Nemzeti kriptodevizát fog létrehozni az orosz központi bank - jelentette ki Olga Szkorobogatova, a pénzintézet elnökhelyettese a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórumon.
Szkorobogatova szerint már sok ország pénzügyi szabályozói rájöttek arra, hogy meg kell teremteni a nemzeti virtuális fizetőeszközt, mert "azé a jövő". A tisztségviselő elmondta, hogy ezzel kapcsolatban a Bank Rosszii is hatástanulmányokat végez. Az orosz központi bank alelnöke szerint a rubel virtuális megfelelőjének bevezetése lökést adhat a nem készpénzes műveleteknek az országban.
A miniszterelnök a parlament előtt beszél.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el




