügy azonban nagyon sürgető, és a döntés kezd formát ölteni – fogalmazott az Európai Bizottság elnöke.

Ursula von der Leyen szerint Trump békét szeretne, de Vlagyimir Putyin orosz elnök nem jön a tárgyalóasztalhoz. Az amerikai elnöknek „negatív tapasztalatai vannak” az orosz államfővel kapcsolatban, mivel egyre gyakoribb, hogy „Putyin nem azt csinálja, amit mond”.

A bizottsági vezető ragadozónak nevezte az orosz elnököt.

Ursula von der Leyen szerint az Európai Bizottság a biztonsági garancia részeként megvizsgálja azt is, hogy milyen új pénzügyi forrásokból lehetne fenntartható módon finanszírozni az ukrán fegyveres erőket.

Bármilyen békemegállapodás szülessen is, Kijevnek meglehetősen sok katonára lesz szüksége, a katonáknak pedig jó fizetést kell adni és korszerű felszerelésekkel kell őket ellátni – mondta.

Kijelentette: a Brüsszel által Ukrajnának nyújtott jelenlegi pénzügyi forrásokat, köztük a költségvetési támogatásokat, békeidőben is fenn kell majd tartani, és ez azt jelenti, hogy az ukrán fegyveres erők számára pótlólagos folyósításokat kell nyújtani.

Ursula von der Leyen szerint az EU mindemellett bármiféle jövőbeni békemegállapodás után is folytatja az ukrán katonák kiképzésének finanszírozását.

Hozzátette: a bizottság arra biztatja az EU-tagországokat, hogy a testület 150 milliárd eurós fegyvervásárlási hitelprogramjának igénybevételével kössenek közös gyártásról szóló megállapodásokat ukrán hadiipari cégekkel, vagy ebből az alapból vásároljanak fegyvereket Kijev számára.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Budapesti békecsúcs helyett Orbán-Trump találkozó Amerikában
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 19:29
November 8-át tűzték ki.
Nemzetközi Mégsem lehet megmenteni a parajdi sóbányát
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 19:18
Az elárasztott parajdi sóbányát már nem lehet megmenteni, de a térségben újabb sóbányákat és sóba vájt turisztikai létesítményeket lehet kialakítani.
Nemzetközi Kenyai légiszerencsétlenség után: nílusi hajóbaleset
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 17:44
Szijjártó Péter külügyminiszter közölte, hogy a magyar csoport tagjai biztonságban vannak, és már folyik a hazautazásuk szervezése.
Nemzetközi Szijjártó Péter: DNS-vizsgálatra lesz szükség a Kenyában lezuhant magyaroknál
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 16:48
Kiderült az is, hogy az elhunytak között van Süllős Gyula, a Vasas ökölvívó szakosztályának elnöke és családtagjai is.
Nemzetközi Politico: Magyarország Belarusz mellett lobbizik
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 16:23
A belga lap szerint Magyarország gátolja a Belaruszt elítélő közös uniós nyilatkozat kiadását.
Nemzetközi Mégsem volt jó ötlet a Brexit?
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 15:39
Maradandó költségemelkedéseket okozott a brit exportőröknek Nagy-Britannia kilépése az Európai Unióból (Brexit) – áll a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) új átfogó helyzetértékelésében.
Nemzetközi Egymás kezébe csapott Donald Trump és Dél-Korea elnöke
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 15:19
Véglegesítette a július végén bejelentett kétoldalú kereskedelmi megállapodást Donald Trump amerikai elnök és I Dzsemjong dél-koreai elnök a dél-koreai Gjongdzsuban szerdán megtartott találkozóján.
Nemzetközi Mi jöhet még? Aranykoronát kapott Trump
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 14:41
Dél-Korea szerdán egy replika aranykoronával fogadta Donald Trump amerikai elnököt, és a Mugunghwa Nagyrenddel, az ország legmagasabb kitüntetésével tüntette ki – közölte az elnöki hivatal.
Nemzetközi Tarol a világ legerősebb vihara: Kubában már 735 000 embert evakuáltak
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 13:27
A hármas kategóriába visszaminősített Melissa hurrikán szerdán elérte Kubát, ahol emiatt több százezer lakosnak el kellett hagynia otthonát – írja az MTI.
Nemzetközi Ott ólálkodtak ismeretlen drónok, ahol semmi keresnivalójuk sem volt
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 12:53
Nyomoznak a belgák a drónos berepülés miatt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG