Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
3p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

Az ingatlanbefektető Appeninn Holdingban patinás szereplő jelent meg nagytulajdonosként.
Székely Gábor, az Appeninn operatív igazgatója a Privátbankár.hu és a Budapesti Értéktőzsde közös rendezvényén 2017. februárjában. Fotó: Izsó Márton / Privátbankár.hu

Tőzsdén kívüli, illetve tőzsdei ügyletek révén összesen 5,92 százalékos tulajdont szerzett az Appeninn Holding Nyrt.-ben az OTP Ingatlanbefektetési Alap – derül ki a BÉT honlapján közzétett tájékoztatásokból. (Ezzel választ kaptunk arra a kérdésre, miért függesztették fel a kereskedést a társaság részvényeivel hétfőn. A BÉT friss közleménye szerint 14:30-tól újra lehet kereskedni a papírral, jó esélyt látunk rá, hogy emelkedni fog az árfolyam a bejelentés hírére.)

A Konzum Nyrt. tájékoztatása szerint tőzsdén kívüli ügylet (OTC) keretében 2.020.372 darab Appeninn törzsrészvényt értékesített az OTP Ingatlanbefektetési Alapnak, amely 4,94 százalékos tulajdont jelent. Az OTP Ingatlan Befektetési Alapkezelő Zrt. a mai napon arról tájékoztatta az Appeninn Holding igazgatótanácsát, hogy a kezelésében lévő OTP Ingatlanbefektetési Alap tőzsdei ügyletek során további 400.000 darab Appeninn törzsrészvényt vásárolt, mellyel mindösszesen 5,92 százalékra növelte tulajdonát a társaságban.

Fontos üzenet

„Az Appeninn és a Konzum-Opus csoport életében is mérföldkövet jelent a tranzakció” – írta a Privátbankár.hu-nak Jászai Gellért, a Konzum Nyrt. elnök-vezérigazgatója. “Magyarország egyik legnagyobb ingatlanalapja kizárólag olyan eszközökbe fektet, amelyektől értékteremtést és magas hozamot vár, úgy vélem ez egy fontos üzenet részvényeseinknek, a potenciális befektetőknek és a tőkepiaci szereplőknek is” - tette hozzá Jászai Gellért.

Komoly bevásárlási láz az Appeninnél

A Konzum-csoport megjelenésével az Appeninn dinamikus növekedési pályára állt az elmúlt hónapokban. Saját létesítménykezelő-üzemeltető cég indítása mellett a társaság portfólió tisztításba kezdett, illetve számos nagy értékű ingatlan megszerzését jelentette be – Ü48 Irodaház, Andrássy palota, Andrássy út 105., és 18 Spar üzlet. Ezen tranzakciók lezárását követően - az OTP Ingatlanbefektetési Alapnak értékesített részvénycsomagtól függetlenül – a Konzum csoport tulajdonrésze újra 50% felett lesz a tőzsdei társaságban - írták friss közleményükben.

Az Appenin legnagyobb tulajdonosa 2017 októbere óta a Mészáros Lőrinc érdekeltségi körébe tartozó Konzum és a Konzum PE Magántőkealap. A most bejelentett tranzakció eredményeképpen a Konzum csoport Appeninnben fennálló részesedése 46,46 százalékra csökkent, és 5,92 százalékos nagytulajdonosként megjelent az OTP Ingatlanalap.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 29010 28830 29200 +0,03% 0 0 10 675 189 730 HUF 2025-09-16 17:07:44
MOL 2800 2786 2826 -0,43% 0 0 2 910 501 656 HUF 2025-09-16 17:10:25
MTELEKOM 1860 1854 1898 -1,90% 0 0 334 703 250 HUF 2025-09-16 17:05:04
RICHTER 9895 9895 10160 -2,42% 0 0 2 291 827 620 HUF 2025-09-16 17:05:26
OPUS 552 540 554 +1,28% 0 0 114 282 011 HUF 2025-09-16 17:05:09
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Lesántult az eurótól a forint, alig mozdult kedden
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 19:05
Az euróval szemben nem mozdult a forint kedden, de a dollárral és frankkal szemben igen.
Részvény / Deviza / Áru A Richter kútba ugrott tőzsdezárásra
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 17:59
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 762,74 pontos, 0,76 százalékos csökkenéssel 99 877,82 ponton zárt kedden.
Részvény / Deviza / Áru Kamatcsönkkentésre várva pluszban nyitottak az amerikai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 16:15
Pluszban indítottak az amerikai tőzsdék.
Részvény / Deviza / Áru Hull a Richter, mint az őszi légy
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 15:04
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a mínusz 0,06 pontos nyitás után csökkent kedden kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Visszacsúszott a BUX: veszélyben a 100 ezer pontos álomhatár
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 11:33
Az európai hangulattal összhangban, a hazai tőzsde sem találja az irányt felfelé.
Részvény / Deviza / Áru Megemelte az Erste ennek a blue chipnek a célárát
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 10:50
Leminősítés mellett 2050 forintra emelte a Magyar Telekom célárát az Erste
Részvény / Deviza / Áru A stabilcoinok léte garantálhatja a dollár és Amerika szerepét a világgazdaságban
Solymos Márton (willy fog) | 2025. szeptember 16. 10:11
Nyáron elfogadták Amerikában a „zseni” szabályozást, amely új kapcsolatot jelent a kriptodevizák és a hagyományos pénzrendszer közt. A szabályozás komoly hullámokat kavart, a tradicionális szolgáltatók lobbizni kezdtek a kriptós szolgáltatók ellen, míg az Uniós döntéshozók a digitális euró bevezetésének ütemezését sürgetik. A tét nem kicsi, a fizetési szolgáltatások következő generációjának mögöttes devizája galvanizálhatja a dollár és Amerika szerepét a világgazdaságban. A cikk a Hold Alapkezelő blogján jelent meg.
Részvény / Deviza / Áru Óvatosan mozog a hazai tőzsde, nem úgy, mint a japán
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 09:25
Stagnálással nyitott, majd kicsit vonatozott a hazai tőzsde.
Részvény / Deviza / Áru Belakta magát a forint 390 alá
Imre Lőrinc | 2025. szeptember 16. 07:22
Alig változott a forint árfolyama kedd reggelre.
Részvény / Deviza / Áru A pozitív kínai hírek emelték a tőzsdéket a Wall Streeten
Imre Lőrinc | 2025. szeptember 16. 06:20
Emelkedtek a vezető amerikai részvényindexek a legutóbbi kereskedési napon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG