4p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az Erste Befektetési Zrt. és a Random Capital Zrt. bútorozik össze a megváltozott piaci viszonyokra reagálva.

Október elsején, a megváltozott piaci viszonyokra reagálva egyesül a Random Capital Zrt. az Erste Befektetési Zrt.-vel - adta hírül sajtóközleményben az Erste. Az egyesülés eredményeként a Budapesti Értéktőzsde legnagyobb forgalmú hazai brókercége jön létre, így biztosítva a hatékony működést és az ügyfelek legjobb kiszolgálását. Az Erste mindezzel párhuzamosan, a Randomtól érkező kollegákra támaszkodva új, Online Üzletágat alakít ki, amely tükrözi az internetes fejlesztések iránti elkötelezettségét. A Random jelenlegi ügyfelei az Ersténél a jövő év végéig mentesülnek a számlavezetési díj megfizetése alól.

Október elsején egyesül a Random Capital Zrt. az Erste Befektetési Zrt.-vel – a döntésről levélben is tájékoztatja az érintett ügyfeleket a cég. Az Erste tavaly szeptemberben vált a Random Capital tulajdonosává, a biztos, banki háttér pedig a korábbiaknál is vonzóbbá tette a céget az ügyfelek szemében. A Random a tranzakciót követően tovább folytatta bővülését, ma már közel 33 ezer értékpapírszámlát és mintegy 108 milliárd forintos megtakarítási állományt kezel – ez az állományt tekintve 47 százalékos növekedés, a számlák számában pedig 54 százalékos tavaly szeptember óta. Az Erste Pénz-, Tőkepiacok és Vagyonkezelés divíziója több mint 297 ezer értékpapírszámlán 2894 milliárd forintot meghaladó értékű vagyont kezel.

Átgondolták a stratégiát

Az egyesülésre a megváltozott piaci viszonyok miatt van szükség.

„Az infláció növekedése és az orosz-ukrán háború gazdasági következményei és a költségvetés konszolidációja miatt bevezetett adóváltozások minden vállalatot a korábbi stratégiája átgondolására kényszerítenek. Az ügyfélkiszolgálás minőségének további javítása elengedhetetlen ahhoz, hogy helyt tudjunk állni a nemzetközi versenyben. A fejlesztési igényeknek azonban csak költséghatékony működés mellett tudunk megfelelni”

– hangsúlyozta Cselovszki Róbert, az Erste Befektetési Zrt. elnök-vezérigazgatója.

Az Erste számára a két társaság egyesülése jelentős megtakarítást hoz: a tőzsdei tagsági díjak, az adminisztrációs és könyvelési költségek mellett csökken a kereskedési rendszerek fenntartásának és üzemeltetésének díja is. Az egyesülésnek ugyanakkor nem célja a létszám csökkentése. „Számítunk a Random Capitalnál dolgozó kollegáinkra, hiszen ők olyan tudást, értéket, know-how-t hoztak már eddig is az Erste csapatába, amellyel erősíteni tudjuk digitális kompetenciáinkat” – tette hozzá Cselovszki Róbert. Kiemelte: az Erste, a Randomtól érkező kollegákra támaszkodva új Online Üzletágat alakít ki, amelynek többek közt az internetes kereskedelmi rendszer fejlesztése lesz a feladata. Az új, minden eddiginél jobb online értékpapírkereskedő-rendszert az év eleje óta az Erste és Random közösen fejleszti, és a tervek szerint jövőre bevezetik.

Változó díjak, egységesített rendszerek

Az egyesülést követően a Random ügyfeleinek az Erste kereskedési rendszere áll majd rendelkezésre. – ez változást jelent néhány instrumentum és szolgáltatás esetén.  Az egyesülés technikai részleteiről szeptemberben részletes levélben küld a cég tájékoztatást.

Ezzel egyidőben az Erste Befektetési Zrt. egységesíti az internetes kereskedés díjait és új Online számlacsomag díjjegyzéket vezet be. Az új kereskedési díjak bevezetésére egységesen 2022. szeptember 1-én kerül sor, az Erste és Random kereskedési felületein is. A változások a kereskedés díjait is érintik a hazai és külföldi piacokon egyaránt. Az egyesülést követően a Random Capital Zrt. ügyfelei számára is az Erste Befektetési Zrt. Online számlacsomag díjjegyzéke lesz irányadó valamennyi díjtétel esetében. A Random ügyfelek ugyanakkor 2023. december 31-ig mentesülnek a számlavezetési díj megfizetése alól, számukra díjkedvezményt biztosítanak.

Az Erste a saját online kereskedési rendszere, a NetBroker indulása, vagyis 2006 óta nem változtatott online díjain. Az új díjstruktúra az Erste jelenlegi diszkont szolgáltatásait (Hozamplaza) harmonizálja a Random díjaival, az új Online Üzletágban pedig már az Erste ügyfélkiszolgálási standardjai érvényesülhetnek. Ezeken a platformokon az ügyfelek eddig is egyfajta diszkont brókeri szolgáltatást kaptak, alacsonyabb díjakkal kereskedhettek egyes részvénypiacokon az internet keresztül, de számlájukhoz kijelölt bróker, üzletkötő vagy bankár nem tartozott. A Random ügyfelei hozzáférnek majd az Erste eddig számukra el nem érhető szolgáltatásaihoz, a rendszeres havi megtakarítástól a befektetési alapok széles köréig, használhatják kiterjedt fiókhálózatát, tanácsadói és szakértői csapatát, élvezhetik azokat az előnyöket, amit egy nagy kereskedelmi bank jelent.

 

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 35510 34980 36000 +0,03% 0 0 14 338 651 270 HUF 2026-03-13 17:09:54
MOL 3846 3818 3918 -1,94% 0 0 1 592 883 580 HUF 2026-03-13 17:05:08
MTELEKOM 2050 2000 2065 0,00% 0 0 1 291 363 965 HUF 2026-03-13 17:05:14
RICHTER 11880 11710 11940 +0,59% 0 0 1 685 851 300 HUF 2026-03-13 17:06:19
OPUS 514 507 516 +1,18% 0 0 49 051 212 HUF 2026-03-13 17:05:24
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Heves érzelmeket váltott ki az olajpiac – esett New York pénteken, és a héten is
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 08:00
A főbb amerikai tőzsdeindexek csökkenéssel zárták a hét utolsó munkanapját.
Részvény / Deviza / Áru Estek az európai tőzsdék, a BUX is mínuszban zárt
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 18:41
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 273,75 pontos, 0,22 százalékos csökkenéssel 121 754,84 ponton zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Nagyot fog káromkodni, ha meglátja ezt a forintárfolyamot
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 18:21
Gyengült pénteken a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
Részvény / Deviza / Áru Száz dollár alatt a Brent-olaj ára, pluszban nyitottak az amerikai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 16:59
Emelkedéssel kezdték a vezető amerikai tőzsdeindexek a pénteki kereskedést. A Dow Jones index 0,37 százalékkal, az S&P 500 index 0,59 százalékkal, a Nasdaq Composite index 0,50 százalékkal erősödött.
Részvény / Deviza / Áru A Molt ütötte meg a legjobban az olajválság, de az egész pesti tőzsde érzi
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 11:46
Csak a Richter tudott erősödni a vezető részvények közül péntek délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Hogyan lehet a következő hatalmas dobáson meggazdagodni?
Eidenpenz József | 2026. március 13. 10:52
Mit szólna hozzá, ha a már most is ijesztően gyors és hatékony mesterségesintelligencia-alkalmazások sebessége hirtelen százszorosára nőne? Márpedig ezen dolgoznak a tudósok, és meg is vannak az első eredmények. A nagy kérdés, hogyan lehet ebből kisbefektetőként részesedni? Vannak megoldások, de ez egy hosszú történet lesz.
Részvény / Deviza / Áru Mégsem állt meg az olajdrágulás, érzik a tőzsdék is
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 09:38
Újra 100 dollár felett az olaj. A BUX tartja magát, de nyugat-európai indexek gyengülnek péntek reggel.
Részvény / Deviza / Áru A forintot már az orosz olaj sem tudja megmenteni?
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 07:49
Az olajár máris csökkenni kezdett, de a forint gyengült csütörtök estéhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Az olajár hozta lefelé az amerikai tőzsdét
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 06:26
Komoly csökkenést hozott a csütörtök.
Részvény / Deviza / Áru Éppen sikerült 390 alatt maradnia az eurónak
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 18:38
Délelőtt még 386 forintért lehetett eurót venni, késő délután már 391 forint is volt az árfolyam. A nap végére azonban korrekció történt, és a reggeli szintnél minimálisabban zárt az euró-forint váltószám.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG