Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
3p

Világrendek átalakulása
Befektetési stratégiák a globális változások viharában

Klasszis Befektetői Klub Bendarzsevszkij Anton nyitóelőadásával
és más neves szakértőkkel!

2025. szeptember 30. 16:30

Jelentkezzen most!

Ritkán látni ekkora árfolyam-emelkedést, mint amekkorát ma Európában, de az USA is igyekszik, rekordszinten áll a Dow Jones. Főleg a bankok és az olajcégek árfolyama emelkedik, a technológiai papíroknak rossz napja van. Nagyot esett viszont a BUX, mind a négy nagyobb cégünk árfolyama csökkent, de főleg a Mol-é.

Amit pénteken elveszítettek az európai tőzsdék, azt ma bőven visszanyerték: az EuroStoxx 50 index 1,4 százalékkal ment fel, ami nem túl gyakran fordul elő. A német DAX 1,2, a francia CAC 1,5, a brit FTSE 0,9 százalékkal emelkedett. Az amerikai S&P 500 index is 0,3 százalékkal megy fel, a Dow Jones ipari átlag 0,7-el. A Marketwatch szerint ezzel napon belül új csúcsot döntött a Dow.

A technológiai papírokat nem szeretik, a Nasdaq Composite 0,4 százalékos mínuszban van. Még a Tesla is esik, pedig jó hír jött az új modelljéről. Az indexeket az óceán mindkét partján a bankrészvények és az olajtársaságok papírjai húzzák fel. Az USA-ban például a Chevron, a Gloldman Sachs, a JPMorgan és a Walt Disney.

Szembe ment a BUX

Itthon a BUX index szembe ment a trendekkel és 1,2 százalékkal esett. A Mol a nap nagy részében egy százalékos mínuszban volt, aztán a nap végén hirtelen letört, és lett belőle –2,5 százalék (ez 20 745 forint). A Richter egész nap lefelé csorgott, a vége 1,5 százalék és 6961 forint volt. Az OTP 0,6 százalékkal szánkázott le pont 9000 forintra, de volt nap közben sokáig ez alatt is. A Telekom három forinttal 469-re süllyedt.

Száguld az olaj, szakad az arany

A forint erősödött kissé, 308,90 volt az euró. Ezzel eléggé egyedül állt a térségben, mert a złoty, a román lej, a török líra, sőt kissé még a cseh korona is gyengült. A nemzetközi devizapiacokon a dollár végre erősödött, az euróval szemben fél százalékkal lejjebb, 1,1370-nél jár az árfolyam. Jenből is 0,8 százalékkal többet kellett adni a zöldhasúért.

Nagyot ment a múlt héten az olaj, és ma is folytatta: a WTI 1,7 százalékkal 46,80-ra, a Brent 1,4 százalékkal 49,50-re emelkedett. Az arany viszont, vélhetően a dollárerősödés és a kamatvárakozások miatt 1,5 százalékkal zuhan, 1223 dollárra. Az ezüst megint túltesz rajta, 2,7 százalékos a mínusza.

Adatdömping és ünnep

A héten sokféle adat jön, ma a menedzser-indexek napja volt. A kínai Caixin index a vártnál jobb lett, az eurozónás és a német mutató, valamint az amerikai szintén. A brit és a francia viszont a vártnál valamivel rosszabb. Ez a jegybanki jegyzőkönyvek hete is lesz: a FED, az EKB és az MNB is közzéteszi dokumentumait. Az USA-ból fontos munkaerőpiaci adatok is jönnek.

Ma rövidített kereskedés van az USA-ban, itteni idő szerint hétig tart, holnap pedig szünnap lesz a nemzeti ünnep alkalmából.

Eurót vegyenek?

Sorsdöntő szintekhez közelít az euró – írta a KBC Equitas. Idén már sokat erősödött a dollár az euróval szemben, de megfordulhat a trend. A jegyzés az év eleji 1,03 körüli szintekről egészen 1,14 közelébe menetelt, több fontos technikai szintet megtört. Kérdéses, hogy a fundamentumok mekkora erősödést tesznek lehetővé hosszabb távon, de a brókercég szerint technikai alapon az 1,2-es szint elérése is reálisnak tűnik.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 29090 28650 29200 +1,29% 0 0 8 621 544 800 HUF 2025-09-26 17:14:42
MOL 2740 2650 2740 +3,63% 0 0 2 656 003 094 HUF 2025-09-26 17:12:26
MTELEKOM 1814 1804 1830 -0,66% 0 0 507 009 602 HUF 2025-09-26 17:08:51
RICHTER 9770 9705 9890 -0,05% 0 0 1 480 294 180 HUF 2025-09-26 17:06:21
OPUS 541 538 548 0,00% 0 0 58 702 607 HUF 2025-09-26 17:05:25
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Gyengülő várakozások, leminősítés a Molnál: kemény volt a hét a magyar gazdaságban
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 28. 08:15
Csökkenő forgalomban esett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a héten, pénteken 99 207,79 ponton zárt, 990,77 ponttal, 0,99 százalékkal alacsonyabban, mint egy héttel korábban. Leminősítés a Molnál, gyenge gazdasági teljesítmény rontották a helyzetet.   
Részvény / Deviza / Áru Pénteken emelkedéssel zártak az amerikai tőzsdék, de estek a héten
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 27. 08:01
Emelkedéssel zártak pénteken a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.
Részvény / Deviza / Áru A Mol és az OTP húzta fel a BUX-ot pénteken
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 26. 18:33
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1192,92 pontos, 1,22 százalékos emelkedéssel, 99 207,79 ponton zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Szép estéje lesz, ha ránéz erre a forintárfolyamra
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 26. 18:16
Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben péntek kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Jól kezdték a pénteket az amerikai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 26. 16:23
Emelkedéssel nyitottak az amerikai értékpapírpiacok pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Belehúzott a Mol a hétvége előtt
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 26. 11:57
Emelkedett az OTP-részvények értéke és a BUX-index is.
Részvény / Deviza / Áru A forint, amelynek halálhírét keltik, él és virul
Eidenpenz József | 2025. szeptember 26. 10:53
Bár mindenki meg tudja magyarázni, több elemző továbbra is úgy véli, hogy a forint erősödése átmeneti, vagy ezer veszély fenyegeti. De eközben devizánk továbbra is stabilan áll a lábán. Hosszú távon tényleg eljöhet a végzete? Meddig állnak fenn azok az okok, amelyek tartják, és mely pillérek dőlhetnek ki alóla?
Részvény / Deviza / Áru Korrigálhat a BUX pénteken, de a Richterre és a Molra is ráférne
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 26. 09:19
A Richter és a Mol egyaránt eséssel zárta a csütörtököt, a BUX-index is minimálisan csökkent. Az Equilor elemzője szerint a BUX pozitív korrekcióval indíthatja a pénteket.
Részvény / Deviza / Áru Esett az S&P 500, újabb vámokat jelentett be Trump
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 26. 06:37
Az amerikei tőzsdén az iparvállalatok és a technológiai részvények indexe is csökkent. 
Részvény / Deviza / Áru Érett gyümölcsként hullott alá a forint – toccs
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 25. 18:20
A magyar fizetőeszköz csütörtököt mondott.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG