4p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Forradalmi újdonságnak számít, hogy július 20-tól már személyes megjelenés nélkül is nyitható bankszámla az MKB-nál. A szoftvert fejlesztő magyar cég nagy multik elől szerezte meg a megbízást, és sikeres külföldi terjeszkedésbe kezdett.
TechTeamer Kft. ügyvezető igazgatója

Immár egy hete online is igényelhetnek számlát az MKB Bank ügyfelei anélkül, hogy bemennének egy bankfiókba. Korábban erre nem volt lehetőség, hiszen a pénzmosás elleni jogszabályok előírták a személyes ügyfél-azonosítást minden bankszámla megnyitásánál. Az, hogy minderre lehetőség nyílt egy új technológiának köszönhető. Ennek a lényege, hogy az ügyfelek a bank internetes felületéről pár kattintással eljuthatnak az ügyintézőhöz, aki azonosítani is tudja a klienseket. Az ügyfélnek elegendő a számítógép vagy mobiltelefon kamerájába bemutatnia a személyi igazolványát és a lakcímkártyáját, az ott működő FaceKom szoftver pedig felismeri az igazolványokat, és beolvassa a rendszerbe az adatokat, amelyekkel meg lehet nyitni a számlát vagy lehetőség van egyéb szerződéseket kötni. A szerződést és egyéb tájékoztatókat az ügyfél emailben megkapja, és egy-két órán belül már hozzá is férhet a számlájához.

„Óriási előrelépés ez az ügyintézés és az internetes bankolás világában” – mondja Bodnár Zsigmond, a FaceKom szoftvert fejlesztő TechTeamer Kft. ügyvezető igazgatója. A szoftver ötlete mindössze 4 hónappal ezelőtt fogalmazódott meg, az MKB pedig másfél hónappal ezelőtt csapott le a megoldásra. Azóta sorra keresik a céget más pénzügyi és távközlési szolgáltatók is, köztük bankok, biztosítók és mobilcégek. Nem véletlen ez: a szolgáltatók sokat spórolnak azzal, ha nem kell fizikai kirendeltségeket, ügyfélszolgálatokat fenntartaniuk, mindezek mellett növelhetik értékesítésük hatékonyságát.

A statisztikákból kiderült, hogy a szoftver segítségével az ügyfelek mindössze tíz perc alatt képesek új szerződést kötni, és az első napokban háromszor több ügyfél nyitott bankszámlát, mint egy fizikai fiókban.

Az MKB tenderén a TechTeamer rugalmasságának, megbízható szoftverének és a gyors telepítésének köszönhetően vihette el a megbízást, más, a piacon már ismert megoldásokkal szemben. A tender megnyerése után mindössze négy héttel már fel is állt a rendszer, és fogadta az ügyfeleket. Ebbe a rövid időbe nem csak az fért bele, hogy a szoftvert feltelepítsék, de a bankbiztonsági ellenőrzések is lezajlottak, és mindent rendben találtak. A FaceKom rendszere nem csak számlanyitásra jó, de ezen keresztül el lehet intézni az összes banki ügyfélszolgálaton vagy fiókban szokásos ügyet. Az operátorok teljes értékű telefonos ügyfélszolgálatot üzemeltetnek a rendszeren keresztül: kezelni tudják a bejövő és kimenő hívásokat, a rögzített videók és események visszanézhetők és elemezhetők, az ügyfeleknek pedig lehetőségük nyílik értékelni az operátorok munkáját valamint a hívások minőségét. A FaceKom további előnye, hogy a már meglévő ügyfélszolgálati szoftvereket nem kell lecserélni, a TechTeamer könnyen integrálja a szoftvert az adott cég rendszereibe.

Ilyen szolgáltatásra persze nem csak a magyarországi, de a külföldi cégek is igényt tartanak, ezért a jövő a külföldi terjeszkedésé – mondja Bodnár Zsigmond. Jelenleg tárgyalásokat folytatnak 3 nagy európai bankkal, két tengerentúli biztosítóval, és szakmai befektetőkkel.

Az MKB elégedett

„Kiemelten fontos volt számunkra, hogy a jogszabályok hatályba lépésének első napjától biztosítsuk az online számlanyitást. Ez a lehetőség korábban nem tapasztalt gyorsaságot és rugalmasságot garantál új ügyfeleink számára. Az online számlanyitás előkészítését és elindítását három hónap alatt sikeresen megvalósítottuk. Azon dolgozunk, hogy az MKB Bank termékei és szolgáltatásai a legnagyobb elégedettséget és ügyfélélményt biztosítsák” – mondta Hetényi Márk, az MKB Bank retail és digitális vezérigazgató-helyettese.

További információk a TechTeamer honlapján >>

(x)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Pénzügyi szektor GKI: Magas alapkamat, alacsony infláció?
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 18:15
A Monetáris Tanács keddi kamatdöntő ülésén – az elemzői várakozásoknak megfelelően – 6,25 százalékon tartotta az alapkamatot. Az inflációs adatokra pillantva mindez meglepő lehet: a 2022-2023-as drasztikus áremelkedés kora leáldozott, még ha a fogyasztók inflációs érzékelése továbbra is magas. 
Pénzügyi szektor Bóvliba kerülhet Magyarország április 12. után
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 17:29
Rossz hírt közölt a hitelminősítő: bóvliba kerülhetünk a válsztások után. 
Pénzügyi szektor Tovább erősödtek a bevételi várakozások a hazai nagyvállalatok körében
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 11:43
Kijöttek a K&H nagyvállalati növekedési index legfrissebb adatai.
Pénzügyi szektor Teljesen megváltoztak a fizetések Magyarországon
Herman Bernadett | 2026. március 17. 06:11
A bankkártyát már szinte csak vásárlásra használják a magyarok, 26 vásárlásra jut egy készpénzfelvétel. Egyre többen digitalizálják a bankkártyát a mobiltelefonba, és terjed az ATM-es készpénzbefizetés is. A kiberbűnözők támadásait is sikerült valamelyest visszaszorítani. 
Pénzügyi szektor Új agrár hiteltermékkel bővül a Széchenyi Kártya Program portfoliója
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 10:56
A hitelkérelmek benyújtására 2026. március 11-ét követően van lehetőség.
Pénzügyi szektor Olvad a bankszektor nyeresége, viszi a pénzt a sok adó
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 08:27
Az 1500 milliárdos profitból csaknem 500 milliárd volt az osztalék, ami nagyrészt külföldről jött. A maradék 1000 milliárdos idehaza megtermelet nyereséghez hasonló nagyságrendű összeget fizettek be a bankok mindenféle különadó címén az államkasszába – írja az Mfor.hu. 
Pénzügyi szektor Budapest Mészáros Lőrinc bankjától is vesz fel hitelt
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 17:37
15 milliárd forintot ad márciusban.
Pénzügyi szektor Adatvédelmi szakértő: így lehet a határon nagy értékkel átutazni
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 16:30
Az Ausztriából Ukrajnába tartó, hatalmas készpénzt és aranyat szállító konvoj ügye újra ráirányította a figyelmet arra, milyen szigorú szabályok vonatkoznak a pénz határon átnyúló mozgatására. Az Európai Unióban 10 ezer euró felett kötelező bejelenteni a készpénzt az EU külső határán, és a hatóságoknak meg kell adni a pénz eredetét és a szállítás célját – mondta Dr. Tóth Judit Lenke adatvédelmi szakjogász, a pénzmosás elleni eljárások szakértője. 
Pénzügyi szektor Elindult a jelentkezés a tavasz legizgalmasabb pénzügyi versenyére
Kormos Olga | 2026. március 6. 15:15
Március 15-ig jelentkezhetnek a gimnáziumokban tanuló diákok az immár hatodik alkalommal zajló Legyél te is Pénzügyi Junior Klasszis! versenyre – hangzott el csütörtökön a szervezők és a támogatók képviselői által tartott sajtótájékoztatón. A négyfős csapatok három fordulóban mérik össze a tudásukat, ebből az első kettő online zajlik, a május 13-i országos döntőn viszont már személyesen vehetnek részt a vármegyei fordulók győztesei, Budapesten.
Pénzügyi szektor Gigászi nyereséggel zárták az évet a biztosítók
Herman Bernadett | 2026. március 6. 14:20
Megszedték magukat tavaly a magyarországi biztosítók. Rekordnyereséget értek el, az életbiztosítási díjbevétel megugrott, a PMÁP-os kamatesőn is sokat nyertek. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG