3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Miután pénteken felfüggesztette a részvények értékesítését az MNB, a Norbi Update megteszi majd a szükséges nyilatkozatokat a kérdéses védjegyekkel kapcsolatban. Emellett a félbeszakadt részvényjegyzés meghosszabbítását is kérni fogja – derül ki a cég közleményéből.

A Norbi Update Lowcarb Nyrt. részvényeinek szeptember 8-án megkezdett nyilvános értékesítése alatt megtartott sajtórendezvényen újságírói kérdésekre Schóbert Norbert, mint az Update védjegyek jogosultja, megerősítette, hogy a 2019. év végéig térítésmentesen a társaság használatára bocsátott védjegyeket a részvényértékesítés sikeres lezárása után jelképes értéken a legrövidebb időn belül a társaság tulajdonába adja – írja a cégnek a Privátbankárhoz eljuttatott közleménye.

E megerősítő nyilatkozat a leendő részvényesek számára kedvező, mert egyértelműen elhárította egyes újságírók és elemzők azon téves véleményét, hogy az átruházás esetleg jelentős költséggel terhelhetné valamikor a társaságot – írja a Norbi Update sajtóközleménye. Az MNB, mint felügyeleti hatóság pénteken a tájékoztató kiegészítését és annak a felügyelet által történő jóváhagyásáig a részvényértékesítés felfüggesztését rendelte el. A kiegészítés elrendelésével „a fentebb említett megerősítő nyilatkozat bekerül a tájékoztatóba és részletezésre kerül” - írják.

A társaság a határozatnak eleget téve rövid időn belül megküldi a Felügyelet számára a tájékoztató 2. számú kiegészítését – melyben várhatóan kérni fogja a részvényértékesítési időszak meghosszabbítását is –, és várja annak elfogadását. Amint ez megtörténik, a társaság haladéktalanul közzéteszi a kiegészítést a hivatalos felületeken (az interneten).

„A Norbi Update Lowcarb Nyrt. Igazgatótanácsa úgy véli, hogy a 2019-ig szóló térítésmentes védjegyhasználat már előre jelezte a tulajdonos és a Társaság közötti korrekt üzleti viszonyt, és meggyőződésük, hogy Schóbert Norbertnek a védjegyek jelképes értéken történő tulajdonba adásáról szóló nyilatkozata a részvényesek és a piac számára tovább erősítette az Összevont Tájékoztatóban már közzétett eredeti szándékát. Azzal, hogy egyértelművé vált, hogy jelképes értéken került sor a tulajdonba adásra, a részvényesek még kedvezőbb helyzetbe kerülhetnek” – fejezi be a közlemény.

A jegyzést azután függesztették fel, hogy számos sajtóorgánum feszegetni kezdte, a tőzsdére kerülő Norbi Update nem rendelkezik a termékekkel kapcsolatos márkanevekkel. Szó volt arról, hogy azok bekerülnek a cégbe, ám ez nem volt egyértelműen és részletesen leírva az úgynevezett kibocsátási tájékoztatóban – amely a legfőbb jogforrás a hasonló tőkepiaci tranzakcióknál.

A jogszabályok szerint hasonló esetekben, ha idő közben lényeges ponton változik a tájékoztató tartalma, az ez előtt jegyző befektetők elállhatnak a jegyzéstől. Ilyenre eléggé ritkán szokott lenni példa, igaz, mostanában a részvényjegyzések és a tőzsdei bevezetések sem gyakoriak, sőt.

(A tőzsdei bevezetés előtti sajtótájékoztatóról itt írtunk, a céggel kapcsolatos vitákról itt, itt és itt, az MNB általi felfüggesztésről pedig itt.)

 

 

 

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 46240 45820 46650 +0,43% 0 0 15 578 772 490 HUF 2026-07-29 17:13:35
MOL 4488 4350 4488 +2,61% 0 0 2 930 684 876 HUF 2026-07-29 17:14:58
MTELEKOM 2728 2710 2746 -0,80% 0 0 853 224 930 HUF 2026-07-29 17:08:24
RICHTER 11700 11690 11870 +0,17% 0 0 3 264 120 280 HUF 2026-07-29 17:10:18
OPUS 351 351 364 -4,62% 0 0 32 234 110 HUF 2026-07-29 17:05:12
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Újabb történelmi csúcs született Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 17:54
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 802,12 pontos, 0,56 százalékos emelkedéssel, 145 080,86 ponton, új történelmi csúcson zárt szerdán, a Mol ára is soha nem látott csúcsra jutott.
Részvény / Deviza / Áru A Fed döntésén a befektetők szeme
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 16:46
Csekély indexcsökkenéssel indult szerdán a kereskedés az amerikai értékpapírpiacokon.
Részvény / Deviza / Áru Robotokat a kisbefektetőknek, hogy éjjel-nappal tőzsdézhessenek
Eidenpenz József | 2026. július 29. 15:14
A kereskedési idő jelentős hosszabbítását tervezik Londonban, az észak-amerikai tőzsdéken és másutt is, nem titkoltan a blokkláncon működő befektetési lehetőségek által támasztott konkurencia miatt. Heti öt napon, napi 23 órában lehet majd tőzsdézni sok helyen – de lehet, hogy nem az emberek lesznek a fő kereskedők.
Részvény / Deviza / Áru Csak a Magyar Telekom nem virult ki a nyári napsütésben
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 14:48
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 0,35 pontos nyitás után erősödött szerdán kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Csak úgy teper a pesti börze a hőség kezdetén
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 12:12
Határozottan menetel a Budapesti Értéktőzsde félidőhöz közelítve.
Részvény / Deviza / Áru A foci-vb alatt is ezt itta a világ, nagyon fogy ez az üdítő
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 11:51
Közzétették a jelentést, szárnyalnak a cég papírjai.
Részvény / Deviza / Áru Kizöldültek a piacok – beleláttak a jövőbe a kereskedők?
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 09:33
Így nyitottak a kontinens főbb tőzsdéi a hét közepén.
Részvény / Deviza / Áru Beköszönt, majd sarkon fordult a forint – ez történt
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 07:33
A hét közepén illegeti magát a magyar fizetőeszköz.
Részvény / Deviza / Áru Ezen kellett kiigazodni: így köszöntek el a tengerentúli pénzgyárak
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 07:14
Egy szektornak igazán nem ment jól a keddi napon.
Részvény / Deviza / Áru Így áll a forint a kedd esti kereskedésben
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 18:15
Kevéssé változott, vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest kedden a bankközi piacon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG