3p
Pluszból mínuszba mentek át a tőzsdék ma a legtöbb országban, az enyhe rossz hangulat a kereskedelmi háború miatt lehet. Az OTP napon belül új történelmi rekordot döntött, és a forint is folytatta menetelését. Nagyon megdrágult a kávé, de csak az egyik főbb fajta és csak a nyári mélypontokhoz képest.

A befektetőket alapvetően a kereskedelmi háború állása izgatja még mindig. Aggódnak a közelgő december 15-i dátum miatt, amikorra újabb vámok kivetését irányozták elő korábban a kínai termékekre.

A délelőtti optimizmus alábbhagyott délutánra, mostanra inkább a mínuszok dominálnak, bár nem olyan nagyok. A német DAX index például 0,6 százalékos eséssel, a francia és holland indexek azonban csekély emelkedéssel végeztek. Az USA-ban egy-két ezrelékkel csökkennek az indexek.

Itthon a BUX csak 0,2 százalékkal emelkedett ugyan, az OTP még kevesebbel. Viszont nap közben újabb történelmi csúcsot állított be. A bankrészvény még soha nem került 15 000 forintba. A Richter negyed, a Mol fél százalékkal ment fel. A forint is tovább erősödött, már csak 330,60 az euró ára.

További árfolyamok itt láthatók

Drágulnak az édességek?

Miközben a tőzsdék, legalábbis az indexek mostanában inkább szenvednek, az árupiacon újra és újra akadnak sztárok. Az egyik a kávé, pontosabban annak amerikai változata (arabica, C típusú). Ennek tőzsdei ára az idén nyáron 14 éve, 2005 óta nem látott gödörbe is leesett, 86-87 dollár közé.

Ma viszont több hetes kitartó emelkedés után 124 dollár fölé jutott, ami 44 százalékos emelkedés a mélypontról. Egy év alatt az áremelkedés 15 százalék, miközben mintegy húsz százalékkal drágult a csokoládé-alapanyag kakaó is. (Lásd a grafikont.)

A kakaó (naranccsal), az arabica kávé (kékkel), a cukor (zölddel) és a robusta kávé (feketével) tőzsdei ára. (Tradingview.com)

Az arabica kávét egyébként Amerikában vagy például Németországban fogyasztják előszeretettel tisztán, Magyarországon inkább robusta-arabica keverék a jellemző. A robusta fő piaca Londonban van, ám ez a kávéfajta egy év alatt egyáltalán nem drágult, sőt még olcsóbb is lett mintegy tíz százalékkal.

Az alapanyag nem minden

Ha ehhez még azt is hozzávesszük, hogy a cukor csak két százalékkal ment fel egy év alatt, akkor megállapíthatjuk: túl nagy veszély nem fenyegeti a karácsonyi édességek árszínvonalát. Főleg, mivel a végtermékekben az alapanyagok ára gyakorta eléggé alacsony. A szállítás, feldolgozás, csomagolás, adók, a kereskedelmi árrések nagyon sokat nyomnak a latban.

Arabica kávé (Tradingview.com)

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 46920 45930 46950 0,00% 0 0 9 759 531 600 HUF 2026-07-06 17:12:32
MOL 3938 3872 3938 +0,72% 0 0 1 856 562 084 HUF 2026-07-06 17:05:11
MTELEKOM 2676 2658 2688 +0,22% 0 0 898 978 268 HUF 2026-07-06 17:05:57
RICHTER 12300 12090 12330 +0,90% 0 0 1 815 909 960 HUF 2026-07-06 17:05:21
OPUS 371 358 371 +1,37% 0 0 29 070 837 HUF 2026-07-06 17:08:41
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Stoplisok háborúja: így mozgatja a foci-vb a Wall Streetet
Herman Bernadett | 2026. július 6. 19:03
Miközben Észak-Amerika stadionjaiban a világ legjobb labdarúgói küzdenek a trófeáért, a háttérben egy sokmilliárd dolláros tőzsdei meccs is zajlik. Bár a szurkolók többsége szerint a futballvilág csúcseseménye magukról a klubokról és a játékosokról szól, a Morgan Stanley, a London Business School és mások elemzései rámutatnak: a tőzsdén a valódi profitot egészen más szektorok viszik el.
Részvény / Deviza / Áru Fura napja volt a forintnak – nézze csak az árfolyamot!
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 18:38
Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben hétfőn estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Estére magára talált a BUX, itt az újabb csúcs
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 18:14
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 514,86 pontos, 0,36 százalékos emelkedéssel, 143 587,15 ponton történelmi csúcson zárt hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Felemásan ébredtek az amerikai befektetők, drágult az arany és az olaj
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 15:56
Vegyesen nyitottak az amerikai értékpapírpiacok hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Csak a Magyar Telekom tartja magát
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 14:42
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 0,21 pontos nyitás után csökkent hétfőn kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Ezt nézze: ezzel a kicsivel is nagyot megy a gyógyszergyártó
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 12:41
Így telt a kereskedési hét első napjának délelőttje a pesti börzén.
Részvény / Deviza / Áru Kilőtt az Apple legnagyobb partnere
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 10:56
Rengeteget hozott a konyhára egy az új technológia.
Részvény / Deviza / Áru Mikor durran végre nagyot a részvénypiaci lufi?
Eidenpenz József | 2026. július 6. 10:24
Sok éve emelkednek a részvényárfolyamok, a papírok értékeltsége az Egyesült Államokban olyan extrémnek tűnik, amilyen nagy krachok, összeomlások előtt szokott lenni. Az Egyesült Államok pedig rendszerint magával rántja a világ többi tőzsdéit is. Vajon a szakadék szélén táncol a piac, vagy lehet még pár jó éve? Vegyük a részvényeket, vagy kerüljük el messzire?
Részvény / Deviza / Áru Valami történt? Európa mintha teljes apátiában lenne
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 09:52
Laposan, csekély mozgásokkal kezdték a hetet a főbb európai piacok. A kereskedők talán már a tengerparton vannak.
Részvény / Deviza / Áru Elhasalt, millió vesztest termelt Trump kriptodevizája
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 09:28
Elképzelhetetlen mennyiségű pénzt buktak együttesen. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG