3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A keddi csúnya esés után az USA-ban stabilizálódtak az árfolyamok. Európában azonban tovább tartott a rossz hangulat, sok index fél-egy százalékkal tovább esett, köztük a BUX is. Nálunk a Richter és az OTP esett nagyot, a Mol viszont emelkedett. Kissé gyengült a forint, megint olcsóbb az olaj.

Reggel Ázsia is követte az előző napi amerikai zuhanást egy méretes eséssel, majd az európai indexek is jókora mínusszal nyitottak. A nap végére az esés mérséklődött, így a német index 0,5, a francia 0,2, a brit 0,7 százalékos mínuszban végzett. Varsó most nagyobbat esett 1,3 százalékkal, a BUX index pedig itthon 0,7 százalékkal csúszott le.

A Mol 0,7 százalékkal felfelé mozdult el, 20 500 forinton búcsúzott. Az OTP 1,1 százalékkal 8210-re, a Richter 1,7 százalékkal 6330-ra, a Telekom 0,8 százalékkal 484 forintra süllyedt. A forint gyengült, 30-40 fillérrel feljebb, 308,90 forinton állt az euró. A dollár esett, de most nem az euróhoz, hanem a jenhez képest, a dollár/jen 0,7 százalékkal 111 alá zuhant.

Trump körül forog

Az olaj egy rossz készletadat nyomán egy százalék feletti esésben is volt, este azonban már csak 0,2-0,3 százalékos mínuszban járt. Az arany és az ezüst újra erősödik.

Az amerikai indexek vegyesen alakultak, az S&P 500 és a Nasdaq 1-2 ezrelékes pluszban, a Dow Jones 0,2 százalékos mínuszban van. "Túl sokat vártak a piacok Donald Trumptól? Ez itt a kérdés" - hangzott el reggel a Bloomberg Rádióban. Miután az amerikai részvénypiac az elnökválasztás óta nem látott mértékben zuhant tegnap, sokan attól tartanak, véget ért a Trump-rali. A befektetők csalódottak, amiért a beígért gazdaság-élénkítés nem halad.

Se Szenátus, se Képviselőház

Villámháború helyett bozótharc Trump politikája – írta ma a Concorde Trading blog. Az egészségügyi reform tervezett csütörtöki szavazása előtt a Képviselőházban sem sikerült meggyőznie a képviselőket, korábban a Szenátusban is kétségessé vált a siker. Így még jobban csúszhat a tervezett adóreform, költségvetési élénkítésről már eleve kevesen beszélnek. Egy sikeres csütörtöki szavazás viszont ismét a vételi oldalt erősíthetné a részvénypiacon.

Megkezdődött a korrekció az Erste Befektetési reggeli hírlevele szerint. Azt gondolják, hogy egyenesen profitrealizálás jött, s még folytatódhat is, mivel továbbra is nagy a bizonytalanság a Trump-féle gazdaságpolitika körül.

Nagyobb esés jön?

Úgy tűnik, hogy a tegnapi kereskedési napon először megtört a Donald Trump által keltett optimizmus, ugyanis megválasztása óta a legnagyobb esést mutatta be a részvénypiac. Minden főbb részvényindex több mint egy százalékos esést mutatott és közben nagyon fontos emelkedő trendvonalakat törtek le. Ezzel akár nagyobb tér is megnyílhat a csökkenés előtt. A kockázatkedvelőbbek „akár meg is lovagolhatnak egy ilyen rövid távú lefele korrekciót, hangsúlyozottan szigorú kockázatkezelést követve” – írják.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 36250 35780 36790 -0,58% 0 0 15 289 073 810 HUF 2026-03-19 17:05:20
MOL 3810 3780 3834 +1,28% 0 0 3 757 079 090 HUF 2026-03-19 17:12:53
MTELEKOM 2010 1988 2040 -0,74% 0 0 1 871 150 833 HUF 2026-03-19 17:08:35
RICHTER 11690 11540 11810 -1,60% 0 0 2 236 569 860 HUF 2026-03-19 17:05:38
OPUS 499 496 503 -0,10% 0 0 47 733 715 HUF 2026-03-19 17:05:28
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Pocsék nap vagy fordulat? Így zárt a forint
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 18:29
Estére valamennyire magára talált a magyar fizetőeszköz. 
Részvény / Deviza / Áru Az olajár-emelkedés mentette meg a Molt
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 18:11
Nemzetközi hangulat húzta le a BUX-ot. 
Részvény / Deviza / Áru Mínuszban az amerikai tőzsdék, a gázár az egekben
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 15:42
Az európai gáz ára rekordot dönt.
Részvény / Deviza / Áru Esésbe fordult a magyar tőzsde, csak a Mol tartja magát
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 14:52
Közel 1 százalékot bukott a BUX fél nap alatt.
Részvény / Deviza / Áru Kiderült: Trumpnak igenis fáj az, ami pénzesővel kényezteti a tőzsdehuszárokat
Czwick Dávid | 2026. március 19. 14:39
Akármennyire hangosan üzeni is Donald Trump a világnak, hogy hidegen hagyja a kőolaj árának megállíthatatlan vágtája, a színfalak mögött egészen más folyamatok zajlanak. A jelenlegi, főleg az esetleg romló helyzet húsbavágó jelentősséggel bír az amerikai elnök számára, de ez nem kell, hogy zavarja az élelmes árupiaci kereskedőket. Eddig nem a nemesfémek voltak a sztárok, viszont a fekete arany mostani nagy napjai némiképp ellensúlyozhatják az iráni válság óta látott kedvezőtlen tőzsdei hullámokat.
Részvény / Deviza / Áru Brutális emelkedésben a földgáz, a tőzsdék gyengélkednek
Imre Lőrinc | 2026. március 19. 12:11
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 3,75 pontos nyitás után csökkent csütörtök délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Megint a gödör alját tesztelik a nagy tőzsdék, így kezdett a magyar piac
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 09:27
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 3,75 pontos emelkedéssel, 122 259,48 ponton nyitott csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Így váltják ma reggel a dollárt és az eurót
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 06:45
Az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed is közrejátszott abban, hogy gyengült csütörtök reggelre a forint a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Megszólalt az amerikai jegybank az iráni háború és Trump vámjainak gazdasági hatásairól
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 06:26
Gyengüléssel zártak szerdán a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói, miután az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) a várakozásoknak megfelelően ismét változatlanul hagyta az irányadó dollárkamatot.
Részvény / Deviza / Áru Jócskán veszített erejéből a forint
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 18:40
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben szerdán kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG