4p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Itt az államilag támogatott Széchenyi Kártya Program MAX.

A hét közepétől már regisztrálhatnak a Széchenyi Kártya Program MAX hitelek iránt érdeklődő vállalkozások. A hazai kkv-szektor versenyképességének elősegítését és tartós növekedési feltételeinek megteremtését célzó államilag támogatott hitelprogram keretében hitelcéltól függően 0,5-3,5 százalékos, a futamidő alatt végig fix kamattal juthatnak forráshoz a cégek – hívják fel a figyelmet a Bankmonitor szakértői. 

Újabb hitelfajta jött. Fotó: depositphotos
Újabb hitelfajta jött. Fotó: depositphotos

A Maxnál szinte minden célhoz található jól illeszkedő megoldás: a napi működési költségek biztosításához (folyószámlahitel), a forgóeszközköltségekhez (likviditási hitel), a fejlesztésekhez (beruházási hitel, lízing). Ezen túl az új program kiemelten támogatja az energiahatékonyság-javítást és technológiaváltást segítő beruházásokat. Erre a beruházási hiteleknél megszokott feltételek érvényesek, kamata azonban kedvezőbb az általános célú beruházási hitelekénél (1,5 százalék helyett 0,5 százalék).

Új elem mindemellett, hogy az SZKP Max támogatást nyújt azoknak a cégeknek, amelyeknek a gáz-, villany és távhő költségei jelentősen emelkedtek. Ezek a cégek a folyószámlahitel-keretükön belül, annak 30 százaléka, de maximum 30 millió forint erejéig 1 százalék kamat mellett juthatnak hitelhez az SZKP Energiakártya révén. Számolni kell évi 2 százalék kezelési költséggel is. Ez új elem (korábbiakban ilyen nem volt), ám a hitelpiacokon az elmúlt hónapokban történtek figyelembevételével még ezzel együtt is nagyon kedvezően alakulnak a hitelköltségek. További kiadásként hitelcéltól függően számítani kell 0,06-0,35 százalék garanciadíjjal. A beruházási hiteleknél pedig egyszeri költségként folyósítási jutalékkal is (ennek összege folyósításonként 15 ezer forint). 

Széchenyi Kártya Folyószámlahitel Max a napi működési költségek biztosításához igényelhető. Az hitelösszeg maximuma 250 millió forint. A hitel futamideje akár 3 év is lehet (1, 2 vagy 3 év). A hitel nettó kamata évi fix 3,5 százalék.
A Széchenyi Kártya Folyószámlahitel Max keretében – annak többlettámogatott hitelrészeként -bevezetik a Széchenyi Energiakártyát, amely az energiaválság által érintett vállalkozások által igényelhető 1 éves futamidővel. Kamata évi fix 1 százalék.

Széchenyi Likviditási Hitel Max szabad felhasználású forgóeszközhitel a vállalkozás működéséhez szükséges forgóeszköz beszerzések finanszírozására igényelhető. A Likviditási Hitel hitelkiváltásra is felhasználható. A hitelösszeg maximuma 250 millió forint. A hitel futamideje 3 év. A hitel nettó kamata évi fix 3,5 százalék.

Széchenyi Beruházási Hitel Max szinte minden beruházási hitelcél finanszírozására alkalmas, az agrárszektorban is. 
Az igényelhető hitelösszeg legfeljebb 400 millió forint. A hitel maximális futamideje 10 év. A hitel nettó kamata évi fix 1,5 százalék, illetve energiahatékonyságjavítást és technológiaváltást segítő hitelcélok esetén évi fix 0,5 százalék.

A maximális hitelösszegeknél van egy másik korlát is. Egy vállalkozás összesen együttesen maximum 1 milliárd forintot vehet igénybe, akiknek tehát a korábbi programok (például a Széchenyi Kártya Program GO) keretében már folyósítottak Széchenyi hitelt, az csak olyan mértékben kérhet a Széchenyi Maxból, hogy az összes igénybe vett hitel ne haladja meg az egy milliárd forintot.

A Széchenyi Lízing MAX pénzügyi lízingügyletek finanszírozására szolgál. A konstrukcióban mindenféle új vagy használt haszongépjárművek, gépek, berendezések finanszírozására van lehetőség. A maximális futamideje 10 év, a nettó kamat évi fix 3,5 százalék.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Pénzügyi szektor Elindult a jelentkezés a tavasz legizgalmasabb pénzügyi versenyére
Kormos Olga | 2026. március 6. 15:15
Március 15-ig jelentkezhetnek a gimnáziumokban tanuló diákok az immár hatodik alkalommal zajló Legyél te is Pénzügyi Junior Klasszis! versenyre – hangzott el csütörtökön a szervezők és a támogatók képviselői által tartott sajtótájékoztatón. A négyfős csapatok három fordulóban mérik össze a tudásukat, ebből az első kettő online zajlik, a május 13-i országos döntőn viszont már személyesen vehetnek részt a vármegyei fordulók győztesei, Budapesten.
Pénzügyi szektor Gigászi nyereséggel zárták az évet a biztosítók
Herman Bernadett | 2026. március 6. 14:20
Megszedték magukat tavaly a magyarországi biztosítók. Rekordnyereséget értek el, az életbiztosítási díjbevétel megugrott, a PMÁP-os kamatesőn is sokat nyertek. 
Pénzügyi szektor Bizakodik a jövőben az OTP, bár az adóterhek tovább nőnek
Herman Bernadett | 2026. március 6. 10:43
A hitelállomány 15 százalékkal bővült talaly, a nyereség is nagyobb lett, kivéve Magyarországon, ahol egyre nagyobbak az adóterhek. 
Pénzügyi szektor Beolvadt a MagNet Bankba az egyik legkisebb hazai bank
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 12:05
A Polgári Bank integrációja a MagNet harmadik nagy akvizíciója.
Pénzügyi szektor A különadók sem ártottak a CIG Pannóniának
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 08:28
Kiemelkedő nyereséggel zárta 2025-öt a cég. 
Pénzügyi szektor Megszedték magukat az amerikai bankok
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 09:57
Az amerikai bankok együttes nyeresége tavaly 295,6 milliárd dollár volt, 27,5 milliárd dollárral (10,2 százalékkal) nagyobb az előző évinél – áll az amerikai szövetségi betétbiztosítási társaság (FDIC) honlapján.  
Pénzügyi szektor Kiváló évet zárt az Erste csoport
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 09:45
Sikeres volt a 2025-ös év – jelentette be az orsztrák bankcsoport. 
Pénzügyi szektor Már a harmadik éve szárnyal ez a megtakarítási forma
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 11:15
Az önkéntes nyugdíjpénztárak tavaly – vagyonnal súlyozva – átlagosan 9 százalék feletti nettó hozamot értek el. Ráadásul a pénztári portfoliók harmadának hozamrátái kétszámjegyűek lettek.
Pénzügyi szektor Régóta várt lépésre szánhatják el magukat Varga Mihályék
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 06:31
Kamatdöntő ülést tart ma a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa, elemzői várakozások szerint közel másfél éve először 25 bázispontos kamatvágás jöhet.
Pénzügyi szektor Nagy Márton szerint túl sok a bank Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 12:51
A miniszter csak öt nagy bankot szeretne látni az országban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG