3p

Hamarabb hazahozná az uniós pénzeket egy Tisza-kormány, mint az Orbán-kormány?
Maradt még szövetségese Magyarországnak Európában?

Online Klasszis Klub élőben Szent-Iványi Istvánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves külpolitikai szakértőt!

2025. július 30. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Mostanában csak arról lehetett hallani a Tesla háza táján, hogy nehezen indul a majdan sok pénzt hozó Model 3 és a hozzá való akkumulátor gyártása, Elon Musknak be is kellett költözni a gyárba. Nos, ilyenkor Musk zseniálisan elő tud húzni mindig valamit a kalapból, ezúttal egy olyan autót sikerült neki, ami némely tekintetben az űrhajóra emlékeztet.

Knight Rider

Elon Musk a Roadster névre hallgató járművel rukkolt elő, ami leginkább az elhíresült egykori filmbeli társára, a Knight Rider sorozatban felbukkanó KITT-re hasonlít, a különbség csak az, hogy a Tesla autója maga az élő valóság. Egy olyan sportautónak nevezett járműről van szó, ami lényegében űrhajó módjára gyorsul, így a benne ülő vezető és utasok is komoly hatásnak vannak kitéve: a 100 km/óra sebességet 2 másodperc alatt éri el a jármű, a 160-170 körülit 4 másodperc alatt. Gyenge gyomrúaknak és idegzetűeknek nem ajánlott.

Ami még különleges az autóban, hogy egy akkora akkumulátort sikerült beletenni, amivel 620 mérföldet, azaz lényegében ezer kilométert tud megtenni a jármű egy töltéssel. Ilyet még benzinesben sem nagyon találunk, ezzel Musk bebizonyította, hogy az egy töltéssel megtehető úthosszban teljesen rendben lesz az elektromos autó, csak egy kis idő kell, amíg ez az olcsóbb kategóriáknál is megvalósul. A jármű persze nem olcsó, de egy ilyen különlegességtől ezt kezdetben nem is várjuk: negyedmillió dollárba kerül, amiből 50 ezret kell letenni foglalónak, és 2020-ra várható a szállítás.

0 to 100 km/h in 1.9 seconds

Elon Musk (@elonmusk) által megosztott bejegyzés, 2017. Nov 17., 03:42 PST

Zseniális időzítés

A cég már gyártott Roadster típusú autót 2008 és 2012 között, persze az azért sokkal kevesebbet tudott. Sokan kérdezték, mikor fog újra ilyet gyártani, Elon Musk szerint most jött el ennek az ideje. Az időzítés zseniális: akkor húzza elő a kalapból Musk, amikor épp nehézségek vannak egy másik fronton, nevezetesen a Model 3 tömeggyártásának beindításánál. Ebben rejlik Musk tehetsége: egyszerre több terméket fejleszt, és amikor az egyiknél nehézség van, előhúzza a másikat, így a bizalom mindig helyreáll iránta, hisz folyamatosan bizonyítja, mikre képes, és hogy a legnehezebb gondokat is idővel megoldja.

Pénzre persze addig is szükség van, amíg nem fut fel annyira a gyártás, hogy csörögjön a kassza, de a részvényesek pont az ilyen akciók miatt előlegezik meg a bizalmat. A tegnap bemutatott teherautóval együtt, amely 800 km-t tesz meg egy töltéssel, és így bármely dízelessel felveszi a versenyt, látszik, hogy olyan újításokra képes a cég, amelyeket idővel óhatatlanul nyereségessé tud tenni, de legalábbis a befektetők ezt megelőlegezik neki.

A szkeptikusok

Vannak persze, akik úgy vélik, hogy ez nem fog menni, vagy még inkább, hogy Musk ráun az iparágra és az űrhajózást választja, de ezt nem tartjuk valószínűnek. Aki ezt terjeszti, úgy gondoljuk, jó alaposan beszorulhatott a short pozíciókba, hisz a meglehetősen drága részvényt sokan shortolják, de mégsem esik, a befektetői bizalom is töretlen közben, de ami még fontosabb, hogy az állandóan megjelenő új shortosok fenntartják a vételi nyomást, mivel egy idő után ők is zárják a pénzt nem hozó pozíciót.

A részvény mindenesetre az idei évre jó 40 százalék pluszban van, jó esélyt látunk rá, hogy a Model 3 gyártása körüli problémákon sikerül úrrá lenni, és jövőre már felpörög a gyártás, 2019-ben pedig már tényleg legyártanak és eladnak belőle félmilló darabot. 100 százalékos garancia persze nincs, hogy mindez sikerül, de egy ilyen fanatikus és innovatív ember által vezetett cég részvényét nem shortolnánk.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 28460 28350 28670 -0,70% 0 0 3 351 247 300 HUF 2025-07-25 17:09:23
MOL 3080 3056 3080 +0,26% 0 0 972 047 516 HUF 2025-07-25 17:13:03
MTELEKOM 1760 1748 1770 -0,11% 0 0 537 636 724 HUF 2025-07-25 17:05:18
RICHTER 10410 10240 10410 +1,26% 0 0 1 597 785 550 HUF 2025-07-25 17:05:18
OPUS 590 585 590 +1,03% 0 0 48 043 736 HUF 2025-07-25 17:06:39
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Kitört a forinton a péntek esti láz
Privátbankár.hu | 2025. július 25. 18:45
A magyar fizetőeszköz egyre erősebb lett a pénteki nap folyamán a bankközi kereskedésben.
Részvény / Deviza / Áru Alig emelkedett, de csúcsra járt a BUX
Privátbankár.hu | 2025. július 25. 17:41
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 9,53 pontos, 0,01 százalékos emelkedéssel, 101 380,77 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Rámosolygott a bika New Yorkra
Privátbankár.hu | 2025. július 25. 16:25
Emelkedéssel nyitottak az amerikai értékpapírpiacok pénteken.
Részvény / Deviza / Áru A Richter még mindig kitart a tőzsdei esés ellenére
Privátbankár.hu | 2025. július 25. 14:41
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 1,41 pontos nyitás után tovább csökkent péntek kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Csak a Richter maradt talpon Pesten
Privátbankár.hu | 2025. július 25. 12:42
Az eső még nem, de az árfolyamok már esnek pénteken a pesti tőzsdén – egy kivétellel.
Részvény / Deviza / Áru Nyugaton a helyzet nem változatlan – így indítottak pénteken a tőzsdék Európában
Privátbankár.hu | 2025. július 25. 09:46
Nincs nagy hangulat a nyugat-európai tőzsdéken.
Részvény / Deviza / Áru Nem indult jól a nap a pesti börzén, Ázsiából sem érkeztek jó hírek
Privátbankár.hu | 2025. július 25. 09:13
Csökkenés nyitáskor, csökkenés záráskor.
Részvény / Deviza / Áru Örülni fog, ha eurót szeretne váltani
Privátbankár.hu | 2025. július 25. 07:41
A dollár viszont drágult. Péntek reggeli árfolyamok.
Részvény / Deviza / Áru Az amerikai tőzsde sem igen tudja, mit is csinál
Privátbankár.hu | 2025. július 25. 06:12
Erre is, arra is mozogtak a mutatók.
Részvény / Deviza / Áru Elszalad a pénzváltóhoz, ha meglátja az euró árfolyamát
Privátbankár.hu | 2025. július 24. 18:34
Erősödött a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben csütörtök estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG