Az átszervezésre azért lesz szükség, mert az Európai Unió előírja a tagországoknak, hogy kötelesek biztosítani a háztartások és az ipar számára a gázellátást. A zágrábi kormány ezért úgy döntött, hogy a több éve veszteséges, az INA tulajdonában lévő közszolgáltató cég helyet három évig a HEP fog szolgáltatni - jegyezte meg a miniszter.
Nem fog drágulni a gáz
A miniszter kijelentette, hogy a háztartások számára nem lesz áremelés, ami szerinte biztosan megtörtént volna, ha az ellátók a szabadpiacon vásárolták volna a gázt.
Reményét fejezte ki, hogy az INA pozitívan fog viszonyulni a várható kormánydöntéshez.
A veszteséges gázüzletág átvételéről szóló keretszerződést 2009. január 30-án írta alá a Mol, a horvát kormány és a Plinacro állami tulajdonú gázvezeték-üzemeltető vállalat. Abban állapodtak meg, hogy a Plinacro 514 millió kunáért (20,15 milliárd forint) megveszi az INA okoli gáztárolóját, a gázkereskedelmi tevékenység értékesítésére vonatkozó szerződést pedig 2009. július 1-jéig kell megkötni.
Elutazott Genfbe JD Vance amerikai alelnök szombaton, hogy bekapcsolódjon az Iránnal kezdődő tárgyalásokba.
Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el
350 vagy 400? Forintpálya az olajválság, a kamat és az euróálom között – Interjú




