Az utóbbi napokban újból emelkedésnek indultak a gázárak. Olyannyira, hogy a nemzetközi ügyletek elszámolásánál irányadó TTF-típus rotterdami tőzsdén jegyzett egy hónapos kontraktusának az árfolyama hétfő délelőtt a 40 eurós szintet is megközelítette.
Ennek oka a KBC Equitas elemzői szerint, hogy a norvég gázmezőkön folyó karbantartási munkálatok meg lettek hosszabbítva július 10-ig, noha eredetileg már ezen a héten be kellett volna fejeződniük a munkálatoknak. A magasabb gázárak a forintra nézve gyengítő hatással lehetnek, mivel a gáz importja jelentős mértékben lecsökkenti a külkereskedelmi mérleget.

A múlthetihez képest, egyelőre kevésbé tűnik sikeresnek az ukrán művelet.
Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el




