2p
Szerény erősödéssel nyithatnak szerdán a vezető európai értéktőzsdék irányadó indexei a szakértők véleménye szerint.

Előrelépés jöhet a görögöknél

Az európai befektetők figyelme továbbra is a görög adósságválságra irányul, miközben az angol jegybank, illetve az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed kiadja monetáris döntéshozó testülete legutóbbi ülésének jegyzőkönyvét. Frankfurtban összeül az Európai Központi Bank kormányzótanácsa, amely döntést hoz a görög bankok sürgősségi likviditási hitelnyújtási kérelmeiről.

Egy meg nem nevezett magas rangú görög kormányzati tisztségviselő kedden közölte, hogy az Alekszisz Ciprasz vezette görög kabinet szerdán kérni fogja az euróövezeti kormányokkal kötött hitelmegállapodás meghosszabbítását. Hangsúlyozta, hogy a kérelem a hitelmegállapodás meghosszabbítására, nem az egész pénzügyi segélycsomagra vonatkozik.

Váratlan fordulat?

Az Equilor reggeli hírlevele azt írja: tegnap esti hírek szerint a görögök 6 hónappal hosszabbítanák meg a jelenlegi EU-s mentőcsomagot. A bejelentés váratlan fordulatot hozott a görög-ügyben, ugyanis a helyzet megoldására az elmúlt két Eurogroup találkozón sem találtak elfogadható módot a felek, sőt, a korábbi nyilatkozatokhoz képest keményebb hangnemben nyilatkozott kedd délután Alexis Tsipras görög miniszterelnök, miszerint nem hagyják magukat zsarolni az adósság rendezésének ügyében.

A február végén lejáró EFSF-es finanszírozás megújítása Damoklész kardjaként lebeg a görög kormány feje felett, illetve kérdéses az ELA-hitelek folyósításának kondíciói is, melyről ma dönt az Európai Központi Bank. A Financial Times forrásai szerint az EKB fontolóra vette, hogy a közeljövőben megvonja az ELA hiteleket a görög bankoktól, ha Görögország nem hajlandó elfogadni az EU által javasolt mentőcsomag-kiterjesztő programot.

 

Fontosabb adatok

Néhány fontos makrogazdasági adat is várható szerdán. A brit statisztikai hivatal közzéteszi tavaly decemberi nagy-britanniai munkanélküliségi adatait. Az Egyesült Államokban megjelenik a januári újlakásépítések adata, az ipari termelői árak és az ipari termelés statisztikája.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 40360 40310 41750 -3,10% 0 0 18 792 332 350 HUF 2026-02-05 17:05:13
MOL 3980 3976 4128 -3,16% 0 0 7 016 371 074 HUF 2026-02-05 17:06:03
MTELEKOM 1976 1976 2040 -2,42% 0 0 1 342 444 978 HUF 2026-02-05 17:14:38
RICHTER 11330 11320 11550 -1,39% 0 0 2 634 569 080 HUF 2026-02-05 17:07:26
OPUS 549 546 551 -0,18% 0 0 116 826 429 HUF 2026-02-05 17:05:12
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Hihetetlen: a forint új csúcsra ugrott
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 18:39
2024-es rekordot döntött az euróval szemben.
Részvény / Deviza / Áru Zuhanórepülésben a pesti börze
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 17:36
Pirosba borult a BÉT.
Részvény / Deviza / Áru Esnek a világ tőzsdéi, az olaj és arany is gyengül
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 16:36
Mínuszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok.
Részvény / Deviza / Áru Mészárszék után brutális fordulat: nézze, mi vár az aranyra a profik szerint
Czwick Dávid | 2026. február 5. 14:39
Szinte felfoghatatlan mennyiségű pénzösszeg füstölt el a nemesfémek piacán a múlt hónap végén kibontakozó masszív eladási hullám idején. A jelentős visszaesés időszerű volt, hiszen még a legelvakultabbak szerint is túlvettek voltak már a fémek. A vihar mostanra elülni látszik. Ezek után mi vár a legismertebb menekülőeszközként is ismert aranyra? 
Részvény / Deviza / Áru Megütötték a magyar tőzsdét, a Mol kapta a legnagyobbat
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 11:51
De a többi vezető papír sem lehet büszke a csütörtöki indulásra.
Részvény / Deviza / Áru A tőzsdék botladoznak, a gáz drágul
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 10:19
Így nyitottak a piacok csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Ennyit ér a forint csütörtök reggel
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 07:24
Friss árfolyamok.
Részvény / Deviza / Áru Nem zárult vidáman a szerda a Wall Streeten
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 07:08
Fel is volt út, de inkább lefele mozogtak az árak.
Részvény / Deviza / Áru Kriptovaluta, arany, OTP-részvény: így forgatják a pénzt a magyar politikusok
Herman Bernadett | 2026. február 5. 05:44
Seszták Miklósnak és Rogán Antalnak van a legnagyobb értékpapír-megtakarítása, Szijjártó Péter kedveli a warrantokat, Gelencsér Ferenc pedig kriptózik a magyar képviselők közül. Három ellenzéki politikus is van, aki a mai napig megtartotta a magán-nyugdíjpénztári számláját – derül ki a vagyonnyilatkozatokból. 
Részvény / Deviza / Áru Szerencsére a forint nem indult olvadásnak
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 18:25
Erősödött kissé a főbb devizákkal szemben a forint árfolyama a kora reggeli jegyzéshez képest szerdán a bankközi piacon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG