Az Erste Bank Hungary 6,1 milliárd forint adózás utáni veszteséggel zárta a tavalyi évet. Jelasity Radován, elnök-vezérigazgató szerint ez jelentős javulást jelent az 2011-hez képest. Hozzátette: a kedvezőtlen makrogazdasági helyzet ellenére sikerült jelentősen csökkenteni a bankcsoport veszteségét az előző évi 157,6 milliárd forint adózás utáni veszteségről.
Tavaly az adózás előtti veszteség 396 millió forint volt, az előző évi 152 milliárd forinttal szemben - tette hozzá Jelasity Radován. Elmondta: ezzel együtt az egy évvel korábbi mintegy 178 milliárd forintról 210,6 milliárd forintra emelkedett a saját tőke. Tavaly a bank mérlegfőösszege 14 százalékkal 2788,2 milliárd forintra csökkent.
A bank a lakossági betétek piacán növelte részarányát, ugyanakkor a lakossági hitelek, valamint a vállalati betétek és hitelek terén kismértékben csökkent a piaci jelenléte. A bankcsoport idei fő célja a hitelezés újraindítása - jelentette ki az elnök-vezérigazgató.
Teljes megújulásra készülnek
Az elnök-vezérigazgató szerint a 2012-es év az Erste Bank Hungary Zrt. számára a megújulás kezdetét jelentette. A hanyatló gazdasági teljesítmény, a visszafogott hitelkereslet és a jelentős adóterhelés ugyan szűk mozgásteret szabott a bank számára, ennek ellenére sikerült stabilizálni a pénzintézet működését. A bank elkezdett egy hároméves üzleti stratégiát is.
Jelasity Radován szerint a tavalyi év az akvizíció éve is volt, hiszen átvették a BNP Paribas Magyarországi Fióktelepének Wealth Management üzletágát. A tranzakcióval az ügyfélszám 2200-ra, míg az állomány 200 milliárd forintra nőtt. Emellett befejeződött a bank leányvállalati struktúrájának átalakítása is, amelynek keretében az Erste Bank a hatékonyabb működés biztosítása érdekében 5 leányvállalatát (három lízing és két faktoring társaság) integrálta.
A 2011. év végén alapított Erste Lakástakarék az év folyamán 20 ezer lakás-takarékpénztári szerződést kötött, közel 50 milliárd forint értékben. Ezzel a teljesítménnyel a leányvállalat ügyfeleinek száma meghaladja a 25 ezer főt, a szerződéses összeg pedig elérte a 75 milliárd forintot.
A csehek remekeltek
Miközben jelentősen csökkent az Erste magyarországi vesztesége, aközben rekordnagyságú adózott nyereséggel zárta a 2012-es évet Ceská Sporitelna, az Erste Group cseh tagja. A cseh leány 16,61 milliárd koronával körülbelül 191 milliárd forintnyi nyereséggel zárta a tavalyi évet. A legnagyobb csehországi bank 21,8 százalékkal érte el jobb eredményt mint 2011-ben. A bank közleménye szerint a nyereség elsősorban a sikeres értékpapír-kereskedésnek köszönhető. A bank közgyűlésére készített osztalékjavaslat szerint a részvényesek között 7,6 milliárd koronát nagyjából 87 milliárd forintot osztanak szét.
A hitelek felpörgetésével javítaná az eredményeket az Erste. Több mint 6 milliárd forintos veszteséggel zárták a tavalyi évet, ami jelentős javulás 2011-hez képest. Akkor csaknem 160 milliárdos volt a veszteségük.
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Friss
-
Orbán Viktor így fogadta Montenegró miniszterelnökét
10 órája
-
Kedden nem volt büszke a forint – nem menetelt
10 órája
-
Elfogadta a szenátus Trump adó- és költségvetési csomagját
11 órája
-
ÁKK: az egész évre tervezett forrásbevonás nettó 96 százaléka teljesült
11 órája
-
Továbbra is jönnek uniós pénzek Magyarországra – Orbán Viktor visszavonulót fújt
12 órája
-
A bizonytalan hangulatban megcsúszott a BUX
12 órája
-
A kínai büntetővám a hazai húsfogyasztókat is sújthatja
13 órája
Mfor.hu Top24
- Orbán Viktor hallgatott az idők szavára – meggondolta magát
- Tovább zuhanhatnak az árak a benzinkutakon
- Súlyos állapotba kerülhetett a magyar börtönben éhségsztrájkoló német aktivista
- Távozik a Madách Gimnázium igazgatója
- Több adót fizettünk, kisebb lett a hiány
- Zelenszkij Németország segítségét kérte Magyarország meggyőzéséhez
- Alaptörvényellenes az azonos neműek külföldön kötött házasságának el nem ismerése
Pénzügyi szektor
Fontos változás jön az OTP fintech cégénél
Herman Bernadett | 2025. július 1. 12:50
Július 1-től SimplePay Zrt. néven folytatja a működést a fizetési megoldásokat fejlesztő és üzemeltető OTP Mobil Kft. Mostantól SimplePay márkanév alatt egységesítik a vállalkozásoknak kínált digitális fizetési megoldásokat.
Pénzügyi szektor
Új korszak indul a bankolásban, minden bankszámlás érintett
Herman Bernadett | 2025. július 1. 12:41
Elindult a Központi Visszaélésszűrő Rendszer (KVR) működésének első szakasza, amely a legkorszerűbb technológiát felhasználva, a másodperc tört része alatt képes felismerni a banki utalásokat célzó csalásokat. A nemzetközi szinten is egyedülálló rendszer része a jegybank „öt csapás” intézkedéssorozatának, amelyet Varga Mihály jegybankelnök jelentett be június elején.
Pénzügyi szektor
Meghosszabbították a kamatstopot, de szükség van rá?
Herman Bernadett | 2025. június 30. 20:14
Marad az év végéig a kamatstop. A kormány 300 ezer megmenekített családról beszél, a valóságban ennek a tizede sem szorul rá az intézkedésre. Az immár több száz milliárd forintos, nagyrészt fölösleges adósmentés összegét hasznosabban is el lehetne költeni – erről is beszélt főmunkatársunk, Herman Bernadett a Trend FM héfői adásában.
Pénzügyi szektor
Az amerikai GDP a vártnál is jobban csökkent az első negyedévben
Privátbankár.hu | 2025. június 26. 16:21
Az idei első negyedévben az eddig becsültnél jelentősebben, 0,5 százalékkal csökkent évesítve az Egyesült Államok hazai összterméke (GDP) a washingtoni kereskedelmi minisztérium statisztikai hivatala, a Bureau of Economic Analysis csütörtökön ismertetett végleges adata szerint.
Pénzügyi szektor
Új adószabályok jönnek – ezeket érdemes tudni
Privátbankár.hu | 2025. június 26. 14:21
A magyar gazdaság szereplői és a lakosság számára is jelentős változásokat hoz a napokban kihirdetett új adócsomag. A jogszabály számos, eddig veszélyhelyzeti rendeletben szabályozott előírást emelt törvényi szintre, és több ponton is módosította a már érvényben lévő adózási és számviteli szabályokat. Szakértő foglalja össze a legfontosabb változásokat.
Pénzügyi szektor
Különleges engedélyt adtak a világ legrégebbi bankjának
Privátbankár.hu | 2025. június 25. 16:04
Az Európai Központi Bank (EKB) feltételekkel ugyan, de engedélyezte az olasz Monte dei Paschi di Siena (MPS), a világ legrégebbi, ma is működő, 1472-ben alapított bankjának azt a tervét, hogy fölvásárolja nagyobbik versenytársát, az 1946-ban alapított Mediobanca Banca di Credito Finanziario pénzintézetet.
Pénzügyi szektor
Nagy bejelentésekre készül a Hungarikum Alkusz
Herman Bernadett | 2025. június 25. 15:02
Felvásárlások, tőzsdére lépés, a közvetítői szakma presztízsének javítása, szabályozókkal való együttműködés az extraprofitadó jövőbeli helyzetéről – Keszthelyi Erik, a Hungarikum Alkusz elnök-vezérigazgatója komoly célokat tűzött ki maga elé. Az extraprofitadót kivezetné 2027-től, mert a szektorban és a biztosítókban bizonytalanság van, ami visszaveti az iparágban a fejlesztéseket.
Pénzügyi szektor
Tovább erősödik a rendkívüli összefogás: az Allianz Hungária is csatlakozott
Natív tartalom | 2025. június 24. 16:40
Egyre több hazai biztosító ismeri fel azt, hogy a jövő biztosítási szakembereinek képzése nemcsak egy vállalat belső érdeke, hanem az egész szektor versenyképességének záloga és közös felelőssége. Az Allianz Hungária csatlakozásával már öt meghatározó piaci szereplő sorakozott fel a Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetsége (MBTSZ) átfogó, felsőfokú képzési programja mellé. A kezdeményezés célja nem kevesebb, mint a magyar biztosítási kultúra színvonalának érdemi emelése, a szakma presztízsének visszaépítése, és egy olyan tanácsadói utánpótlás biztosítása, amely képes érdemben válaszolni a jövő ügyféligényeire.
Pénzügyi szektor
Global Capital: ismét Magyarország a régió legjobb kötvénykibocsátója
Privátbankár.hu | 2025. június 19. 16:07
A januári 2,5 milliárd eurós kötvénykibocsátással összefüggésben az Államadósság Kezelő Központ Zrt. (ÁKK) munkáját két szakmai díjjal ismerte el a Global Capital nemzetközi pénzügyi szaklap – tájékoztatta az MTI-t az ÁKK csütörtökön.
Pénzügyi szektor
Szebb arcát mutatja a szomszédunkban az infláció
Privátbankár.hu | 2025. június 19. 15:46
Ausztriában a fogyasztói árak éves növekedési üteme az előzetes becsléssel összhangban 3,0 százalék volt májusban, miután áprilisban 3,1 százalékos emelkedést jegyeztek fel – derült ki az osztrák statisztikai hivatal (Bundesanstalt Statistik Österreich – STAT) végleges adataiból.
Heti top
- Még jobban verejtékezni fog, ha meglátja, mennyibe kerül egy euró 2025. június 30. 07:23
- Furcsa üzenetet küldtek Putyinnak – Orbán Viktor neve is előkerült 2025. június 28. 12:24
- Nagy bejelentést tett a Magyar Telekom 2025. június 26. 14:41
- Trump és a hírszerzés most nagy pofont kapott 2025. június 26. 09:36
Havi top
- Megrogyott a forint, méregdrága egy euró 2025. június 17. 07:21
- Ausztria megkapta azt a pofont, amit Magyarország nem 2025. június 7. 08:58
- Alig hihető, hogy ennyibe kerül egy euró 2025. június 2. 07:45
- Izrael kiengedte a szellemet a palackból – Irán atomhatalommá válhat 2025. június 15. 10:03
A privátbankár ajánlja
Friss
Nemzetközi
Orbán Viktor így fogadta Montenegró miniszterelnökét
Két egyezményt írt alá Milojko Spajiccsal.
10 órája
Részvény / Deviza / Áru
Kedden nem volt büszke a forint – nem menetelt
A kedd gyenge napja volt a forintnak.
10 órája
MBH Bank elemzés
-
Év végén jöhet csak kamatcsökkentés2025. május 27. 17:01
-
A fizetésünk több mint harmadát a kiskereskedelemben hagyjuk2025. május 13. 14:44
-
Lassan újra mernek vásárolni a magyarok?2025. január 9. 13:18
-
Visszaesett az építőipari termelés volumene 2024 augusztusában2024. október 16. 11:55
-
Az MBH Bank jövőre a növekedés jelentős gyorsulását várja2024. október 15. 16:58
-
MBH Bank: év végére 4,5 százalékra is nőhet a pénzromlás üteme2024. szeptember 10. 13:59
-
MBH Bank: Kellemetlen meglepetés a júliusi pénzromlási adat2024. augusztus 8. 10:42
Piac&Profit cikkei
-
Gratulálhatunk Putyinnak, az ukrán háború immár Moszkva harmadik legvéresebb konfliktusa
05:05
-
Részvény, ingatlan, deviza kell a nyugdíjhoz? – interjú Mandl Gergellyel
17:05
-
Gond van a Spar termékével, visszahívták
15:03
-
Drágul az élet Európában
13:01
-
Pozícióba kerülnek a vevők az ingatlanpiacon
13:01
Turizmus Online cikkei
A vidék hírei
-
Vita a Pride-on elhangzott Quimby-dal körül – megszólalt a Csík zenekar énekesnője és a Quimby is
20:15
-
Július 1-jétől új díjszabás az egri helyi közlekedésben
15:24
-
Ismét súlyos baleset az M3-ason
13:31
-
Ma van Semmelweis-nap – zárva tartanak a legtöbb gyógyszertárak és rendelők
08:58
-
Börtön is járhat kriptokereskedelemért – krízishelyzet a magyar piacon
08:17
legolvasottabb
-
Megrogyott a forint, méregdrága egy euró
2025. június 17. 07:21
-
Ausztria megkapta azt a pofont, amit Magyarország nem
2025. június 7. 08:58
-
Alig hihető, hogy ennyibe kerül egy euró
2025. június 2. 07:45
-
Izrael kiengedte a szellemet a palackból – Irán atomhatalommá válhat
2025. június 15. 10:03
-
Vészjósló üzenetet küldött Irán a nagyhatalmaknak
2025. június 14. 11:47
top 24
-
Továbbra is jönnek uniós pénzek Magyarországra – Orbán Viktor visszavonulót fújt
2025. július 1. 18:08
-
Zelenszkij: Németország vegye rá Magyarországot, hogy engedjen az Oroszország elleni szankciók ügyében
2025. július 1. 16:19
-
A Magyarországon éhségsztrájkoló német aktivistát börtönkórházba szállíthatják
2025. július 1. 07:31
-
Putyin drónháborújába már Észak-Korea is beszállt
2025. július 1. 10:12
-
Orbán Viktor a NATO-val „tüdőn lövetné” a magyar gazdaságot
2025. július 1. 06:21
