3p

Továbbra sincs megegyezés az EU és az Egyesült Királyság között, a befektetők mégis azt remélik, hogy hamarosan lezárulhatnak a tárgyalások. Miközben az európai tőzsdéken mérsékelt optimizmus tapasztalható, a magyar piacon csökkent a BUX értéke péntek délelőtt.

A vezető európai tőzsdék óvatosan emelkedtek pénteken, a befektetők optimisták voltak a jövőbeli növekedéssel kapcsolatban, annak ellenére is, hogy továbbra sincs Brexit-megállapodás. Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke csütörtök késő este kijelentette, hogy továbbra is „nagy különbségek vannak” a két fél között, és hogy ezek áthidalása nagyon nagy kihívást jelent. Boris Johnson, az Egyesült Királyság miniszterelnökének szóvivője arra is figyelmeztetett, hogy "nagyon valószínű", hogy nem lesz megállapodás, hacsak az Európai Unió nem változtatja meg "lényegesen" az álláspontját.

Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke és Boris Johnson brit miniszterelnök  (Fotó: MTI/EPA pool/Olivier Hoslet)
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke és Boris Johnson brit miniszterelnök (Fotó: MTI/EPA pool/Olivier Hoslet)

A zavaros helyzet ellenére a német DAX index 0,3 százalékkal emelkedett, a francia tőzsde mutatója 0,1 százalékkal mozdult fel, míg az angol FTSE indexe 0,6 százalékkal nőtt.

Friss árfolyamokat itt talál >>

A magyar piacon visszafogott kereskedést láthatunk, és a befektetők már a karácsonyra készülnek. Nagyobb elmozdulást a Richter produkált, a gyógyszergyártó papírjai 2 százalékkal estek, míg a Mol 0,6 százalékkal csökkent. A Magyar Telekom részvényei a csütörtöki záró érték körül mozognak, míg az OTP kismértékben emelkedni tudott.

A vakcinával kapcsolatos hírekre figyelnek a befektetők

Egy jó és egy rossz hír is napvilágot látott a Moderna kapcsán. A jó, hogy az amerikai felügyeleti szervek úgy tűnik, elfogadták a cég kérvényét, és akár már pénteken megkaphatja az oltás a szükséges engedélyeket.

Ugyanakkor gyártási hiba miatt 400 ezer darab vakcinát selejtez le a Moderna, erről egy hivatalnok számolt be a Bloombergnek. A vállalat ugyanakkor megerősítette, hogy ennek ellenére is teljesíteni tudják a korábban kitűzött gyártási célokat, ami decemberre 20 millió dózist jelent, míg a következő év első negyedévében 85-100 milliót. A vállalat szóvivője, Ray Jordan nem kívánta kommentálni a gyártási hibát.

Tartja a Bitcoin a 23 ezer dolláros szintet

A csütörtöki rekord után ugyan minimális mértékben korrigált a Bitcoin árfolyama, ám a virtuális fizetőeszköz így is 23 ezer dollárnál van. A szakértők szerint az intézményi befektetők vásárlásai mozgatják a piacot. Egy részük az aranybefektetések rovására kezdett a kriptovalutába fektetni.

Nem fenyegetik az eladók a forintot

Ugyan pénteken fél százalékkal gyengült a magyar fizetőeszköz az euróhoz képest, a forint így sem távolodott el jelentősen a 355-ös szinttől. Hogy innen merre fog kimozdulni a hazai fizetőeszköz, arról megoszlik a szakemberek véleménye, de rövid távon várhatóan nem kell attól tartani, hogy a történelmi mélypontnak számító 370-es szint ismét fenyegetne. Persze az árfolyamot mind a nemzetközi hangulat, mind a magyar gazdasági adatok befolyásolhatják a következő időszakban, az viszont egyértelműen megnyugtató, hogy a forinton csökkent az eladói nyomás. A gyengülésre játszó befektetők állománya számottevően mérséklődött az elmúlt hetekben.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 46420 45400 46420 +2,36% 0 0 12 346 313 860 HUF 2026-07-09 17:06:27
MOL 4000 3930 4024 +1,32% 0 0 3 910 532 134 HUF 2026-07-09 17:08:05
MTELEKOM 2670 2652 2686 0,00% 0 0 894 630 530 HUF 2026-07-09 17:05:26
RICHTER 12000 11900 12140 -0,08% 0 0 1 821 629 200 HUF 2026-07-09 17:05:21
OPUS 375 361 375 0,00% 0 0 10 243 192 HUF 2026-07-09 17:05:06
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Nagyot ment a forint csütörtökön, olcsóbb lett az euró és a dollár is
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 18:48
A reggeli, 360 feletti szint után 357-nél zárta a napot az euró-forint árfolyam. A dollár 315-ről 312-re csökkent a forinttal szemben.
Részvény / Deviza / Áru Folytatta a menetelést az OTP a tőzsdén, mérföldkőhöz érkezett a Mol-árfolyam
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 18:07
Több mint 1000 forinttal emelkedett csütörtökön az OTP-részvények árfolyama, a Mol pedig a kereskedés végére elérte a 4000-es szintet.
Részvény / Deviza / Áru Megint jöhet a 100 dolláros kőolaj? Ismét zár alatt a Hormuzi-szoros
Czwick Dávid | 2026. július 9. 17:38
A címben megfogalmazott aggodalmak korántsem tekinthetők alaptalannak. Különösen 2026 derekán, amikor a Donald Trump kormányozta Egyesült Államok – a diplomáciai rendezés helyett – ismételten asszisztált a közel-keleti konfliktus eszkalációjához. A teheráni rakétatüzekre Washington agresszív ellenlépésekkel válaszol, aminek hatására a globális tőzsdéken eluralkodik a pánik. A legtöbb eszközosztály, élükön a nemesfémekkel, azonnal korrekcióba kezd, miközben a kőolaj-kereskedelem artériájának számító Hormuzi-szoros forgalma gyakorlatilag lebénult.
Részvény / Deviza / Áru Felfelé indultak a techrészvények New Yorkban, ismét 50 eurónál az európai gázár
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 16:08
1,85 százalékkal emelkedett az európai gázár az irányadó holland gáztőzsdén. A három amerikai vezető tőzsdeindex közül kettő erősödéssel indított csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Az OTP és a Mol is erősödött a budapesti tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 15:01
Közel 1 százalékkal emelkedett az OTP- és a Mol-papirok árfolyama csütörtökön délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Nocsak, emelkedni is tudnak a magyar kötvényhozamok
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 12:50
Hozamemelkedés mellett értékesített 3, 5 és 10 éves lejáratú államkötvényeket csütörtöki aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).
Részvény / Deviza / Áru Érdekes fordulat az olajpiacon, szépen menetel a magyar tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 12:05
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe (BUX) emelkedett csütörtökön délelőtt. A közel-keleti helyzet eszkalálódása ellenére a világpiaci kőolajárak elkezdtek csökkenni.
Részvény / Deviza / Áru Elon Musk rekordbírságot kapott a nyakába, de így is nagyon olcsón megúszta
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 09:57
Egy bíró jóváhagyta a megállapodást, amit az amerikai tőzsdefelügyelet (SEC) Elon Muskkal, a világ jelenleg leggazdagabb emberével kötött.
Részvény / Deviza / Áru Minden fontos mozgás egy helyen, ünnepelhet a magyar tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 09:30
Minimális erősödéssel nyitott a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe (BUX) csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Újabb vihar készül, így tartja magát a forint csütörtök reggel
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 07:25
Erősödött a forint csütörtökön reggel a főbb devizákkal szemben a szerda esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG