Az elmúlt évek tapasztalatai szerint december az év legveszélyesebb hónapja – hívja fel a figyelmet Kaszab Attila, a K&H Biztosító nem életbiztosítás- és működésfejlesztési üzletágának vezetője. Sokan megfeledkeznek a fűtőberendezések – kályhák, kazánok – ellenőrzéséről, ami akár lakástüzekhez, robbanáshoz, szén-monoxid mérgezéshez is vezethet - közölte a Privátbankárral a biztosító.
A kertben szintén akad teendő, hiszen az első mínuszok előtt fagymentesíteni kellett a kinti vízcsapokat, és érdemes beburkolni az aknában lévő vízórát is. A nyaralók megkésett téliesítése – például a le nem kapcsolt gáz- és villanyhálózat – is több tízmillió forintnyi kárt okoz évente.
Baj lehet a rohanásból
A karácsony előtti rohanásban olykor elkerülhetetlenül figyelmetlenebbé válunk. Márpedig a véletlenül nyitva hagyott ajtók, ablakok csalogatják a betörőket, tolvajokat, akik közül sokan egyébként is egész évben erre az időszakra várnak. Egy bekapcsolva felejtett sütő, le nem zárt kályha pedig lakástüzet okozhat.
Bár a szakemberek évről évre elmondják, mire kell odafigyelni, ennek ellenére karácsonykor minden évben jó néhány család lakásában, házában keletkezik jelentős kár a csillagszórók, gyertyák, zárlatos égők okozta tüzek miatt. A kisebb gyerekek könnyen leboríthatják a karácsonyfát, ráadásul a kiszáradt fenyő extrém gyorsan lángra kap, és a tűz rövid idő alatt átterjed a szoba berendezésére.
Fontos a felkészülés
Kaszab Attila szerint érdemes felkészülten várni a veszélyeket. Ha még nem történt meg, a fűtőberendezéseket mielőbb ellenőriztetni kell szakemberrel. Az ünnepek alatt semmiképpen ne hagyjunk égő gyertyát, csillagszórót könnyen lángra kapó anyagok és berendezési tárgyak közelében.
A karácsonyfát lehetőleg rögzítsük, és tartsunk a közelében tűzoltásra alkalmas eszközt, például pokrócot. Fontos tudni, hogy már a karácsonyi ajándékokra szánt összeg töredékéből köthetünk lakásbiztosítást. Ez az év többi hónapjában is biztonságot nyújt értékeinknek – hívja fel a figyelmet Kaszab Attila.
Az év utolsó hónapja nemcsak teendőkkel, hanem veszélyekkel is zsúfolt. Gondot okozhatnak a fűtési szezon előtt nem ellenőrzött kazánok, a szétfagyó kerti csapok, a nyaralókban pedig a le nem kapcsolt gáz- és villanyhálózat. Karácsonykor a fenyőtüzek és a betörések hozhatnak kellemetlen pillanatokat.
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Friss
-
A háttérben már zajlik a munka a kata átalakításáról, ezt javasolhatja a kamara az új kormánynak
30 perce
-
Javulhat az orvostechnikai eszközök beszállítóinak a helyzete?
38 perce
-
Az iráni hírek nem rengették meg a tőzsdei kezdést
2 órája
-
A britek hitellel és újabb fegyverszállítmányokkal is segítenék az ukránokat
2 órája
-
Az iráni válság dobta meg az ipari árakat
3 órája
-
Kórházban Trump jogi mentőangyala
3 órája
-
Ennyit ért Trump ígérete? Újabb hajókat ért támadás
4 órája
Mfor.hu Top24
- Óriási szabálymódosítást jelentett be a Forma-1
- Próbálkozik, de hatástalan az olajkartell az iráni háború miatt
- „Nagyon bizakodó vagyok, hogy végre javulhat az orvostechnikai eszköz beszállítók helyzete” – mondja Jóbai Zsolt, az Orvostechnikai Szövetség alelnöke
- A forint próbálja ledolgozni a hosszú hétvége tunyaságát
- Kórházban New York korábbi legendás polgármestere
- Már nagyon készülnek a britek a nyárra, próbálják elkerülni a csődhelyzeteket
- Győr polgármestere is megszólalt az egyre súlyosabbnak tűnő azbesztszennyezés ügyében
Személyes pénzügyek
Hoppá! Ingyenessé vált ez a fizetős strand
Privátbankár.hu | 2026. május 1. 12:13
Május elsejétől lett ingyenes a számtalan szolgáltatást kínáló fürdőző hely.
Személyes pénzügyek
Lassan vége a jó világnak, jön a drágulás a bankoknál
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 19:34
Amint arra számítani lehetett, júliustól már érvényesítik az infláció hatását a lakossági számláik díjainál a bankok, miután június végével lejár a díjemelésekkel kapcsolatban vállalt moratórium. A BiztosDöntés.hu adatai szerint csütörtökön három pénzintézet tette közzé az év közepétől hatályos kondíciókat: az emelés mértéke az OTP Banknál és az Ersténél 4,4 százalék környéki, viszont a CIB Bank a 2024-es inflációt is érvényesíti az új díjakban.
Személyes pénzügyek
Sok dúsgazdag magyar hátat fordított az államnak, és külföldre vitte a pénzét
Herman Bernadett | 2026. április 29. 14:24
A magyarok sokat takarítanak meg. Tavaly azok váltottak vissza több állampapírt, akiknek sok pénzük volt. A megtakarítások fele devizába került, és sokan fektettek külföldi eszközökbe.
Személyes pénzügyek
Hízik – egyre többet fizetnek be a nyugdíjpénztári tagok
Privátbankár.hu | 2026. április 29. 13:46
Új csúcs látszik ezen a fronton, de a lemorzsolódásnál is javulást tapasztaltak.
Személyes pénzügyek
Repülőrajtot vettek a nyugdíjpénztárak a választási eufóriában
Herman Bernadett | 2026. április 27. 15:19
Márciusig alig szedtek valamit magukra a nyugdíjalapok, áprilisban aztán eljött a repülőrajt.
Személyes pénzügyek
Ezért érdemes inkább a kamatot nézni az Otthon Startnál, mint az ajándékpénzt
Privátbankár.hu | 2026. április 26. 08:42
Több mint egymillió forint megtakarítással jár egy átlagos Otthon Start hitelnél a maximális, 3 százalékos kamathoz képest adott 0,2 százalékpontnyi kedvezmény: tehát az alacsonyabb árral hosszabb távon jóval nagyobb előnyhöz juthatnak az ügyfelek, mint a kölcsön mellé adott egyszeri jóváírásokkal és egyéb engedményekkel.
Személyes pénzügyek
Pénzügyi jelek és szimbólumok, amelyeket minden magyar befektetőnek ismernie kellene
Márkázott tartalom | 2026. április 24. 18:01
A pénzügyi írástudás — amit hazánkban egyre fontosabbnak tartanak, hiszen a Privátbankár.hu szervezése alatt évek óta fut a Pénzügyi Junior Klasszis diákverseny — nem csupán a kamatos kamat vagy a hozam fogalmának ismeretét jelenti. Ide tartozik a pénzügyi szimbólumrendszer megértése is: azok a jelek, betűrövidítések és grafikus elemek, amelyek nap mint nap jelen vannak a tőzsdei grafikonokon, az ISIN-kódokon, a kötvénydokumentációban és a banki kimutatásokon. Aki ezeket nem ismeri, olyan, mintha egy szöveget próbálna megérteni anélkül, hogy az írásjeleket ismerné.
Személyes pénzügyek
A bizalmi vagyonkezelést vagy a vagyonkezelő alapítványt választják a hazai gazdagok?
Csabai Károly | 2026. április 24. 10:11
Ha biztonságban szeretnék tudni a vagyonukat, saját maguk, vagy a családtagjaik számára, akkor két konstrukció jöhet szóba: bizalmi vagyonkezelés vagy vagyonkezelő alapítványok. Szakértő segítségével adunk fogódzókat a választáshoz.
Személyes pénzügyek
Megvan a húsz legjobb pénzügyes gimnáziumi csapat
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 09:26
A több száz benevezett csapatból a verseny végére 20 maradt állva: kialakult a Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! pénzügyi tudatossági verseny országos döntőjének mezőnye. Május 13-án kiderül, ki viheti el a pálmát és az értékes nyereményeket.
Személyes pénzügyek
Újabb 24 gimnazista került az elitbe a milliós összdíjazású versenyen
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 12:49
Mire kell figyelni a 0 százalékos THM-mel meghirdetett áruhitelek esetében? Hogyan lehet kiválasztani a számunkra legkedvezőbb bankszámlát? Ilyen kérdések is szóba kerültek a Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! pénzügyi tudatossági verseny második fordulójának második versenynapján.
Heti top
- Megvan az ítélet a Mol kontra Horvátország ügyben 2026. április 29. 18:28
- Főhet a feje Magyar Péternek: eljárásokat indított Brüsszel Magyarországgal szemben 2026. április 29. 15:46
- Örülhetnek az OTP ügyfelei 2026. április 30. 13:30
- Zároltak egy 11 milliárdos NER-vagyont az egyik bankban 2026. május 2. 11:56
Havi top
- Dőlni kezdett a pénz Magyarországra két nappal a választás után 2026. április 14. 12:17
- Gátszakadás: itt vannak a Publicus legfrissebb adatai a Tisza és a Fidesz népszerűségéről 2026. április 10. 08:38
- Magyar Péter komoly figyelmeztetést kapott Londonból 2026. április 14. 07:12
- Kiderült, milyen búcsúajándékot adnak Brüsszelben Orbán Viktornak 2026. április 16. 10:07
Friss
Makro / Külgazdaság
A háttérben már zajlik a munka a kata átalakításáról, ezt javasolhatja a kamara az új kormánynak
Az uniós forrásokról és az új szja-rendszerről is kérdeztük az MKIK-t
30 perce
Makro / Külgazdaság
Javulhat az orvostechnikai eszközök beszállítóinak a helyzete?
Laptársunk Jóbai Zsolttal, az Orvostechnikai Szövetség alelnökével készített interjút.
38 perce
A 100 Leggazdagabb
-
Váradi József szerint nem fenyegeti kerozinhiány a Wizz Airt a nyári csúcsidőszakban2026. május 4. 05:30 -
Növekvő bevétel, csökkenő nyereség a magyar milliárdosok energiaitalos cégénél2026. április 30. 14:30 -
Vannak kivételek: átengedték a Hormuzi-szoroson az orosz milliárdos szuperjachtját2026. április 30. 05:30 -
Integrációval és nemzetközi kapcsolatokkal erősítené pozícióját a milliárdosok alkuszcége2026. április 29. 12:30 -
Megerősítette a milliárdos: Bódog Tamás marad a Nyíregyháza vezetőedzője2026. április 29. 05:30
További hírek >
Piac&Profit cikkei
-
Energia mint költségtényező: hogyan lehet tudatosabban kezelni?
11:23
-
Trump váratlanul nagyot odavágott az európai autóiparnak
10:59
-
Szúrópróbaszerű vizsgálatok indulnak a ruhaboltokban és webáruházakban
10:39
-
15-30 ezer forinttal emelkednek a repülőgépjegyárak
10:20
-
Még a lakáspiacon is érződött a húsvét és a választások
10:01
Turizmus Online cikkei
A vidék hírei
-
Hármas karambol az M3-ason: egyre nő a torlódás a Budapest felé vezető oldalon
08:25
-
Megütötte a biztonsági őrt az őrjöngő utas az egri buszpályaudvaron, le kellett szorítani a padra
08:20
-
Sior: rajzok haza 85.
07:22
-
Elrajtolt az érettségi: több mint 148 ezer diák vizsgázik országszerte
07:06
-
Napos, nyárias, kissé szeles idő
07:01
legolvasottabb
-
Dőlni kezdett a pénz Magyarországra két nappal a választás után
2026. április 14. 12:17
-
Gátszakadás: itt vannak a Publicus legfrissebb adatai a Tisza és a Fidesz népszerűségéről
2026. április 10. 08:38
-
Magyar Péter komoly figyelmeztetést kapott Londonból
2026. április 14. 07:12
-
Kiderült, milyen búcsúajándékot adnak Brüsszelben Orbán Viktornak
2026. április 16. 10:07
-
Rakétaként lőtt ki a forint és az OTP, Mészáros Lőrinc cégei zuhannak a tőzsdén
2026. április 13. 10:11
top 24
-
Szívderítő hírek jöttek a Lidl, a Penny és az Aldi boltjaiból a választások után
2026. május 4. 05:44
-
Mark Zuckerbergtől kapnak ötletet a vagyonukat külföldre menekítő hazai gazdagok?
2026. május 3. 16:51
-
Győr polgármestere is reagált az Ausztriából érkezett, súlyos szennyezéssel kapcsolatos hírekre
2026. május 3. 13:15
-
Ilyen lesz az alakuló ülés napja, Magyar Péter közölte a menetrendet
2026. május 3. 12:07
-
Magyar Péter is felszólal a Magyar Tudományos Akadémia 200. közgyűlésén, egyik leendő minisztere is vele tart
2026. május 3. 14:25


