2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Ha létrejönne a tűzszünet, egy legalább 200 ezres európai békefenntartó haderőt kellene Ukrajnába telepíteni – jelentette ki Volodimir Zelenszkij abban a videóinterjúban, amelyet szerdán tettek közzé az ukrán elnök hivatalos internetes oldalán.

Volodimir Zelenszkij előző este, a davosi Világgazdasági Fórumon felvett interjúban hangsúlyozta, hogy „a 200 ezres létszám csak a minimum, mert ha ezt sem sikerülne biztosítani, kudarcra lenne ítélve a békefenntartás”.

Az MTI szerint hozzátette, hogy szerinte az amerikai elnöknek „teljes körű szankciók” bevezetésével kellene sújtania Oroszországot, különös tekintettel az energiaszektorra, valamint, mint mondta, „a nukleáris fegyverek kivételével minden szükséges fegyverrel el kellene látnia Ukrajnát, amelyeket azért kérünk, hogy Ukrajna is képes legyen fenyegetni Putyint”.

A hétfőn hivatalba lépett Donald Trump amerikai elnök azon bejelentésére, mely szerint Vlagyimir Putyin orosz elnökkel való találkozója már előkészítés alatt áll, Zelenszkij azt mondta, „ez nem lepi meg”, de úgy vélte, „az amerikai elnöknek elsősorban Ukrajnával kellene kapcsolatot tartania, hiszen országa az Egyesült Államoknak olyan szövetségese, amely orosz támadás áldozata”.

Zelenszkij ismét beszélt arról, hogy beleegyezne egy ideiglenes területfeladásba
Zelenszkij ismét beszélt arról, hogy beleegyezne egy ideiglenes területfeladásba
Fotó: Ukrán elnöki hivatal

Az ukrán elnök szerint nem lesz könnyű feladat Trump számára véget vetni egy olyan háborúnak, amely elpusztította Ukrajnát, és amelyben mindkét oldalon több tízezer ember halt meg, majd arra figyelmeztetett: „mindenkinek meg kell értenie, hogy Putyin csak akkor vetne véget ennek a háborúnak, miután elérte annak legfőbb célját, vagyis Ukrajna függetlenségének megszüntetését”.

A beszélgetés végén Zelenszkij azt is kiemelte, hogy Ukrajna „nem fogja elismerni” a megszállt területeket orosznak, még akkor sem, „ha a szövetségesei együtt kérnék meg erre”; azt azonban nem zárta ki, hogy a harcok beszüntetése érdekében és csak átmeneti jelleggel hajlandó lenne lemondani ezekről a területekről. Végül hozzátette: „ez ügyben nem lesz megbocsátás, és nem lesz jogi elismerés, de mindent meg kell tennünk, hogy véget vessünk a háború forró szakaszának”.

Zelenszkij már tavaly év végén jelezte, hogy hajlandó ilyen kompromisszumokra:

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Volodimir Zelenszkij fejbe kólintaná Orbán Viktort
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 19:59
Az ukrán elnök erős kijelentését az amerikai elnökkel folytatott megbeszélése után mondta el a svájci Davosban.
Nemzetközi Most a franciák tartóztatták fel az orosz árnyékflotta egyik tankhajóját
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 19:41
A francia haditengerészet csütörtökön a Földközi-tengeren feltartóztatott egy Oroszországból érkező olajszállító hajót, amelyről feltételezhető, hogy az Ukrajna elleni agressziós háborút finanszírozó árnyékflottához tartozik – jelentette be Emmanuel Macron államfő.
Nemzetközi Orbán Viktor megértést nem, de áramot ígért Volodimir Zelenszkijnek
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 18:22
A magyar miniszterelnök bejegyzésben fejtettet ki véleményét, utalva – meglátása szerint – az ukrán elnök hozzá való hízelgésének hiábavalóságára.
Nemzetközi Donald Trump üzenetet küldött Vlagyimir Putyinnak: „a háborúnak véget kell érnie”
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 17:22
Ezt azt követően mondta, hogy állítása szerint „jó” megbeszélést folytatott Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel csütörtökön Davosban.
Nemzetközi Kiderült: Venezuela új elnöke előre megbeszélte Amerikával Maduro elrablását
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 15:22
Források szerint a venezuelai rezsim befolyásos személyiségei titokban amerikai és katari tisztviselőknek ígéretet tettek, hogy egyetértenek Maduro távozásával.
Nemzetközi Kiderült, mi lesz Grönland sorsa: Trump mindent megkap, Európa megőrizheti az arcát
Litván Dániel | 2026. január 22. 14:39
Nagyon úgy tűnik, hogy az amerikai elnök nem meghátrált Grönland ügyében, hanem pontosan azt érte el, ami eredetileg is a célja volt. Európa pedig bevette a blöfföt.
Nemzetközi Jövő héten nyit Gáza rafahi határátkelőhelye Egyiptommal
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 14:20
Gáza egyiptomi határátkelőhelye a jövő héten újra megnyílik, miután nagyrészt le volt zárva az izraeli-Hamász háború alatt – jelentette be csütörtökön a Washington által támogatott palesztin technokrata vezető, aki az enklávét igazgatja.
Nemzetközi Az Egyesült Államok csütörtökön hivatalosan is kilép az Egészségügyi Világszervezetből (WHO)
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 14:00
Szakértők figyelmeztettek, hogy a kilépés az amerikai és a globális egészségügyet egyaránt sújtani fogja, valamint megsérti azt az amerikai törvényt, amely előírja Washington számára, hogy 260 millió dollárt fizessen meg az ENSZ egészségügyi ügynökségének a tartozásaiból.
Nemzetközi Az EU-Mercosur megállapodás valószínűleg ideiglenesen lép hatályba márciustól
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 13:21
Az EU dél-amerikai országokkal kötött szabadkereskedelmi megállapodása valószínűleg már márciusban ideiglenesen hatályba lép – mondta egy uniós diplomata csütörtökön a Reutersnek, annak ellenére, hogy az EU legfelsőbb bíróságán megkérdőjelezték az egyezményt.
Nemzetközi Az Európai Parlament elutasította az Európai Bizottság elleni bizalmatlansági indítványt
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 13:02
Elutasította az Európai Bizottság ellen benyújtott bizalmatlansági indítványt az Európai Parlament csütörtökön. A javaslatot 165 képviselő támogatta, 390-en ellene szavaztak, 10-en tartózkodtak.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG