4p

Néhány bank 10 százalék feletti betéti kamatot kínál a lakosságnak, így próbálnak lépést tartani a 15-16 százalékos állampapírhozamokkal.

A leghagyományosabb megtakarítási formának számító banki betétek kamatát látva manapság a leggyakrabban az arcára fagy a mosoly egy átlagos banki ügyfélnek. Túlnyomó többségük ugyanis a számlavezető bankjánál azt tapasztalja, hogy még lekötés esetén sem kap szinte semmit a pénzére. Aki viszont nem nyugszik bele ebbe, és hajlandó megmozgatni a pénzét, az talál a piacon lekötött betétre 10 százalékot meghaladó kamatokat is. Még lekötés nélkül is elcsíphető csaknem ekkora.

Egy átlagember is kaphat 10 százalék fölötti kamatot a pénzére. Fotó: Depositphotos
Egy átlagember is kaphat 10 százalék fölötti kamatot a pénzére. Fotó: Depositphotos

Csak néhány bank hajlandó ekkora kamatot adni az ügyfelek pénzére, és ezeknél is érdemes folyamatosan figyelni az ajánlatokat, mert hónapról hónapra vannak új akciók többüknél. Így már április elején sem mindegyiknél találkozni ugyanazokkal a kamatokkal, mint egy hónappal ezelőtt. A Bank360.hu megnézte, az aktuális ajánlatok alapján hol és milyen feltételekkel lehet elérni a legmagasabb betéti kamatokat.

Négy banknál található 10 százalék feletti ajánlat is

A MagNet Bank Prizma betét ajánlata félmillió forinttól elérhető, egészen 100 millió forintig, 3, 6 vagy 12 hónapos lekötésre is. Az egységesített betéti kamatláb mutató (ebkm) a legrövidebb futamidőre 11, a 6 hónaposra 10,50 százalék, egy éves lekötés esetén pedig 10,85 százalék. Emellett továbbra is él az Aktív Plusz lekötött betét, ami 9 százalékos kiemelt kamatot kínál azoknak, akik teljesítik a számlanyitáshoz kapcsolódó feltételeket. A normál kamat 6,25 százalék, mely a jegybanki alapkamathoz van kötve. 

A Gránit Banknál a KamatMax és a KamatMax Plusz betétekkel érhető el a legmagasabb kamat. 2023. március 14. és április 17. között előbbi 6 hónapos lekötés esetén 8,75 százalékos kamatot kínál, míg a Plusz verzió 12 hónapos lekötésre 10,25 százalékot, igazodva a jegybanki alapkamathoz. Kedvező hozammal kecsegtet még az eBank betét, ez 3 hónapra 8,50 százalékos kamatot kínál. Ekkora kamatokért a Gránit aktív számlahasználatot kér. Lekötés nélkül a Gránit Megtakarítási számlán 5 százalékos kamattal tarthatjuk a pénzünket, de ezért a kamatért legalább félmillió forintos számlaegyenleg kell.

A Cetelemnél továbbra is érvényes mind a lekötött pénzre, mind a látra szóló kamatra meghirdetett kedvező ajánlat. A látra szóló kamat 9 százalék (EBKM: 9,38 százalék). Lekötéssel ennél is magasabb hozamot lehet elérni: egy évre szóló lekötés esetén 10,50 százalék, kétévesnél pedig 12 százalék az éves kamat a Cetelem megtakarítási számláján. Ennél hosszabb lekötésre is van lehetőség, de a kamat ebben az esetben alacsonyabb, 2,50-3,50 százalék közötti (EBKM: 2,44-3,28 százalék). 

Az Oberbanknál lehet még akár 10 százalék feletti kamatot kapni, de ehhez már legalább 8 millió forint kell, ami nem az az összeg, ami éppen parlagon hever egy átlagember számláján. Ha viszont valakinek van ennyi szabad pénze, akkor a lekötés hosszától függően 1-12 hónapra 7,75-10,75 százalék a kamat és az EBKM. 

Ezzel vége is szakad azoknak a bankoknak a sora, ahol 10 százalék feletti vagy a körüli betéti kamatot kaphatnak az átlagügyfelek. A nagyobb bankok közül szabad szemmel is látható kamatot kínál még a CIB Bank magánszemélyeknek és egyéni vállalkozóknak, de nem a teljes futamidőre, hanem csak az első kamatperiódusra. A CIB Tandem Megtakarítás Magnifica kedvezménnyel 6 százalékot ad az első kamatperiódusban, a CIB Tandem Megtakarítás pedig 5 százalékot. A Classic betét éves kamata három éves futamidő választása esetén 1 százalék, öt évre pedig 1,50 százalék. 

Az OTP Bank idén is megtartotta a lejáró Egyéves Magyar Állampapírokra vonatkozó kedvezményét, de a futamidőt a felére csökkentette, most már csak hat hónapra lehet lekötni a pénzt. Az elérhető éves kamat 9 százalék, de csupán azok számára, akiknek 2023. április 3. és 2023. június 16. között jár le az Egyéves Magyar Állampapírjuk. Ez az ajánlat azonban mostanra elvesztette a kamatelőnyét, hiszen már az Egyéves Magyar Állampapírnak is 9 százalékos a hozama, és ezt nem követte újabb emeléssel az OTP.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Pénzügyi szektor Fontos változás jön az OTP fintech cégénél
Herman Bernadett | 2025. július 1. 12:50
Július 1-től SimplePay Zrt. néven folytatja a működést a fizetési megoldásokat fejlesztő és üzemeltető OTP Mobil Kft. Mostantól SimplePay márkanév alatt egységesítik a vállalkozásoknak kínált digitális fizetési megoldásokat.
Pénzügyi szektor Új korszak indul a bankolásban, minden bankszámlás érintett
Herman Bernadett | 2025. július 1. 12:41
Elindult a Központi Visszaélésszűrő Rendszer (KVR) működésének első szakasza, amely a legkorszerűbb technológiát felhasználva, a másodperc tört része alatt képes felismerni a banki utalásokat célzó csalásokat. A nemzetközi szinten is egyedülálló rendszer része a jegybank „öt csapás” intézkedéssorozatának, amelyet Varga Mihály jegybankelnök jelentett be június elején.
Pénzügyi szektor Meghosszabbították a kamatstopot, de szükség van rá?
Herman Bernadett | 2025. június 30. 20:14
Marad az év végéig a kamatstop. A kormány 300 ezer megmenekített családról beszél, a valóságban ennek a tizede sem szorul rá az intézkedésre. Az immár több száz milliárd forintos, nagyrészt fölösleges adósmentés összegét hasznosabban is el lehetne költeni – erről is beszélt főmunkatársunk, Herman Bernadett a Trend FM héfői adásában. 
Pénzügyi szektor Az amerikai GDP a vártnál is jobban csökkent az első negyedévben
Privátbankár.hu | 2025. június 26. 16:21
Az idei első negyedévben az eddig becsültnél jelentősebben, 0,5 százalékkal csökkent évesítve az Egyesült Államok hazai összterméke (GDP) a washingtoni kereskedelmi minisztérium statisztikai hivatala, a Bureau of Economic Analysis csütörtökön ismertetett végleges adata szerint.
Pénzügyi szektor Új adószabályok jönnek – ezeket érdemes tudni
Privátbankár.hu | 2025. június 26. 14:21
A magyar gazdaság szereplői és a lakosság számára is jelentős változásokat hoz a napokban kihirdetett új adócsomag. A jogszabály számos, eddig veszélyhelyzeti rendeletben szabályozott előírást emelt törvényi szintre, és több ponton is módosította a már érvényben lévő adózási és számviteli szabályokat. Szakértő foglalja össze a legfontosabb változásokat.
Pénzügyi szektor Különleges engedélyt adtak a világ legrégebbi bankjának
Privátbankár.hu | 2025. június 25. 16:04
Az Európai Központi Bank (EKB) feltételekkel ugyan, de engedélyezte az olasz Monte dei Paschi di Siena (MPS), a világ legrégebbi, ma is működő, 1472-ben alapított bankjának azt a tervét, hogy fölvásárolja nagyobbik versenytársát, az 1946-ban alapított Mediobanca Banca di Credito Finanziario pénzintézetet.
Pénzügyi szektor Nagy bejelentésekre készül a Hungarikum Alkusz
Herman Bernadett | 2025. június 25. 15:02
Felvásárlások, tőzsdére lépés, a közvetítői szakma presztízsének javítása, szabályozókkal való együttműködés az extraprofitadó jövőbeli helyzetéről – Keszthelyi Erik, a Hungarikum Alkusz elnök-vezérigazgatója komoly célokat tűzött ki maga elé. Az extraprofitadót kivezetné 2027-től, mert a szektorban és a biztosítókban bizonytalanság van, ami visszaveti az iparágban a fejlesztéseket. 
Pénzügyi szektor Tovább erősödik a rendkívüli összefogás: az Allianz Hungária is csatlakozott
Natív tartalom | 2025. június 24. 16:40
Egyre több hazai biztosító ismeri fel azt, hogy a jövő biztosítási szakembereinek képzése nemcsak egy vállalat belső érdeke, hanem az egész szektor versenyképességének záloga és közös felelőssége. Az Allianz Hungária csatlakozásával már öt meghatározó piaci szereplő sorakozott fel a Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetsége (MBTSZ) átfogó, felsőfokú képzési programja mellé. A kezdeményezés célja nem kevesebb, mint a magyar biztosítási kultúra színvonalának érdemi emelése, a szakma presztízsének visszaépítése, és egy olyan tanácsadói utánpótlás biztosítása, amely képes érdemben válaszolni a jövő ügyféligényeire.
Pénzügyi szektor Global Capital: ismét Magyarország a régió legjobb kötvénykibocsátója
Privátbankár.hu | 2025. június 19. 16:07
A januári 2,5 milliárd eurós kötvénykibocsátással összefüggésben az Államadósság Kezelő Központ Zrt. (ÁKK) munkáját két szakmai díjjal ismerte el a Global Capital nemzetközi pénzügyi szaklap – tájékoztatta az MTI-t az ÁKK csütörtökön.
Pénzügyi szektor Szebb arcát mutatja a szomszédunkban az infláció
Privátbankár.hu | 2025. június 19. 15:46
Ausztriában a fogyasztói árak éves növekedési üteme az előzetes becsléssel összhangban 3,0 százalék volt májusban, miután áprilisban 3,1 százalékos emelkedést jegyeztek fel – derült ki az osztrák statisztikai hivatal (Bundesanstalt Statistik Österreich – STAT) végleges adataiból.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG