Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
4p

Miért állhatott be a Tisza és a Fidesz közötti különbség?
Ki nyerhet az adók körüli politikai viharon?
Mi lesz az átláthatósági törvényből?

Online Klasszis Klub élőben Somogyi Zoltánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves szociológust!

2025. szeptember 24. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az európai és észak-amerikai részvények szerényen emelkedtek ma, jó és rossz hírek egyaránt voltak. Kínában két éves csúcson járt a tőzsde a jegybank jelzései miatt. Törökországban minden zuhant. A magyar részvények és deviza szintén emelkedtek valamelyest.

A koreai-amerikai háborús szócsaták folytatódnak, Donald Trump adócsökkentési tervei kapnak hideget is, meleget is. A Dow Jones Ipari Átlag és a Nasdaq Composite index, ha csak kis mértékben emelkedett is, de új csúcsokon járt hétfőn kora este az USA-ban. A héten nagy bankok gyorsjelentései érkeznek, ám a bankrészvények ma nem teljesítettek jól, inkább a technológiai szektor szereplői emelkedtek.

Reggel a kínai részvények több mint két éves csúcsra érkeztek, a kínai központi bank múlt héten bejelentett lazítására adott (az ünnepek miatt késleltetett) válaszul, a CSI300 index 1,2 százalékkal ment fel. A spanyol-katalán ellentét éppen enyhülni látszott, tárgyalásra késznek látszott a központi kormány. Augusztusban ráadásul több mint hat éve a legnagyobb, az elemzői várakozásokat messze meghaladó mértékben nőtt a német ipari termelés az előző havihoz képest.

Szépen húzott a Mol

Este hatkor az USA-ban az S&P 500 index minimális, fél pontos mínuszban volt, a Nasdaq Composite index és a Dow Jones 0,1 százalékos pluszban. A német DAX 0,2, a francia CAC 0,1 százalékos emelkedéssel zárt, a brit FTSE 100 hasonló mértékű süllyedéssel. Az angol font viszont szépen emelkedett.

Itthon a BUX index nem mozgott sokat, hol szerény mínuszban, hol kis pluszban volt, de inkább az utóbbi volt a gyakoribb. Végül 0,2 százalékos emelkedéssel végzett, ami pár ponttal 38 ezer fölé tudta repíteni. A Mol egy százalékkal 2990-re, az OTP 0,6 százalékkal 10 370-re erősödött. A Richter 1,4 százalékkal 6628-ra esett, a Telekom pedig 0,6 százalékkal 479-re ment le. Az Opimus öt százalékkal drágult, a Konzum minimális mértékben gyengült.

Térségünk jól, a többi feltörekvő rosszul

A forint a török líra szomorú sorsa ellenére erősödött, 311,90 volt az euró este, 40 fillérrel olcsóbb. Minimális mértékben erősebb lett a lengyel zloty, a román lej, a cseh korona is, míg az orosz rubel, a dél-afrikai rand, a mexikói peso és a brazil reál elég rendesen, fél-egy százalékkal gyengültek.

A török líra ugyanis jókora zuhanással kezdte a napot, és úgy is folytatta, amekkorát a tavaly júliusi puccskísérlet óta nem látott. A kiváltó ok az amerikai és a török kapcsolatok megromlása volt, miután a törökök letartóztattak egy követségi dolgozót. (Részletesebben itt írtunk róla.) A nap folyamán még egy munkatárs ellen adtak ki letartóztatási parancsot. A török részvénypiac is 2,7 százalékkal esett (lírában, euróban inkább 5,4 százalék körüli mértékben).

Makroadatok itthon és az olaj

Egyre többet importál az ország, kopik a külkertöbbletünk – írtuk ma. A belső fogyasztás és a beruházások élénkülése tovább pörgeti majd az importot, így a nemrég még csúcsokat döntő külkertöbbletünk további lemorzsolódása várható. Holnap új magyar inflációs adat jön.

Az OPEC biztató célzásokat tesz arra, hogy nem hagyja esni az olaj árát jövőre sem, a legújabb hurrikán, a Nate pedig hamar vesztett erejéből és alig okozott károkat. Így a nap első felében az amerikai WTI picit emelkedett, a Brent pedig esett. A nap végére mindkét olajfajta pluszban volt, de a WTI jobban. Az olaj is magához térni látszik, ismét 1280 dollár felett van.

Külföldön is jönnek számok

Erőre kapott a hétvégén a bitcoin, a 4650 dolláros mai árfolyam már csak kevesebb mint tíz százalékra van a kicsivel 5000 dollár feletti történelmi rekordtól.

A héten nem lesz hiány makroadatokból, brit, valamint EU-s ipari termelési adatok jönnek, valamint a kínai külkereskedelmi adatokra is érdemes figyelni. Monetáris politika szempontjából a szerdán érkező Fed jegyzőkönyv, valamint az EKB elnökének csütörtöki beszéde lehet az érdekes. A hét első felében érkezik az IMF friss világgazdasági előrejelzése, amely szintén érdekes információkat tartalmazhat” – írta a KBC Equitas.

Tesla és GE: zuhanás

A Tesla részvényei csúnyát estek, miután a legutóbbi bejelentés miatt piac kételkedik abban, hogy a cég mennyire lesz képes a tervezett járműmennyiséget leszállítani. A részvény két százalékkal esett, 350 dollár alá. A General Electric négy százalékkal zuhant, vélhetően azért, m,ert sorban hagyják ott menedzserei, most a pénzügyi vezető távozott. A nyertesek között az AMD és az Nvidia chipgyártók voltak, közel három százalékos emelkedéssel.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 28600 28600 29300 -1,41% 0 0 8 698 042 520 HUF 2025-09-17 17:05:12
MOL 2810 2798 2838 +0,36% 0 0 1 555 236 580 HUF 2025-09-17 17:05:27
MTELEKOM 1868 1848 1872 +0,43% 0 0 554 381 040 HUF 2025-09-17 17:05:13
RICHTER 9870 9800 10020 -0,25% 0 0 1 988 663 345 HUF 2025-09-17 17:11:20
OPUS 540 539 550 -2,17% 0 0 54 951 636 HUF 2025-09-17 17:05:11
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Szívfájdalmakat okozott a forint
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 17. 18:37
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben szerdán kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Mindenki Amerikát figyeli – rossz napon van túl az OTP
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 17. 18:22
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 529,9 pontos, 0,53 százalékos csökkenéssel, 99 347,92 ponton zárt szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Kamatdöntésre várva bizonytalanul indítottak az amerikai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 17. 17:09
Vegyesen nyitottak az amerikai értékpapírpiacok szerdán.
Részvény / Deviza / Áru A földgázár azt mondja, hogy nincs gáz
Eidenpenz József | 2025. szeptember 17. 15:11
A gáztárolók töltöttségi szintje egész Európában alacsonyabb, mint egy vagy két évvel ezelőtt volt ugyanebben az időszakban, mégsem aggódik senki. És a piaci ár is nyugodt, meglehetősen alacsony. Hogyan lehetséges ez? Merre tovább, gázárak?
Részvény / Deviza / Áru Még a Telekom sem tudta elrontani a hangulatot
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 17. 11:48
A távközlési papírok árfolyamának csökkenését ellensúlyozta a másik három blue chip drágulása, így a budapesti tőzsdeindex mínuszból pluszba fordult.
Részvény / Deviza / Áru Budapest inkább Amerikára hallgat, mint Európára
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 17. 09:35
A Budapesti Értéktőzsde ugyanúgy csökkenéssel kezdte a szerdai napot, mint ahogyan a New York-i zárta a keddit, noha a nyugat-európai részvényindexek emelkednek.
Részvény / Deviza / Áru Bohócot csinál a forint az euróból és a dollárból
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 17. 07:25
Az év elejéhez képest a hazai fizetőeszköz az uniós pénzzel szemben 5,3, a zöldhasúval szemben pedig több mint 17 százalékkal drágult.
Részvény / Deviza / Áru Türelmetlenségükben eladogattak részvényeikből a New York-iak
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 17. 06:15
Az amerikai jegybank szerepét betölő Fed szerdai kamatdöntő ülésére való várakozás közepette gyengüléssel zártak a vezető indexek.
Részvény / Deviza / Áru Lesántult az eurótól a forint, alig mozdult kedden
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 19:05
Az euróval szemben nem mozdult a forint kedden, de a dollárral és frankkal szemben igen.
Részvény / Deviza / Áru A Richter kútba ugrott tőzsdezárásra
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 17:59
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 762,74 pontos, 0,76 százalékos csökkenéssel 99 877,82 ponton zárt kedden.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG