4p
Az újabb kamatcsökkentés és az MNB sajtótájékoztatója nyomán hitelen 307 forintig esett az euró ára, hogy aztán visszatérjen 308-ra. Az egyik nagy bankház 33 százalékkal emelte az OTP részvényeinek célárát, de az tovább birkózik a 6000 forintos határral. Szenvednek a nyersanyagok.

Ahhoz képest, hogy nyár van, egész eseménydús volt a tőzsdenap, főleg, ha a deviza- és árupiacokat is beleszámoljuk. Az MNB újabb kamatcsökkentése és az azt követő sajtótájékoztató, sőt már annak a híre is nagy lökést adott a forintnak, az euró a reggeli 310-ről 307 forintig esett, majd este 308-ra korrigált.

Az amerikai olaj, a WTI hosszú ideje először 50 dollár alatt nyitott, az arany is gyenge volt, miközben a dollár súrolta az 1,08-at az euróval szemben, ami három hónapja nem látott szint. Azután a dollár is újra gyengülni kezdett és a nyersanyagok is magukhoz tértek valamelyest. Süllyedt a török líra és a svájci frank is.

További árfolyamok>>>>>>

Az USA bizonytalanodott el

A Budapesti Értéktőzsde alaposan felülteljesítette az európai tőzsdéket, mintegy 0,5 százalékkal emelkedett. Az OTP 5900 forinton ragadt, bár aki ügyes volt, nap közben 5950-ért is el tudta adni. A Mol, a Richter és a Telekom egyaránt 0,6-0,7 százalékos pluszban zárt.

Európában nem volt jó a hangulat, a DAX index sokáig stagnált, majd az amerikai tőzsdék nyitása után velük együtt esett a mélybe, akárcsak a többi nyugat-európai index. Az USA-ban egyes nagy informatikai cégek gyorsjelentését várták, állítólag ezért bizonytalanodott el a piac, az IBM és az SAP uganis már csalódást okoztak. Mindenesetre az S&P 500 öt óra után 0,4 százalékos mínuszban volt, akárcsak a Nasdaq.

6500 az OTP célára

A Barclays Plc. megemelte az OTP-re vonatkozó célárát – számolt be róla a Bloomberg. Méghozzá egyből 33 százalékkal, 6500 forintra, felülsúlyozás ajánlással. Az elemzés készítői a hírügynökség szerint ezt megelőzően Budapesten jártak, és a kormány, illetve az MNB vezetőivel találkozva a szabályozási és makrokörnyezet javulásáról győződtek meg.

Főleg a bankszektorra neheződő nyomás csökkenését emelték ki, az Európában csúcstartó banki adó mérséklését. Megemlítik azt is, hogy a Moody’s a múlt héten a magyar bankok kilátását negatívról stabilra javította.

Két százalékkal a piaci ár alatt a konszenzus

Amint arról a Privátbankár beszámolt, júniusban a Societe Generale első elemzésében az OTP-t vásárlásra ajánlotta 6701 Ft-os célárfolyammal. A JP Morgan célára pedig 6950 forint a KBC Equitas szerint.

További árfolyamok>>>>>>>

„Habár az elmúlt hetekben több elemzőház is jócskán javított az OTP-re vonatkozó ajánlásán, a Bloomberg által gyűjtött elemzői célárak konszenzusa alapján még mindig csak 5776 forintot ér a bankpapír, ami egyébként két százalékkal múlja alul a piaci árat. Egyelőre úgy fest, hogy a piac is inkább 6000 forint alá értékeli a hazai bankpapírt” – írja az Equitas.

Újra 400 felett a Telekom

„Sikerült ismét 400 forint fölé emelkedni a Magyar Telekom részvényének, ami az utóbbi napokban komoly nyomás alatt volt” – újságolta el a Concorde Trading blogja. „A részvény alulteljesítő a versenytársakhoz képest, ráadásul fundamentális alapon is alulértékeltnek tartjuk (év végi célárunk 480 forint). Technikailag a 430-433 forint körüli szintek is elérhetők lehetnek. Ha a részvény visszaesne 390 forintra, akkor lezárnám a pozíciót” – írja Sinka Csaba.

Mindössze százezer ügyfél jelezte, hogy nem ért egyet a kétoldalú szerződésmódosítással, ami lényegében díjemelést jelentene – írja az Erste Befektetési Zrt. a Magyar Telekomról, amelynek ötmillió mobil előfizetője van. Arra lehetett számítani, hogy jóval többen utasítják el a szerződésmódosítást. A hír kedvező a Magyar Telekomra nézve, mert nem módosítja érdemben a bevételi terveket.

Óvakodj az aranytól

„Az arany árfolyama is szépen szánkázik lefelé. Mindenki azon spekulál, hogy kell-e már vásárolni. Úgy tűnik, hogy egyelőre nem” – írja az Erste az aranyról. A piaci pletykák szerint árfolyamát egy „öt tonnás kínai piaci eladás zúzta be”, ami után nem tudott magához térni.

Egyelőre úgy néz ki, hogy a keresleti oldal nem elég izmos a nyersanyagok csökkenő trendjének megállításához, ami jó a világgazdaság növekedési kilátásainak szempontjából – teszik hozzá.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 40500 39800 40990 +0,35% 0 0 20 542 516 380 HUF 2026-02-06 17:10:15
MOL 3942 3884 4026 -0,95% 0 0 5 356 519 932 HUF 2026-02-06 17:12:24
MTELEKOM 1982 1954 1994 +0,30% 0 0 991 535 734 HUF 2026-02-06 17:05:06
RICHTER 11480 11120 11570 +1,32% 0 0 3 211 365 530 HUF 2026-02-06 17:07:57
OPUS 550 546 554 +0,18% 0 0 199 099 391 HUF 2026-02-06 17:05:26
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Összejött a kétéves csúcs a forintnak
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 19:40
Visszaesett az euró árfolyama a 2023 decemberi szintjére a forinttal szemben: napközben 377 közelében is járt. A dollár estére ismét 320 forint alá csökkent, ez azonban még magasabb a múlt heti szintnél.
Részvény / Deviza / Áru Belehúzott a Richter-árfolyam a hétvége előtt
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 18:14
Visszakapaszkodott a BUX-index 130 ezer fölé, és végül minimális emelkedéssel zárta a hét utolsó kereskedési napját. A Richter délutánra tartogatta az emelkedést, a vezető részvények közül a gyógyszergyártó árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Jó a hangulat a Wall Streeten, az arany pedig ismét az 5000 dollárt közelíti
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 16:23
Pénteken 1,65 százalékkal emelkedett az arany határidős jegyzése, ezzel a múlt heti rali után ismét 5000 dollár közelében áll az árfolyam. Az amerikai tőzsde vezető indexei egyaránt emelkedéssel nyitottak.
Részvény / Deviza / Áru Egyre távolodnak a 4000-es szinttől a Mol-részvények
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 14:54
Csökkent a BUX-index és a vezető részvények is gyengültek pénteken délutánig. A Mol-árfolyam esett vissza a legnagyobb mértékben. 
Részvény / Deviza / Áru Jó hírt kaptak a kávéimádók
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 13:25
Öthavi mélypontra csökkent az arabica ára az Intercontinental Exchange (ICE) New York-i jegyzésében arra az előrejelzésre, hogy a kávéfajta legnagyobb exportőre, Brazília termése jelentősen nő az idén tavalyhoz képest.
Részvény / Deviza / Áru Csúnya bukfenc a tőzsdétől, nem így indult ez a nap
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 11:45
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 0,65 pontos nyitás után csökkent pénteken délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Fekete csütörtök, halálspirál – már megint vége a bitcoinnak
Eidenpenz József | 2026. február 6. 11:34
Újabb fekete nap volt a kriptovaluta-piacon, a  bitcoin közel másfél éve nem látott mélységekbe süllyedt, és még simán zuhanhat tovább. Az okok számosak lehetnek, közük Donald Trumppal és az Epstein-aktákkal, összeesküvés-elméletekkel és halálspirállal. Megvalósulni látszik a forgatókönyv, amely négy évente ismétlődő esésektől és emelkedésekről szól, de ezekből a bitcoin előbb-utóbb mindig felállt.
Részvény / Deviza / Áru Eddig a magyar tőzsde hátát nézi Európa
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 09:29
Emelkedéssel nyitott a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe.
Részvény / Deviza / Áru Nem lesz boldog, ha meglátja, mennyit ér egy forint
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 07:25
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben péntek reggel az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Esett New York, a piac most nem vette meg az AI-sztorit
Imre Lőrinc | 2026. február 6. 06:45
Gyengüléssel zártak csütörtökön az Egyesült Államok irányadó tőzsdemutatói.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG