Magyarország visszaszolgáltatta Ukrajnának azt a pénzt és aranyat, amelyek az Oscsadbank ukrán állami pénzintézet tulajdonát képezték, és amelyeket a magyar titkosszolgálatok márciusban foglaltak le – jelentette be Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerdán a Facebookon.
„Fontos lépés a Magyarországgal fenntartott kapcsolatokban: ma visszakerültek az Oscsadbank pénzeszközei és értéktárgyai, amelyeket a magyar titkosszolgálatok idén márciusban foglaltak le. Akkor a magyar fél jogellenesen tartóztatta fel az ukrán pénzszállítókat. Az embereket már korábban sikerült visszahoznunk, most pedig a pénz és az értéktárgyak is teljes egészében ukrán területen vannak. Hálás vagyok Magyarországnak a konstruktív hozzáállásért és ezért a civilizált lépésért” – írta bejegyzésében az ukrán államfő.
Feltámadt a BUX, miközben a nemzetközi hangulat továbbra is borús.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija




