1p

Volodimir Zelenszkij ukrán államfő gratulált Donald Trumpnak és az amerikai népnek az új elnök beiktatásához.

„A mai nap a változások napja, és egyben a reményé is, hogy számos probléma megoldódhat, beleértve a globális kihívásokat is” – emelte ki Zelenszkij hétfő este az X-en tett bejegyzésében.

Méltatta az amerikai vezetőt eltökéltségéért, és hangsúlyozta, hogy az általa meghirdetett „erő általi béke” politikával Donald Trump „lehetőséget teremt az amerikai vezetés megerősítésére, valamint a tartós és igazságos béke elérésére”.

Zelenszkij, Macron és Trump megbeszélésük után a párizsi elnöki rezidencián, az Elysée-palotában 2024. december 7-én
Zelenszkij, Macron és Trump megbeszélésük után a párizsi elnöki rezidencián, az Elysée-palotában 2024. december 7-én
Fotó: MTI/EPA/Mohamed Badra

„Ez az évszázad éppen most formálódik, és mindannyiunknak együtt kell működnünk annak érdekében, hogy ez a demokráciák nagyszerű és sikeres évszázada legyen, ne azoké, akik azt akarják, hogy elbukjunk” – jelentette ki az ukrán elnök.

Volodimir Zelenszkij sok sikert kívánt Donald Trumpnak, és kifejezte reményét „aktív és kölcsönösen előnyös együttműködésükre”. „Együtt erősebbek vagyunk, és nagyobb biztonságot, stabilitást és gazdasági növekedést tudunk biztosítani az egész világnak és mindkettőnk nemzetének” – zárta üzenetét az ukrán elnök. (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Betette a lábát Európába az ebola
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 14:37
Franciaország megerősítette az első ebolás esetet.
Nemzetközi Újabb pofon Netanjahunak: ismét nagyon súlyos vád érte Izraelt
Wéber Balázs | 2026. június 24. 12:22
Egy ENSZ-vizsgálat eredménye szerint az izraeli erők szándékosan vették célba és ölték meg gyerekek tömegeit azzal a céllal, hogy ellehetetlenítsék a palesztinok jövőjét Gázában. Izrael visszautasítja az állításokat.     
Nemzetközi Irán Amerika vereségét ünnepli – meddig tűri ezt Trump?
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 11:46
Szerda délelőtti hírek az iráni konfliktusról: Irán győzelmet hirdet, a NAÜ ellenőrizne, a repülés még mindg nem biztonságos.
Nemzetközi A vb-döntő is Trumpról fog szólni
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 10:03
A FIFA elnökével együtt adják majd át a trófeát.
Nemzetközi Marco Rubio Iránnak: nem lesz díj, nem lesz vám a Hormuzi-szorosban
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 08:01
Ők viszont díjat szednének – megint gyülekeznek a felhők a békeegyezmény egén.
Nemzetközi Áll a bál Romániában: új választások is jöhetnek
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 07:16
Sehogy sem tudnak dűlőre jutni a pártok, Kelemen Hunor már összezáratná a vezetőket.
Nemzetközi Jelzésértékű pofont kapott Trump a szenátusban
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 06:56
Republikánusok is ellene fordultak.
Nemzetközi Újabb kieső és újabb továbbjutó is van a vb-n
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 06:34
Az angolok még nem örülhettek viszont.
Nemzetközi Ukrán média: csapást mértek a Krímre vezető vasúti hidra
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 18:57
A Krím félszigetre vezető vasúti hídat vették célba az ukrán erők. 
Nemzetközi Megint áll a bál Londonban – miért cserél miniszterelnököt a Munkáspárt?
Wéber Balázs | 2026. június 23. 18:31
Tíz év alatt hat miniszterelnököt fogyasztott el a nyugati demokráciák egyik mintaállamaként emlegetett Nagy-Britannia, most éppen a munkáspárti Keir Starmer kénytelen távozni a posztjáról. Utódja valószínűleg az erősen balos manchesteri polgármester, Andy Burnham lesz. A Munkáspárt a cserével még időben szeretné megállítani a mélyrepülését és felvenni a versenyt a közvélemény-kutatásokat már vezető Farage-párttal. A Nagyítóban ezúttal a szigetország politikai válságát vettük górcső alá Szent-Iványi István külpolitikai elemző segítségével.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG