3p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Közel-keleti háborús feszültség, amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalások, elnökválasztás az USA-ban, Brexit, idehaza az 5 másodpercen belüli pénzutalás – hétfő reggel kollégánk úgy vélte, e témák bizonyosan foglalkoztathatják az idén a pénzügyek iránt érdeklődőket, a befektetni szándékozókat.
Fotó: EPA / Roman Pilipey

Csabai Károly, az Mfor.hu és a Privátbankár.hu szakújságírója a Trend Fm Reggeli Monitor című műsorában beszélt a tőke- és pénzpiaci kilátásokról.

A 2020-as év várható pénz- és tőkepiaci forgatókönyve már az új év második munkanapján átíródott. Január 2-án még úgy tűnt, minden folyik tovább az óévben megszokott mederben, hiszen a tőzsdék újabb rekordokat állítottak fel. Csakhogy aznap éjjel az amerikaiak dróntámadást intéztek Irakban lévő iráni potentátok ellen, amelyre a közel-keletiek válaszoltak is. Ez érthetően visszarántotta az árfolyamokat, egyúttal egy lényeges bizonytalanság-tényezőt hozott létre az idei évre.

Valamelyest háttérbe szorítva az addig első számúnak tekinthető faktort, az amerikai-kínai kereskedelmi purparlét. Amelynek első szakaszára a múlt év végén sikerült pontot tenni, ám ez csak egy részleges megállapodás, amelynek szentesítésére e hét szerdán kerülhet sor, a második szakasz azonban rázósabbnak ígérkezik. Kiszámíthatatlan ugyanis, mit tartogatnak a tarsolyukban a kínaiak. Valamivel nagyobb eséllyel lehet fogadni arra, hogy a novemberben esedékes amerikai elnökválasztáson újrázásra készülő Donald Trump megpróbálja elhúzni a paktumot, hogy addig is hangoztathassa, ő tudja azt végleg lezárni.

Már megszokhattuk, hogy a napjaink európai szappanoperájává előlépett Brexitben semmit nem szabad elkiabálni, most viszont nagyon úgy tűnik, hogy az Egyesült Királyság január 31-ei EU-s kilépése már kész tényként kezelendő. Még ha természetesen maradt kérdés az azt követő időszakra is, a britek nélküli unió ugyanis számos hatással jár, köztük olyanokkal, amelyek ma még nem felmérhetőek.

Idehaza március idusa helyett 2-ára kell figyelnünk, aznaptól ugyanis öt másodpercen belül célba kell érni az egyik bankból a másikba átutalt pénznek. A bankok állítják, hogy ez meg is valósul, azaz nem ismétlődik meg az a csúfság, ami tavaly, miszerint a 2019. július 1-jére beütemezett indulást nyolc hónappal el kellett halasztani. A zökkenőmentes startra utal, hogy a hangsúly ma már arra helyeződött át, vajon lesz-e díjmentes az elektronikusan kezdeményezett átutalás. Az MNB erre ösztökél, a bankok viszont ezt csak akkor lennének hajlandók teljesíteni, ha a kormány kezdeményezné a tranzakciós illeték és az ingyenes készpénzfelvétel eltörlését.

A teljes beszélgetést itt hallgathatja meg:


Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 38480 37600 38500 +1,93% 0 0 17 638 714 040 HUF 2026-01-16 17:05:13
MOL 3532 3462 3576 +1,09% 0 0 7 473 258 214 HUF 2026-01-16 17:13:40
MTELEKOM 1920 1900 1920 +1,05% 0 0 446 488 350 HUF 2026-01-16 17:05:01
RICHTER 10470 10360 10490 +1,16% 0 0 2 495 427 440 HUF 2026-01-16 17:05:23
OPUS 548 545 553 0,00% 0 0 138 440 614 HUF 2026-01-16 17:05:24
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Szánkózni ment a forint pénteken
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 18:21
Alig volt érdemi elmozdulás az árfolyamokban.  
Részvény / Deviza / Áru Durroghatnak a pezsgők, újabb történelmi csúcs született Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 18:14
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1631,31 pontos, 1,35 százalékos emelkedéssel, 122 311,20 pontos új történelmi csúcson zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Belehúzhatnak az amerikai tőzsdék a nagy leállás előtt
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 16:16
Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Hurráhangulat a pesti tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 11:56
Emelkedés, és még több emelkedés.
Részvény / Deviza / Áru Elfüstölhet a pénzünk egy politikai aktivista miatt – újabb leállás jön
Czwick Dávid | 2026. január 16. 10:28
Alig több mint két hete az újévi ünnepnap miatt álltak le a pénzpiacok világszerte, előtte pedig karácsonykor. Ezúttal az Egyesült Államokban lesz teljes leállás és erről leginkább egy egykori politikai aktivista tehet. A hétvégével együtt így három napig nem lesz tőzsdei kereskedés az USA piacain, ami akár saját befektetéseinket is veszélyeztetheti. Ismét készülni kell a volatilitásra és a pozíciók óvatos menedzselésére.
Részvény / Deviza / Áru Visszafogott a hangulat az európai tőzsdéken, a BUX is húzza a lábát
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 09:38
Nyitás utáni helyzetjelentés péntek reggel.
Részvény / Deviza / Áru Befagyott péntekre a forint is
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 07:44
Ennyiért adják pénteken az eurót, a dollárt és a svájci frankot.
Részvény / Deviza / Áru Visszapattant az amerikai tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 06:32
Jól zártak csütörtökön a főbb mutatók.
Részvény / Deviza / Áru A forint is érzi, hogy kicsit engedett a tél szorítása
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 19:12
Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben csütörtök estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru A tőzsdén nem volt szürke ez a nap, soha nem történt még ilyen
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 17:49
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 28,3 pontos, 0,02 százalékos emelkedéssel 120 679,89 pontos történelmi csúcson zárt csütörtökön.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG