3p
A BÉT vezérigazgatója 5 milliós pénzbírságot szabott ki a Business Telecomra, és le is fokozza a részvényét.

A botránypapírt a tőzsde Prémium kategóriájából átsorolják a Standard kategóriába. Az átsorolást követő 1 éven belül nem is kérheti a társaság, hogy visszahelyezzék. A BUX és a BUMIX indexből már november 21-én kikerült a papír.

A tőzsde egyúttal felszólítja a kibocsátót, hogy a jövőben fokozottabban ügyeljen a szabályzat betartására, valamint a tőzsde felé fennálló tartozásait haladéktalanul rendezze - több tételben több mint 7 millió forinttal tartoznak a BÉT közleménye szerint.

A tőzsde és a felügyelet szerepét betöltő MNB számos határozatban figyelmeztette már a BTelt a tőzsdei szabályok, a tájékoztatási kötelezettség teljesítésére, több bírságot is kapott már a társaság, már kétszer fel is függesztették a kereskedést papírjaival - jelenleg is tart a legutóbbi felfüggesztés, nem lehet kereskedni a társaság papírjaival a BÉT-en, mivel a felfüggesztés okaként az MNB határozatában megjelölt rendkívüli tájékoztatást még mindig nem adta ki a cég.

A tőzsde arra is felhívja a figyelmet: magas a közkézhányad, a december 30-i állapot szerint a részvények 62,8 százaléka foroghat a tőzsdén (foroghatna, ha nem lenne felfüggesztve).

Rengeteg a baj

Már régóta nagyon nagy gondok voltak a Business Telecom háza táján, ezért nem is igazán meglepő, hogy a társaság közgyűlése nemrég profilváltásról és kivonulásról döntött.

Magyar Telekom is pereli a BTelt elmeradt szolgáltatási díj és járulékai miatt, több mint 944 millió forint a pertárgy.

Mint emlékezetes, az MNB 2014. szeptember végén már figyelmeztette és felszólította a BTel-t a rendkívüli tájékoztatással kapcsolatos jogszabályi rendelkezések betartására, illetve a feltárt jogszabálysértések miatt 2,5 millió forint felügyeleti bírság megfizetésére is kötelezte.

A cég jelentése szerint a bő félmilliárdos nyereségből szűk félmilliárdos veszteség lett. Az árbevétel nőtt, de a részvényárfolyam több mint 90 százalékot esett egyetlen év alatt.

A cég papírjai még a Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájában forognak, azonban kikerültek a BUX és a BUMIX indexből november 21-én. A BÉT vezérigazgatója az index bizottság javaslatára azért döntött így, mert a társaság sorozatosan megszegte a tájékoztatási kötelezettségeit.

November közepén közel egy teljes napra leállt a cég országos szolgáltatása, a honlapja és ügyfélszolgálata is elérhetetlenné vált - az ügy pikantériája, még a Budapesti Értéktőzsdét sem lehetett telefonon elérni, mert a BTel szolgáltatásait használják. Ezzel az üggyel kapcsolatban sem volt kielégítő a tájékoztatás a felügyelet szerint.

Korábban egyszer már az MNB felfüggesztette a társaság részvényeinek kereskedését, mivel a kibocsátó megsértette a rendszeres tájékoztatási kötelezettségre vonatkozó előírásokat. A jegybank 5 millió forint bírságot is kiszabott a cégre.

Nemrég arról is beszámoltunk: Timur Rahimkulov nagybefektető egymilliárd forintért cserébe próbálhatja meg felfuttatni a BTelt.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 42490 41500 42490 +3,94% 0 0 18 454 723 960 HUF 2026-06-12 17:05:14
MOL 3826 3820 3960 -2,65% 0 0 2 037 486 054 HUF 2026-06-12 17:07:25
MTELEKOM 2730 2702 2740 +1,49% 0 0 2 457 863 112 HUF 2026-06-12 17:05:16
RICHTER 11930 11700 11950 +2,40% 0 0 1 102 608 070 HUF 2026-06-12 17:05:24
OPUS 347 333 374 -5,83% 0 0 95 624 670 HUF 2026-06-12 17:11:49
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Csúcsot döntött a forint az euróval szemben
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 18:46
Erősödött pénteken a magyar fizetőeszköz a főbb devizákkal szemben a délelőtti jegyzéséhez képest a bankközi piacon. A forint az euróval és a svájci frankkal szemben idei legerősebb árfolyamát érte el.
Részvény / Deviza / Áru Szépen zárta a hetet a BUX
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 18:15
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 2195,99 pontos, 1,64 százalékos emelkedéssel 135 724,68 ponton zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Nyögvenyelősen indult a nap az amerikai tőzsdéken
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 16:44
Vegyesen nyitottak az amerikai értékpapírpiacok pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Csányi Sándor lehet elégedettebb, mint Hernádi Zsolt
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 15:15
A Budapesti Értéktőzsdén szárnyaló blue chipek közül az OTP jobban drágul nemcsak a Molnál, hanem a Magyar Telekomnál és a Richternél is.
Részvény / Deviza / Áru SpaceX-tőzsdei bevezetés: határ a csillagos ég?
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 12:33
A SpaceX iránt óriási az érdeklődés. A Rocket Lab mintáját követi a cég.
Részvény / Deviza / Áru Valami bűzlik? Ha Putyinék ezt tényleg meglépték, beleremeghet az aranypiac
Czwick Dávid | 2026. június 12. 11:58
Vlagyimir Putyin Oroszországa egyetlen mozdulattal gallyra vágja az arany piacát? Az orosz elnök egyik tárcavezetője nemrég brutális „manőverrel” sokkolta még a tapasztalt profikat is. Az elmúlt időszakban az iráni konfliktus miatt már így is sanyargatott arany árfolyamának akár a kegyelemdöfést is jelentheti, ha helytálló az orosz elnök emberének közlése. Mindenki dobja előbb az aranyat, majd a maradék nemesfémet? Mutatjuk, hogy mit érdemes tudni a részletekről!
Részvény / Deviza / Áru Félidőben is jó formában a magyar tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 11:48
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe dél előtt nem sokkal, 135 305 ponton állt, 1,3 százalékos pluszban. A részvénypiac forgalma délelőtt 7,3 milliárd forint volt. 
Részvény / Deviza / Áru Emelkedő pályára állt a hazai értéktőzsde is
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 09:36
Az általános nemzetközi hangulatot meglovagolva, erősödéssel indította a hét utolsó kereskedési napját a Budapesti Értéktőzsde is. A főbb részvények egyaránt emelkednek az „iráni hangulatra.” 
Részvény / Deviza / Áru Európa reménykedik az iráni békében
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 09:26
Követve a tegnap esti amerikai zárást, és a ma hajnali ázsiai eufóriát, az európai tőzsdék is erősödéssel nyitottak.
Részvény / Deviza / Áru Ha Tump épp nem bombáz, a forint erősödik
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 07:01
Jót tett a forintnak, hogy eljöhet az iráni béke.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG