3p

Elmossa az árrésstopot a recesszió?
Mekkora sebeket ejt rajtunk Donald Trump vámháborúja?

Online Klasszis Klub élőben Jaksity Györggyel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az állam július 31-ig megköti az MKB megvásárlásáról szóló végleges szerződést a Bayerische Landesbankkal. A kabinet nevében a fejlesztési miniszter tárgyal a 3-as metróról - a főváros hitelt vehet fel a felújításra.

A kormány áttekintette az MKB megvásárlásáról szóló előszerződést. Az árról szóló szakértői anyag előkészítésében az MNB vett részt, ezért a mai kormányülésen részt vett Matolcsy György jegybankelnök is - jelentette be Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a kormányülés után tartott sajtótájékoztatóján a Nemzetgazdasági Minisztériumban.

Mi lesz az MKB Bankkal?

Július 31-ig a nemzeti fejlesztési miniszter köti meg a végleges szerződést, addig el kell fogadni a felek által kért módosításokat. A kormány megítélése szerint a pénzügyi válság megmutatta, hogy fontos, hogy a a bankok mind nagyobb része hazai tulajdonban legyen. A hazai bankrendszerben való jelentősebb állami részvétel segítheti a hitelezés felfutását.

A kormány mai ülésen csak az előszerződést véleményezte, az MKB Bank jövőjével, esetleges későbbi értékesítésével kapcsolatos kérdések csak később válnak aktuálissá - mondta Varga Mihály Privátbankár.hu kérdésére. A miniszter szerint a kabinet fontosnak tartja, hogy az MKB a jelenlegi üzletmenetét továbbvigye, mind a lakossági, mind a vállalati portfólió fenntartása cél. Azt, hogy mikor és milyen szintű reorganizációra van és lehet szükség, ma még korai beszélni.

Hitelt vehet fel Budapest a 3-as metróért

A kormány áttekintette a 3-as metró felújításának kérdését is. Nem a felelősségről akartak dönteni, azt nézték meg, hogy az utasok és a működés biztonsága milyen intézkedéseket követel. Varga Mihály szerint világos, hogy itt olyan kérdésről van szó, amit a főváros önmagában nem tud megoldani. A kormány együttműködik a BKK-val és a Főpolgármesteri Hivatallal.

A metró jelenleg biztonságosan működik - hangsúlyozta a miniszter, azonnali intézkedésre nincs szükség, de a felújítás nem várhat. Ennek érdekében a fejlesztési miniszter felhatalmazást kapott a felújításról történő egyeztetésre. Egy olyan keretet kell meghatározni, ahol az utasok érdekei nem sérülnek. A kormány a főváros ilyen célú hitelfelvételét akár állami garanciával is hajlandó támogatni. A kormány 217,7 milliárd adósságot vett át a fővárostól. A budapesti közösségi közlekedést az idei költségvetés 24 milliárd forintja támogatja - emlékeztetett Varga Mihály. Emellett a közösségi közlekedést évi 120 milliárd forintos fogyasztói árkiegészítéssel támogatja a kormány.

Nyugdíjkérdés - nincs napirenden

A magyar nyugdíjrendszer stabil, 2030-ig finanszírozható - idézett egy másik tanulmányt a miniszter a Népesedési Kerekasztal nagy vitát kiváltó tanulmányával szemben. A kormány napirendjén nincs jelenleg ilyen jellegű téma, a nyugdíjkérdés nincs a kabinet napirendjén - mondta Varga Mihály.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Pénzügyi szektor Itt az OTP Bank bejelentése, erre kell figyelniük az ügyfeleknek
Privátbankár.hu | 2025. április 17. 11:50
Fejlesztések miatt több szolgáltatás is szünetel az OTP Banknál tavasszal.
Pénzügyi szektor Bevásárolt Moldovában a legnagyobb romániai bank
Privátbankár.hu | 2025. április 11. 16:31
Moldova Köztársaságban terjeszkedik a legnagyobb romániai bank, a Banca Transilvania – írja az economica.net a pénzintézet közleménye alapján.
Pénzügyi szektor Milliárdos kiesést kell lenyelnie a magyar bankoknak
Privátbankár.hu | 2025. április 10. 14:20
Új becslés készült a banki díjak csökkentésének, befagyasztásának költségeiről.
Pénzügyi szektor Túlteljesített a Gránit Bank
Privátbankár.hu | 2025. április 9. 07:31
2024 végén már több mint 226 ezer ügyfélszámlát vezetett a bank.
Pénzügyi szektor Rangos elismerést kapott az MBH Bank
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 14:03
Két kategóriában is első helyen végzett és díjat szerzett az MBH Bank privátbanki üzletága a nemzetközi Euromoney Private Banking Awards idei díjkiosztóján Londonban. A rangos elismeréseket a hitelintézet az „Év Magyarországi Privátbankja Utódlástervezésben”, valamint az „Év Magyarországi Privátbankja Diszkrecionális Portfóliókezelés” kategóriában nyerte el. A hitelintézet privátbanki üzletága harmadik alkalommal tudhatja magáénak az Euromoney elismerését, hiszen 2022 és 2024 után ismét felkerült a díjazottak listájára.
Pénzügyi szektor Hatalmas változás jöhet az MBH Banknál
Privátbankár.hu | 2025. március 27. 10:21
Egyelőre nem erősítették meg a felek.
Pénzügyi szektor Brüsszeli bank itteni leányára csapott le az MNB
Privátbankár.hu | 2025. március 24. 10:29
Tízmillió forintos bírságot kell befizetnie a KBC százszázalékos tulajdonában lévő K&H-nak.
Pénzügyi szektor Lázár János bejelentette az ATM-cunamit
Privátbankár.hu | 2025. március 23. 15:29
Hipersebességgel szórná tele készpénzautomatákkal az országot a kormány. 
Pénzügyi szektor Budapest a nemzetközi biztosítási világ fókuszában
Privátbankár.hu | 2025. március 19. 20:08
A Brokerslink világszervezet szakemberei Magyarországon találkoztak a Hungarikum Alkusz szervezésében.
Pénzügyi szektor Külföldi biztosítókat hoz helyzetbe a túladóztatás Magyarországon
Privátbankár.hu | 2025. március 4. 10:30
A hazai biztosítók bevételei nemcsak az inflációnak, hanem a növekvő szerződésszámnak köszönhetően is emelkednek – a szektor azonban komoly adóterheket nyög, abban bíznak, hogy legalább a különadót jövőre már tényleg kivezetik. Ellenkező esetben a külföldi szolgáltatók további teret nyerhetnek a hazaiak kárára.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG