5p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Nem derült ki semmi a gazdaságpolitikai tervekről, például adócsökkentésről, deregulációról, beruházásokról, mégis kitörő örömmel fogadták a részvénypiacok a tegnap éjszakai Trump-beszédet. Nagy ugrással történelmi csúcsra ugrott az amerikai részvénypiac, először van 21 000 pont felett a Dow, mindenki másnál nagyobbat ment a BUX index.

Magyar idő szerint késő éjjel Donald Trump amerikai elnök mondott beszédet, amitől sokan azt várták, hogy végre megtudnak valamit olyan fontos gazdasági kérdésekről, mint az adócsökkentések, az infrastrukturális beruházások, a dereguláció, vagy hogy miből fogja terveit finanszírozni (költségvetés).

Ám végül új információk mindezekről nem láttak napvilágot, az elnök magához képest nagyon visszafogottan, „államférfihez méltóan” beszélt a kommentátorok szerint. Igaz, állítólag ez azért volt, mert ragaszkodott előre megírt szövegéhez, nem tért el tőle. Nem kötött bele egyik nagyhatalomba vagy szomszédos országba sem, és kereskedelmi háborúval fenyegető megjegyzéseket sem tett.

Jók a német számok is

Úgy látszik, ennyi elég is volt a piacoknak, hogy az előző napi esés után magukhoz térjenek és új csúcsok felé törjenek. A Dow Jones ipari átlag például az USA-ban kedden 12 napi emelkedés után esett vissza, de szerdán akkorát emelkedett, mint már régen, 300 ponttal, 1,4 százalékkal 21 100 fölé ugrott. Az S&P 500 és a Nasdaq is 1,5 százalék körüli pluszban van. Jött néhány kedvező amerikai makroadat is, de azokra mintha alig figyeltek volna.

Európában jó (alacsony) német munkanélküliségi adat és kiváló (magas) inflációs szám is érkezett, az indexek itt is szárnyaltak. A német infláció 2012 nyara óta nem volt ilyen magas, 2,2 százalékos, és végre meghaladja az EKB inflációs célját. A német, francia, holland, belga részvényindexek majdnem pontosan két százalékos pluszban zártak. A német DAX ismét 12 000 pont fölé ugrott, a brit FTSE 100 1,7, a Stoxx 50 index 2,1 százalékkal emelkedett.

Európa legjobbjai voltunk

A BUX index 4,0 százalékkal ment fel, sokkal jobban, mint amennyit kedden a várakozásoktól elmaradó Mol-jelentés után esett, és sokkal jobban, mint bármely más európai index. A lengyel mutató szárnyalása is kissé 3 százalék alatt maradt. A Mol 5,1, az OTP 4,9 százalékkal emelkedett, 20 960, illetve 8860 forintra. A Richter 2,8 százalékkal 6634 forintra, a Telekom 2,5 százalékkal 502 forintra emelkedett.

A Fed pár vezető tisztségviselője is beszélt kedd este, amivel ismét nőtt a piacok bizodalma egy márciusi kamatemelésben. Ez növelte az állampapír-hozamokat és erősítette a dollárt, főleg a jenhez képest. A forint kissé erősödött, az euró 307,60 forint volt, mintegy 60 fillérrel olcsóbb a kedd estinél.

60 dollár a Brent plafonja?

Izgalmas az olaj piaca is, kijött az amerikai készletadat, ami 1,5 millió hordónyi növekedést jelzett. A piaci szereplők általában ennél jóval magasabb értéket vártak, mintegy kétszer ennyit, így az olaj erősödött is a nap nagy részében, a Brent például súrolta az 57 dollárt. Estére azonban szerény mínuszba váltott, a WTI 53,90, a Brent 56,50 dollár.

Senki sem vár erre az évre 60 dollár feletti olajárat a Reuters által megkérdezett 31 elemző közül – írja az Oilprice.com. Annak ellenére sem, hogy egyébként a lejárta után az OPEC kitermelési korlátozásának meghosszabbítását várják. Az összefoglaló cikk szerint egyébként az USA olajimportja nőtt az utóbbi időben, ezért a túltermelés az országban nagyobbnak látszik, mint amilyen valójában.

Ne temesd a Telekomot, de ne is vegyed

Érdekes az is, hogy a nagyobb olajcégek költségei 66 százalékkal növekedtek ugyan 2011 óta, a kőzetrepesztéses technikával dolgozó amerikai társaságok viszont 37,50 dollár körüli hordónkénti költségekkel számolhatnak, ami drasztikus csökkenés pár év alatt.

Nem kell még temetni a Magyar Telekomot a KBC Equitas szerint. „Továbbra sem tartjuk rossz befektetésnek a Magyar Telekom részvényeket, holott a menedzsment a várakozásokkal szemben csak 25 forintos osztalék kifizetését tervezi jövőre is. Az 5 százalék körüli osztalékhozam ugyanis legalább átlagos osztalékprémiumot jelent a múlthoz, és a régiós telekom szektorhoz képest is” – írják. Hozzáteszik, hogy árfolyamnyereségből nem, de osztalékból szép bevétel remélhető a cégtől.

Trumpot lelassították?

A mostani szinteknél szerintük egyelőre nem ér többet a papír, „célszintünket 500 forintra csökkentjük, az alacsonyabb fair érték becslés miatt” – írják. A korábbi, február eleji fair érték a cégnél 530 forint volt, a mai záróárfolyam 502 forint. Így ez a mostani helyzetben egy olyan dicséretnek látszik, amely felér egy burkolt eladási javaslattal.

Nem lesz túl gyors az amerikai adóreform a Concorde Trading blog szerint. A Trump-beszéd a Kongresszusban szerintük sem tartalmazott érdemi új bejelentést költségvetési és adópolitikai kérdésekben, konkrét számok sem hangzottak el. „Elemzők szerint ez annak a jele, hogy a tervezett reformok gyakorlati megvalósítása jóval nehezebb és hosszabb, mint azt korábban tervezte, a politikai alkukon keresztül lelassul a végrehajtás”.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 41070 41070 41940 -1,96% 0 0 13 167 816 370 HUF 2026-06-03 17:05:23
MOL 3986 3962 4048 +0,50% 0 0 1 296 780 410 HUF 2026-06-03 17:05:23
MTELEKOM 2696 2670 2748 -1,89% 0 0 18 259 625 804 HUF 2026-06-03 17:05:23
RICHTER 12000 11940 12140 -4,46% 0 0 3 560 706 280 HUF 2026-06-03 17:12:58
OPUS 371 364 380 +1,92% 0 0 175 077 912 HUF 2026-06-03 17:05:08
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Nem lesz boldog a forint mai teljesítményétől
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 19:33
Gyengült szerdán a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi devizapiacon.
Részvény / Deviza / Áru Csúnya lett a vége, a hazai tőzsde sem tartott ki
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 17:42
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1277,28 pontos, 0,94 százalékos csökkenéssel, 134 720,16 ponton zárt szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Emelkedő olajárak, ideges tőzsdék: ez az ára a közel-keleti ütésváltásnak
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 16:15
Rossz hangulatban kezdődött el szerdán a tengerentúli kereskedés. Az olajárak emelkednek, miután az Egyesült Államok csapására reagálva Irán szitává lőtte a kuvaiti nemzetközi repülőteret.
Részvény / Deviza / Áru Eddig lehagyja a magyar tőzsde Európát
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 15:05
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 5,17 pontos nyitás után emelkedett szerdán kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Beesett a Richter a tőzsdén, de a BUX tovább emelkedik
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 11:59
Már délelőtt 3,5 százalékos csökkenés látható a Richter-papírok árfolyamánál, a Mol viszont átlépte a 4000-es küszöbértéket.
Részvény / Deviza / Áru Trump megint belenyúlt – ha ez így megy tovább, trónfosztás jöhet a fémpiacon
Czwick Dávid | 2026. június 3. 10:39
Akármennyire is hihetetlennek tűnik, lassan elillan a 2026-os év első fele. Innen már egész sok konkrétum leszűrhető az idei év aktuális trendjeiből és eddig gyakorlatilag egyetlen dolog biztos csak az árupiacon a rézt tekintve: szinte minden feltétel ennek az ipari fémnek kedvez, és most még Trump is ennek az instrumentumnak a kottájából játszhatott, miközben a mesterséges intelligenciára épülő iparág okozta hatásokat még nem is említettük. 
Részvény / Deviza / Áru Áttörte a rekordot a BUX-index, így indulhat a szerdai kereskedés
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 09:16
A vezető részvények erős napot zártak kedden, a Magyar Telekom több mint 3 százalékkal erősödött.
Részvény / Deviza / Áru Folytatódott az S&P 500 jó sorozata New Yorkban
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 06:20
Mindhárom irányadó tőzsdei mutató emelkedett kedden az Egyesült Államokban.
Részvény / Deviza / Áru Így muzsikált a forint kedden: ennyiért adják az eurót!
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 18:33
Erősödött kedden a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi devizapiacon.
Részvény / Deviza / Áru Fényes napja volt a Magyar Telekomnak
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 18:11
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 2200,03 pontos, 1,64 százalékos emelkedéssel, 135 997,44 pontos történelmi csúcson zárt kedden.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG