2p

Csúcson a forint, visszatér a bizalom: mire számíthatnak a hazai befektetők? A változások a magyar tőzsdét is elérik?

Online Klasszis Klub élőben Szalay-Berzeviczy Attilával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, a BÉT korábbi elnökét!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Azt hihetnénk, ha valamitől, akkor az atomháború rémétől pánik tör ki a tőkepiacokon - hogy lehet, hogy ez mégsem következett be?
Kim Dzsongun tábornokai körében a Hvaszong-14 kilövésekor az észak-koreai hírügynökség fotóján.

Egyre nagyobb a feszültség az Egyesült Államok és Észak-Korea között: két atomhatalom feszül egymásnak, mindkettő kölcsönösen nukleáris csapással fenyegeti egymást. A legfrissebb fejleményekről itt írtunk.

Azt hihetnénk, ha valamitől, akkor az atomháború rémétől pánik tör ki a tőkepiacokon - hogy lehet, hogy ez mégsem következett be?

A Bloomberg által megkérdezett piaci szakértők meglehetősen egyszerű választ adtak: nem lehet beárazni egy "kihalási eseményt". (Ez az élővilágban a Wikipedia szerint nagyszámú faj rövid idő alatt bekövetkező kihalását jelenti, a leghíresebb kihalási esemény a dinoszauruszok eltűnése volt mintegy 65 millió évvel ezelőtt.)

Márpedig egy atomtámadás valami ilyesmihez vezetne, a koreai félsziget nagy részén legalábbis biztosan - véli Timothy Ash, a Bluebay Asset Management szakértője (az ő neve egyébként ismerősen csenghet: korábban több intézménynél is a feltörekvő piacokat elemezte, többek közt a Nomuránál, a Standard Banknál vagy a Royal Bank of Scotlandnél, így gyakran olvashattunk tőle Magyarországra vonatkozó "londoni elemzéseket" is).

Mark Mobius, a Templeton befektetési guruja - ahogy a Bloomberg hívja, a feltörekvő piaci befektetések apostola - is hasonló következtetésre jutott. Még májusban úgy fogalmazott a nukleáris konfliktusról: úgyse tehetünk ellene semmit - ha valami ilyesmi kitör, egyébként is vége mindannyiunknak.

Talán ennek köszönhető, hogy idén a vezető dél-koreai részvényindex, a Kospi legrosszabb napjáért július 28-án kizárólag a tech-részvényektől történő globális elfordulás a felelős, a zuhanásnak semmi köze nem volt a geopolitikai eseményekhez.

Bármit is mond a fősodratú média, a világgazdasági válság által gerjesztett feszültség a mai napig benne van a rendszerben, csak átalakult geopolitikai, biztonságpolitikai feszültséggé - véli külpolitikai szakértőnk. Nem véletlen, hogy hivatalos ENSZ-háttéranyagok foglalkoznak a nukleáris konfliktusok növekvő esélyével. Ki lő majd először? Túlélhetjük? Vajon Észak-Koreától tényleg kell félnünk? Válaszok itt >>

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 40970 40880 42110 -1,66% 0 0 15 042 643 300 HUF 2026-05-13 17:05:16
MOL 3980 3980 4146 -2,93% 0 0 3 815 882 676 HUF 2026-05-13 17:05:10
MTELEKOM 2480 2446 2496 +2,56% 0 0 2 577 554 616 HUF 2026-05-13 17:05:24
RICHTER 12380 12260 12480 +0,08% 0 0 1 938 548 970 HUF 2026-05-13 17:05:08
OPUS 299 292 315 +0,34% 0 0 73 304 678 HUF 2026-05-13 17:05:45
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Gyengén muzsikált szerdán a BÉT
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 17:41
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1413,68 pontos, 1,07 százalékos csökkenéssel, 131 071,24 ponton zárt szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Nem mindenkinek indult jól a nap tengerentúlon sem
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 15:58
Vegyesen nyitottak az amerikai értékpapírpiacok szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Vészjelzést adott a szakértő: aggasztóbb az olajpiaci helyzet, mint azt bárki gondolná
Czwick Dávid | 2026. május 13. 15:16
Alábecsülik az olajpiac kínálati kockázatait egy vezető elemző szerint. Miközben a világ a már így is a hízó olajárakat figyeli, a mélyben recseg-ropog az ellátási lánc. A vészjelzés egyértelmű: a tartalékok fogynak, a feszültség nő, és a felismerés pillanatában fájdalmas árrobbanás jöhet. Mik a kilátások? Mi az, ami hűthetné a kedélyeket és fékezhetné a további ugrásokat az olajáraknál? Íme, a részletek!
Részvény / Deviza / Áru Eddig csak egy részvény hasít a parketten
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 14:49
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 1,63 pontos nyitás után csökkent szerdán kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Feltámadt a budapesti tőzsde csütörtök délelőtt
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 11:47
De nem minden cég részvényesei örülhettek.
Részvény / Deviza / Áru Bekezdtek az európai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 10:01
Optimista a hangulat szerda reggel.
Részvény / Deviza / Áru Mi történt szerda reggel a forinttal? Mutatjuk!
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 07:51
Háromból két nagy pénznemmel szemben erősödni tudott, de eggyel szemben gyengült.
Részvény / Deviza / Áru A vártnál magasabb infláció sem tett jót az árfolyamoknak
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 06:29
Három indexből kettő csökkent.
Részvény / Deviza / Áru Csökkent a Magyar Telekom bevétele, mégis nőtt a profit
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 18:54
Erős kereslet húzta fel az eredményt.
Részvény / Deviza / Áru Mit szólt a kormányalakításhoz a forint?
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 18:11
Új korszak indult, de kedden gyengült a forint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG