3p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

A klímaváltozás elleni harc, a fenntartható fejlődés belépett a pénzügyi, azon belül is a befektetések világába a K&H fenntartható fejlődés befektetési alapok révén – közölte a K&H.

Szigorú kritériumok alapján csak olyan cégek részvényeit vásárolhatják az FFB alapok, amelyek elősegítik, támogatják a fenntartható fejlődést.  Az FFB alapok iránt folyamatosan növekszik a kereslet: a K&H anyabankja, a KBC szerint Belgiumban például a fenntartható alapokban kezelt vagyon értéke 2015 és 2017 között közel a duplájára, 11,1 milliárd euróra nőtt. A K&H idén szeptemberben, a magyar piacon elsőként vezette be a fenntartható fejlődés befektetési alap családját, mely a fenntartható fejlődés befektetési koncepció több megközelítési módját lefedi, ráadásul elsőként egy jól diverzifikált fenntartható fejlődés vegyes alapot indított útjára.

A K&H most már a befektetési alapjaival is beszáll az utóbbi időszakban egyre fontosabbá váló fenntartható fejlődést támogató mozgalomba.

„A K&H anyabankja, a KBC szigorú szabályokban határozta meg, hogy a fenntartható fejlődés befektetési (FFB) alapok milyen cégek részvényeibe, kötvényeibe és mely államok papírjaiba fektethetik az ügyfelek megtakarításait. Ez alapján csak olyanok kerülhetnek a portfolióba, amelyek tevékenysége nem akadályozza, sőt kifejezetten támogatja a fenntartható fejlődést, hozzájárul a klímaváltozás elleni küzdelemhez és társadalmilag sem aggályos. Például az FFB alapok messze elkerülik többek között a kaszinóműködtető cégeket, a fegyvergyártókat, vagy a szőrmékből ruhákat előállító vállalatokat” – mondta Zobor Zsuzsa, a K&H Alapkezelő vezérigazgatója.

Az innováció, a fenntarthatóság és az ügyfelek javát szolgáló hosszú távú gondolkodás mindig is a K&H és a KBC alapvető értékei közé tartoztak. A fenntartható fejlődés befektetési alapok jól mutatják, hogyan tudja a társaság ezeket az értékeket a gyakorlatban is alkalmazni. Ezek az alapok ugyanis nemcsak pénzügyi szempontból gyümölcsözőek, de a segítségükkel a befektetők hozzájárulhatnak a környezet védelméhez és egy élhető társadalomhoz. A K&H a KBC törekvéseivel összhangban szeptemberben, a magyar piacon elsőként vezette be a fenntartható fejlődés befektetési alap családját amely már nem csak egy alapot jelent színesítő eszközként az ügyfelek megtakarításiban, hanem egy teljes portfóliót is ki lehet alakítani FFB alapokból.

Komoly igény van rá

Az anyabank adatai szerint az FFB alapokra komoly igény van: a belga piacon az FFB alapokban kezelt vagyon 2015-ben 5,6 milliárd eurót tett ki, míg 2017 végére majdnem a duplájára, 11,1 milliárd euróra nőtt. A K&H szakemberei szerint világszerte, így a magyar piacon is a befektetők számára is fontos a fenntartható fejlődés. Az FFB alapok segítségével pedig úgy növelhetik a vagyonukat, hogy közben a környezetre és az élhetőbb társadalom szempontjaira is figyelnek.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 42180 42180 43650 -1,49% 0 0 26 337 642 920 HUF 2026-04-22 17:14:53
MOL 4236 4134 4256 +3,67% 0 0 3 197 265 304 HUF 2026-04-22 17:07:26
MTELEKOM 2502 2440 2508 +2,29% 0 0 1 534 572 826 HUF 2026-04-22 17:13:30
RICHTER 13340 13080 13380 +1,06% 0 0 3 879 822 300 HUF 2026-04-22 17:08:50
OPUS 312 294 313 -0,16% 0 0 305 376 260 HUF 2026-04-22 17:07:52
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Rossz napja volt a forintnak? Ennyiért adják-veszik az eurót
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 19:04
Enyhén gyengült a forint árfolyama szerdán.
Részvény / Deviza / Áru A Barátság vezeték újraindítását Budapesten is megérezték
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 18:24
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 664,25 pontos, 0,49 százalékos emelkedéssel, 136 308,24 ponton zárt szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Jó hangulatban ébredtek az amerikai befektetők
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 16:08
Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Nem kér Trump bábjátékából – jön az új Fed-elnök, de áldást vagy átkot szór a befektetett pénzére?
Czwick Dávid | 2026. április 22. 15:22
Ha még nem látta ezt a nevet, jobb, ha megjegyzi, mert májustól egyre többet találkozhat vele. Kevin Warsh. Ő válthatja jövő hónaptól Jerome Powellt az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) élén. Órákkal ezelőtt zárult Warsh szakbizottsági meghallgatása, egy héten belül pedig még utoljára összeül régi összetételében a Fed kormányzótanácsa, hogy döntsön a tengerentúli kamatokról. Itt vannak a részletek.
Részvény / Deviza / Áru Magukra találtak Budapesten a befektetők
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 15:02
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,50 pontos nyitás után emelkedett szerdán kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Nem minden arany, ami hadiipari részvény?
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 11:12
Hiába a jó eredmények és a rengeteg megrendelés, estek a Northrop Grumman részvényei.
Részvény / Deviza / Áru Egy szép napon még a mi állampapírjaink is a blokkláncra mennek?
Eidenpenz József | 2026. április 22. 10:58
Az amerikai Wall Street főszereplői már arra készülnek, amikor az összes értékpapír nyilvántartását a blokkláncon fogják bonyolítani. Ez jelentős költségelőnyökkel járna, lerövidítené az elszámolásokat, lehetővé tenné egyes feladatok automatizálását. De kockázatok is szép számmal vannak, valahogy meg kell szabadulni a hekkerektől.
Részvény / Deviza / Áru Olcsóbb lett az olaj, bekezdtek az európai tőzsdék is
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 09:34
A BUX viszont beragadt a rajtnál.
Részvény / Deviza / Áru Eddig nem vett eurót? Akkor most verheti a falba a fejét
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 07:42
Itt vannak a szerda reggeli árfolyamok.
Részvény / Deviza / Áru Gyengüléssel zártak, de szerdán visszapattanhatnak a New York-i részvényindexek
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 06:53
Folytatódik a hullámvasút.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG