2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Az igazgatóség és a felügyelőbizottság is bővült.

A Takarék Jelzálogbank Nyrt. közgyűlése november 14-én a megüresedő igazgatósági és felügyelőbizottsági tagságokra megválasztandó új tagokat érintő határozatokat hozott. A közgyűlés az igazgatóság belső tagjává Tóth Illést, külső igazgatósági tagoknak pedig Brezina Szabolcs Károlyt, Kalenyák Gábort és dr. Török Ilonát választotta. A közgyűlés emellett a felügyelőbizottság tagjává választotta dr. Tisza-Papp Ákos Ferencet.

Négy évre szólnak a kinevezések. Fotó: Takarékbank
Négy évre szólnak a kinevezések. Fotó: Takarékbank

Tóth Illés, a Takarék Jelzálogbank Nyrt. tőkepiaci területének vezetője, 2015 óta dolgozik a Takarék Jelzálogbankban.
Brezina Szabolcs ügyvezető igazgatóként a pénz- és tőkepiaci, a befektetési, valamint a private banking területeket vezeti a teljes MKB bankcsoportban. Kalenyák Gábor négy és fél éve csatlakozott a bankcsoporthoz, jelenleg a vállalati szintű kockázatkezelés ügyvezető igazgatójaként dolgozik. Dr. Török Ilona 2021 márciusától az MKB Bank Nyrt. elnök-vezérigazgatói kabinetirodáját vezeti, 2022 szeptemberétől az MKB Bank Nyrt. Felügyelőbizottságának is a tagja.

Az igazgatósági tagok megbízatásai az igazgatósági tagra vonatkozó, a Magyar Nemzeti Bank által kiállított engedélyező határozatnak a társasághoz való megérkezésétől és az igazgatósági tag megválasztásának írásban történő elfogadásától kezdődően 2026. november 30-ig tartó, határozott időszakra szólnak.

Dr. Tisza Papp Ákos 2021-ben csatlakozott az MKB bankcsoporthoz, jelenleg a teljes csoport jogi területének irányítását látja el ügyvezető igazgatóként. Megbízatása a felügyelőbizottsági tagra vonatkozó, az MNB által kiállított engedélyező határozatnak a társasághoz való megérkezésétől és a felügyelőbizottsági tag megválasztásának írásban történő elfogadásától kezdődően 2027. január 2. napjáig tartó, határozott időtartamra szól.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Pénzügyi szektor Jó napja volt pénteken a magyar fizetőeszköznek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 19:09
Erősödött a forint.
Pénzügyi szektor Ez volt az nap, amikor Európa rosszabbul teljesített, mint mi
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 18:18
Túlnyomórészt csökkenéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék.
Pénzügyi szektor Ma a magyar tőzsde jobban teljesített a nemzetközi piacoknál
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 18:05
Ismét történelmi csúcson zárt a magyar tőzsde.
Pénzügyi szektor Nagyot lép egy hazai kibervédelmi cég a tőzsdén – itt a bejelentés
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 16:00
A ViVeTech Nyrt. részvényeit bevezetik a BÉT Standard szabályozott piacára.
Pénzügyi szektor Nem panaszkodhat a Waberer's
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 14:05
Az idei első félévben 9,4 százalékkal növelte árbevételét és 24 százalékkal emelte nettó eredményét a Waberer’s International.
Pénzügyi szektor Reggel óta szinte töretlenül erősödött a forint
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 12. 19:02
364,31 forintra csökkent 18 órakor az euró árfolyama. 
Pénzügyi szektor Csökkenéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 12. 18:47
Emelkedett az olaj és a földgáz ára is. 
Pénzügyi szektor Nagy üzlet végére tett pontot a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 12. 18:42
Az osztrák versenyhatóság is jóváhagyta a CSG Defence részesedésszerzését a Rába Nyrt.-ben.
Pénzügyi szektor Megnyugodhatnak az Egyesült Államokban a júliusi inflációs adat láttán
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 12. 16:34
Az élelmiszer- és energiaárak alakulása továbbra is a figyelem középpontjában. 
Pénzügyi szektor Egy hónap múlva ismert lesz a hazai pénzügyi irány
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 12:04
Szeptember 10-én Varga Mihály jegybankelnök és Kármán András pénzügyminiszter előadásával veszi kezdetét a 64. Közgazdász-vándorgyűlés Egerben. A hazai közgazdász szakma legnagyobb éves konferenciájára mintegy 700 közgazdászt vár az ország minden pontjáról és a határainkon túlról is a szervező Magyar Közgazdasági Társaság.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG